Технічна інвентаризація, технагляд, техобстеження,
реєстрація права власності, експертна оцінка,
дозвільні документи на будівництво,
комплексне обслуговування підприємств.

м.Київ, бул. Л.Українки, 26А, Печерська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
м.Київ, вул. О.Кошиця, 4, Харківська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
btiadvokat@gmail.com

Якщо немає можливості установки пандуса, потрібно встановити мікроліфт

Рибалка Ілля Сергійович
Рибалка Ілля Сергійович
+38(095)1425434
texinventarizacija@gmail.com
Ананьєв Євген Олександрович
Ананьєв Євген Олександрович
+38(095)1425434
texinventarizacija@gmail.com

Інваліди – це частина суспільства. Згідно з дослідженнями Держстату, малорухливі люди складають більше ніж 10 % населення України. При цьому майже 80 % з них в змозі самостійно себе обслуговувати, але відсутність необхідного обладнання ускладнює життя інвалідів.

Закон вимагає звіт про доступність приміщення для інвалідів від організацій, що забезпечують комфортне життя населення.

Головна потреба малорухомих людей – вільний доступ до приміщення. Зазвичай підприємці обладнають пандуси з поручнями. Але якщо немає можливості установки пандуса, потрібно встановити мікроліфт. Цей механізм дозволяє підняти коляску на необхідну висоту.

Навіщо потрібен експертний звіт

Звіт про доступність приміщення для інвалідів містить дані про наявність спеціального обладнання в будівлі організації. Документ враховує такі параметри:

  1. Спосіб обладнання вхідної зони.
  2. Наявність тактильних табличок, звукового супроводу.
  3. Ширина дверних прорізів, відсутність бар’єрів на висоті до 2 м.

Згідно з новою постановою про безбар’єрне середовище для інвалідів ДБН В.2.2-40:2018 «Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення», банкам, аптекам, фінансовим і медичним установам треба  обов’язково отримати  сертифікат експерта з обстеження будівель і споруд для доступності приміщень. Інші організації можуть добровільно пройти експертизу та забезпечити інвалідам кращі умови життя.

Важливо відзначити, що будь-які зміни в обладнанні для малорухомих людей узгоджуються з громадськими організаціями. Підприємцям перед внесенням змін необхідно отримати довідку з асоціації інвалідів для звіту про доступність приміщення.

Чим замінити пандус

Старі споруди або дизайнерські приміщення не завжди відповідають інтересам інвалідів. Іноді відсутність можливості для встановлення пандуса ускладнює дотримання закону. Але є два виходи:

  1. Устаткування кнопки виклику персоналу.
  2. Встановлення мікро-ліфта для інвалідів.

Другий варіант є кращим. Так, малорухливим людям не доведеться чекати співробітників компанії на вулиці. Якщо немає можливості встановлення пандуса, потрібно встановити мікроліфт, щоб підвищити якість життя інвалідів в Україні.

Як узгодити та встановити механічний підіймач

Отримання дозволу на встановлення мікроліфта замість пандуса – це юридична процедура. Підприємцю необхідно викликати експертів. Техніки проведуть вимірювання і фотофіксацію вхідної зони і складуть висновок про неможливість обладнати пандус.

Далі відбувається отримання довідки з асоціації інвалідів про доступ до приміщення для маломобільних груп населення. Для цього потрібно звернутися в місцеве суспільство, описати проблему, пред’явити документи. Якщо рішення про заміну пандуса на підіймальний механізм є законним і забезпечує комфортне пересування інвалідів, то підприємцю видають відповідну довідку.

Після отримання документів слід звернутися в проектну компанію. Коли вхідна група з пристроєм пандуса неможлива, підприємцю пропонують механізовані рішення:

  1. Вертикальні підіймачі.
  2. Похилі механізми.
  3. Платформи з можливістю повороту.

Конкретний тип обладнання обирають в залежності від бюджету та особливостей будови приміщення.

Коли механізм встановлено, необхідно ще раз пройти перевірку в експертній компанії. Підготовка документа про доступ до будівлі інвалідів при наявності необхідних умов триває кілька днів.

Встановлення мікроліфта для інвалідів – відмінне рішення для забезпечення комфорту малорухливих груп населення. Відповідальне ставлення до них підвищує рівень громадянської відповідальності українців і віддзеркалюється на соціальному розвитку країни

Напишіть нам