Технічна інвентаризація, технагляд, техобстеження,
реєстрація права власності, експертна оцінка,
дозвільні документи на будівництво,
комплексне обслуговування підприємств.

м.Київ, бул. Л.Українки, 26А, Печерська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
м.Київ, вул. О.Кошиця, 4, Харківська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
btiadvokat@gmail.com

Звіт експерта по доступності приміщення для інвалідів та маломобільних груп населення

Рибалка Ілля Сергійович
Рибалка Ілля Сергійович
+38(095)1425434
texinventarizacija@gmail.com
Ананьєв Євген Олександрович
Ананьєв Євген Олександрович
+38(095)1425434
texinventarizacija@gmail.com

Згідно з дослідженнями Всесвітньої організації охорони здоров’я, інваліди складають десяту частину суспільства України. Такі люди вимагають створення особливих умов для вільного пересування. Їм необхідна вхідна група з пристроєм пандуса, спеціальні таблички та обладнання. Щоб переконатися у відповідності обладнання будівлі вимогам закону, необхідно оформити звіт експерта про доступність приміщення для маломобільних груп населення.

Норми і вимоги

З 1 квітня 2019 року стає дійсною нова постанова ДБН. Усім компаніям необхідно ще раз отримати від експерта звіт про обстеження приміщень та відкоригувати наявні умови.

Основні вимоги:

 • встановлення мікроліфтів або пандусів на входах в будівлю;
 • оформлення інклюзивного дизайну –– таблички зі шрифтом Брайля, тактильна підлога;
 • звуковий супровід, наявність співробітника зі знанням мови жестів.

Відповідність цим критеріям підтверджує звіт експерта для органів ліцензування. Фахівці перевіряють зручність пересування для малорухомих людей. До даної категорії відносять:

 • людей з відхиленнями опорно-рухової системи, зору, слуху;
 • літніх;
 • вагітних;
 • інвалідів;
 • батьків з маленькими дітьми;
 • тих, чиє пересування обмежене внаслідок травм.

Отримання звіту про наявність умови для доступу інвалідів до приміщень є обов’язковим для медичних установ, фінансових закладів аптек. Але Кабінет міністрів рекомендує встановлювати спеціальне обладнання всім, хто стурбований становищем інвалідів в українському суспільстві.

Підприємствам звіт потрібен від сертифікованого експерта. Важливо перевірити репутацію компанії, щоб бути впевненим в компетентності фахівців. Невеликі похибки у вимірах ускладнюють життя інвалідів.

Що потрібно для складання звіту

Щоб отримати сертифікат експерта з обстеження будівель і споруд для доступності приміщень, необхідно заздалегідь підготувати документи:

 • підтвердження права власності або договір про оренду;
 • копію паспорта з БТІ;
 • реєстраційні довідки організації;
 • фотографії обладнання.

Для компаній, які забезпечують життя громадян, відсутність звіту від фахівця про доступність приміщень тягне за собою ряд санкцій. Зокрема, чималі штрафи. Якщо уточнити, скільки коштує звіт про доступність об’єкта для маломобільних груп населення та внесення поправок до чинного обладнання, стане зрозуміло, що краще діяти за законом. Це підвищує рівень громадянської відповідальності українців і рейтинг країни.

Як відбувається експертна оцінка приміщення

Отримати звіт фахівця про результати проведення технічного обстеження приміщень можуть підприємці, працівники державних установ. Треба лише звернутися до фахівців.

У компетентної організації оформлення експертного звіту про доступ приміщення для людей з обмеженими можливостями починається з вивчення фахівцями плану будівлі. Вони розраховують можливі варіанти поліпшення, а потім виїжджають на місце для замірів. Звіт експерта про доступність приміщень для інвалідів містить вимірювання, креслення і фотофіксацію таких параметрів:

 1. Як облаштована вхідна група з пристроєм пандуса.
 2. Відсутність перешкод і великих інтер’єрних об’єктів на висоті 0,7-2 м.
 3. Ширину дверних прорізів і коридорів.
 4. Зручність входу в санітарні кімнати.

Звіт про умови доступу для інвалідів складають за допомогою спеціальних вимірювальних приладів: рулетки, люксометра, динамометра і кутометра. Так, фахівці уточнюють легкість відкриття дверей, рівень нахилу пандуса. Також техніки порекомендують, як поліпшити умови на об’єкті, якщо деякі параметри не відповідають вимогам закону.

У випадку, коли на вході в будівлю неможливо встановити плавний пандус, необхідно отримати окремий звіт сертифікованого фахівця. На його підставі слід звернутися до Асоціації інвалідів і погодити встановлення кнопки виклику. Вона повинна знаходитися не вище 1 м від землі, щоб людина на візку могла вільно нею скористатись.

Експертний звіт про проведення технічного обстеження будівель і споруд – це повноцінний документ про підтримання закону підприємцями. Щоб документ вважався легальним, потрібно виконати ряд дій. Зокрема, необхідно замовити звіт у сертифікованого фахівця і перевірити ліцензію на діяльність.

Напишіть нам