Технічна інвентаризація, технагляд, техобстеження,
реєстрація права власності, експертна оцінка,
дозвільні документи на будівництво,
комплексне обслуговування підприємств.

м.Київ, бул. Л.Українки, 26А, Печерська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
м.Київ, вул. О.Кошиця, 4, Харківська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
btiadvokat@gmail.com

Як законно провести перепланування квартири

Узаконити реконструкцію квартири

Скрипник Сергій Володимирович
Скрипник Сергій Володимирович
+38(067)1794260
+38(050)2044560
btiadvokat@gmail.com
Тимошенко Сергій Леонідович
Тимошенко Сергій Леонідович
+38(068)7109832
+38(050)5342591
btiadvokat@gmail.com
Перш ніж приступати до змін свого житлового простору, варто дізнатися, як все зробити правильно, щоб уникнути в майбутньому неприємностей.

Перепланування квартири з дозволом на це

Перш ніж відповідати на питання про погодження перепланування житла, потрібно конкретно визначитися з запланованими змінами в просторі. У законодавстві зустрічається такий термін, як переобладнання – це стосується санвузлів, вентиляції та іншого. Також сюди включають роботи з опаленням, сантехнікою та іншим обладнанням приміщення.

Перепланування ж має на увазі знесення перегородок, перенесення прорізів, створення тамбурів. Це поняття відноситься до внутрішнього простору і не зачіпає несучі конструкції.

Для проведення переобладнання, як і перепланування, необхідно взяти у виконкомі місцевої влади дозвіл. Обов’язково надаються копії документів, що підтверджують право власності на квартиру, поверховий план, проект майбутніх змін і згоду на проведення робіт від власника або його довіреної особи.

Чи потрібно отримувати нову виписку з держреєстру, де відіб’ються внесені зміни справи кожного власника? У законі немає чітких вказівок про це. Однак якщо поцікавитися у експерта, то він порадить все ж взяти подібний документ у разі істотних змін, коли проводиться реконструкція квартири.

Обов’язкове узаконення чи ні

Найчастіше узаконити перепланування квартири доведеться в разі об’єднання декількох квартир на одному або різних поверхах, якщо приєднується мансарда, створюються нові або переносяться дверні прорізи в несучій стіні, з’єднується лоджія з кімнатою, при облаштуванні кухні-ніші, а також інші зміни в несучих конструкціях. Відбувається цей процес шляхом отримання дозволів на проведення робіт і введення об’єкта в експлуатацію.

Якщо проведене менш істотне перепланування хрущовок, то дозвіл на нього брати не потрібно. Це скління балконів, лоджій, об’єднання санвузла, демонтаж антресолі, комори, збільшення площі кімнати при знесенні перегородок. У цьому випадку досить переробити техпаспорт на квартиру, де будуть внесені зміни, що проводяться при переплануванні.

Бувають випадки, коли узаконити реконструкцію квартири неможливо, оскільки це прописано як заборона в законодавстві. Наприклад, винос батареї на балкон, обладнання санвузла або кухні над житловими кімнатами.

Декларування внесених змін

Як узгодити перепланування квартири – питання, що хвилює багатьох. Для початку подається заява встановленої форми. В ньому прописуються відомості, на підставі яких контролюючий орган дає дозвіл на проведення робіт. Подається декларація у двох примірниках за місцем реєстрації об’єкта перепланування. До складу пакету, що додається до декларації, входять документи права власності на нерухомість і проект планованих змін. Розгляд заяви відбувається протягом 10 робочих днів з моменту подачі.

Контролюючий орган видасть вам дозвіл (документи для узаконення перепланування) або письмову мотивовану відмову. Якщо 10-денний період закінчився, то право на виконання робіт вважається отриманим автоматично. Але обов’язково потрібно подати повідомлення в дозвільний центр про порушення термінів розгляду. Ця заява з відміткою про прийняття держорганом є підставою для введення в експлуатацію об’єкта.

Документи, щоб узаконити перепланування квартири

Щоб узаконити реконструкцію квартири, необхідно надати наступні документи:

 • копія паспорта власника житла;
 • документи на право власності на нерухомість: якщо власників кілька, то будуть потрібні вони від всіх учасників;
 • проект майбутньої реконструкції;
 • технічний паспорт об’єкта нерухомості;
 • якщо мова йде про будову, яке належить до культурної спадщини, то знадобиться дозвіл від відділу охорони культурної спадщини виконкому.

Що потрібно, щоб узаконити перепланування, яке вже виконано

Щоб легалізувати реконструкцію житла після того, як роботи виконані, потрібно мати документ, який підтверджує відповідність проекту. Це виконує комісія Дозвільного органу за письмовою заявою від власника. До заяви потрібно підколоти копію декларації або повідомлення про прострочення строків. Протягом 7 днів Дозвільний орган приймає об’єкт в експлуатацію. Останнім етапом при узаконенні є відмітка посадової особи про прийняття об’єкта в експлуатацію.

Законодавчо самостійно проведене перепланування може бути узаконене за спрощеною процедурою. Це пов’язано з тим, що велика кількість квартир було змінено, тому потрібно було переглянути процедуру прийняття таких об’єктів в експлуатацію і швидко легалізувати реконструкцію житла. В результаті з’явилася можливість приймати квартири в експлуатацію за 2-3 тижні. Важливо, щоб всі проведені роботи відповідали вимогам законодавства України.

Самовільний об’єкт може бути узаконений за таких умов:

 • адміністративна комісія розглянула справу про самовільне перепланування;
 • всі роботи відповідають проекту і вимогам законодавчих актів, правил і норм будівництва;
 • від третіх осіб не надходило претензій, що підтверджує балансоутримувач.

Необхідно додати копію протоколу та квитанції про сплату штрафу. Якщо ви не взяли дозвіл на реконструкцію квартири, то вам буде нараховано штраф. Одна його сума не зупиняє багатьох від переробки без паперової тяганини, оскільки вона становить 17-51 грн. Гірше йде справа, якщо внаслідок перепланування виникнуть важкі наслідки, тоді можуть притягнути до кримінальної відповідальності.

Вартість оформлення перепланування квартири в нашій компанії

Часто виникає питання у наших клієнтів, скільки коштує дозвіл на перепланування житлового майна. Однозначно відповісти складно, адже ціна залежить від запланованих змін в приміщенні. Точно можна сказати тільки після проведення вимірів і оцінки стану нерухомості. Зателефонуйте або залиште заявку на сайті, щоб отримати консультацію та відповіді на запитання від фахівця компанії.

При самостійному узгодженні люди не знають, куди звертатися при переплануванні квартири. У них виникають проблеми з оформленням документів, і процедура затягується на кілька тижнів. Щоб все пройшло швидко, варто звертатися в професійну компанію, фахівці якої мають великий досвід у цих питаннях і зроблять все швидко і відповідно до закону. Ми надаємо послуги з узгодження перепланування. Вам не доведеться самостійно обходити різні інстанції і отримувати дозволи на проведення будівельних робіт. Ви можете спокійно займатися облаштуванням свого житла і робити його більш комфортним, а питаннями оформлення займуться професіонали. Термін для отримання дозволу не буде довше 2 тижнів. Ми допоможемо отримати дозвіл на знесення стіни в квартирі, перенесення дверного отвору, об’єднання декількох квартир.

Як замовити послугу в нашій компанії:

 • Напишіть нам на сайті або зателефонуйте. Спеціаліст зв’яжеться і уточнить деталі та індивідуальні моменти.
 • У зручний час співробітник приїде на об’єкт для огляду і обміру, а також збору потрібних документів.
 • Готові дозволи доставлять вам за адресою або ви зможете забрати їх в нашому офісі самостійно.

Ми готові надати вам допомогу у різних питаннях, пов’язаних з технічною документацією БТІ, і допоможемо вирішити різні труднощі з вашим нерухомим майном.

Напишіть нам