Технічна інвентаризація, технагляд, техобстеження,
реєстрація права власності, експертна оцінка,
дозвільні документи на будівництво,
комплексне обслуговування підприємств.

м.Київ, бул. Л.Українки, 26А, Печерська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
м.Київ, вул. О.Кошиця, 4, Харківська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
btiadvokat@gmail.com

Стартувала функція перевірки витягів з відомостей про технічну інвентаризацію

Скрипник Сергій Володимирович
Скрипник Сергій Володимирович
+38(067)1794260
+38(050)2044560
btiadvokat@gmail.com
Тимошенко Сергій Леонідович
Тимошенко Сергій Леонідович
+38(068)7109832
+38(050)5342591
btiadvokat@gmail.com

Відтепер Єдина державна електронна система в сфері будівництва дозволяє безперешкодно здійснювати перевірку таких документів, як технічні паспорти на об’єкти нерухомого майна: квартиру, будинок, нежитлові будівлі, а також довідок, в яких відображаються зміни, що стосуються складу об’єктів нерухомості.

Стартувала функція перевірки витягів з відомостей про технічну інвентаризацію

Технічний паспорт об’єкта нерухомості – хто має право вносити зміни?

Інформацію, отриману в ході того, як проводилася технічна інвентаризація нерухомості, можуть отримати держреєстратори, нотаріуси та ДАБІ (державна архітектурно-будівельна інспекція). Це можна зробити ще до того, як реєструвати дії з майном, наприклад, вводити його в експлуатацію, відчужувати або оформити спадщину. При проведенні технічної інвентаризації фахівець вносить інформацію в єдину електронну систему і видає відповідний витяг з реєстраційним номером.

Такі нововведення в значній мірі ускладнять застосування підроблених техпаспортів, які можуть використовуватися, щоб легалізувати будівлі, зведені з порушеннями.

При цьому, дані про результати технічних перевірок та інвентаризацій в технічний паспорт об’єкта нерухомості і в електронну систему можуть бути внесені тільки верифікованими особами, з усіма наявними підтверджуючими документами про проходження спеціальної атестації. Також, у таких представників, в обов’язковому порядку, повинен бути в наявності сертифікат, що дозволяє проводити роботи, пов’язані з процесом технічної інвентаризації об’єктів нерухомості.

Як отримати доступ до техпаспорту об’єкта?

Скористатися цією можливістю відтепер можна в особистому кабінеті, який є у кожного атестованого представника в е-системі будівництва. Якщо доступ до функціонала закритий, для його відкриття необхідно пройти верифікацію в організації, яка є саморегулівною.

Нагадаємо, що до теперішнього часу вносити дані про техінвентаризацію нерухомості можна на добровільних засадах. Але як тільки Порядок ведення єдиної електронної системи в сфері будівництва буде прийнятий, цей процес буде обов’язковим. А починаючи з 1 серпня 2021 року технічний паспорт на будинок, квартиру та іншу нерухомість, матеріали, що стосуються інвентаризаційних перевірок, будуть створюватися тільки за допомогою електронної системи.

Більш детальну інформацію про отримання техпаспорта, процесу інвентаризації об’єктів нерухомості, а також індивідуальне консультування щодо вашого об’єкта та вирішення проблемних питань, ви можете в компанії «БТІ Адвокат».

Телефонуйте за вказаними телефонами.

Напишіть нам