Технічна інвентаризація, технагляд, техобстеження,
реєстрація права власності, експертна оцінка,
дозвільні документи на будівництво,
комплексне обслуговування підприємств.

м.Київ, бул. Л.Українки, 26А, Печерська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
м.Київ, вул. О.Кошиця, 4, Харківська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
btiadvokat@gmail.com

Розділ квартири на студії в багатоквартирному будинку

Ананьєв Євген Олександрович
Ананьєв Євген Олександрович
+38(095)1425434
texinventarizacija@gmail.com
Скрипник Сергій Володимирович
Скрипник Сергій Володимирович
+38(067)1794260
+38(050)2044560
btiadvokat@gmail.com

Досить часто зустрічаються випадки, коли необхідно провести розділ житла на різних власників. У законодавстві України не заборонено це робити за згодою власників нерухомості. Спірні питання розглядаються в судовому порядку. Після закінчення процедури нові об’єкти отримують окремі поштові адреси. Щоб вибрати алгоритм дій, необхідно розуміти, за яких умов відбувається поділ квартири на студії.

Умови, необхідні, щоб розділити квартиру в житловому будинку

Перш ніж здійснити розділ квартири в багатоквартирному будинку, потрібно дотримати певних умов:

 • Необхідна згода всіх власників нерухомості. Якщо виникає спір, то його вирішують шляхом звернення до суду.
 • Наявність технічної можливості, щоб розділити квартиру в житловому будинку.
 • Поділ майна неможливий, якщо воно в заставі або заарештовано судом.
 • При самовільному переплануванні розділ квартири на двох власників неможливий.

Провести розділ квартири в натурі можна після того, як визнано право власності на нові об’єкти нерухомості, тобто власники домовилися, підписавши договір або при виконанні рішення суду.

Поділ квартири на студії може відбуватися двома способами:

 • Шляхом отримання висновку про технічну можливість. Підходить таке рішення для випадків, коли не потрібно втручатися в несучі конструкції будинку.
 • З оформленням дозволу на реконструкцію квартири з розділом її на кілька частин. Цей варіант підходить, якщо поділ квартири на дві передбачає втручання в несучі конструкції будівлі.

Що не можна робити, виконуючи розділ квартири в багатоквартирному будинку

У будівельних нормах і правилах описані роботи, які не можна виконувати при розділі майна на частини. До таких заходів відносяться наступні:

 • перенесення мокрих місць, до них відносяться ванні кімнати, туалети, душові з установкою їх над або під житловими приміщеннями;
 • створюючи кухні-їдальні, не можна встановлювати кухонне обладнання і трубопровід над або під житловими кімнатами;
 • не можна кріпити трубопровід до міжквартирних перегородок.

Нижче розглянемо докладніше обидва варіанти, за якими може здійснюватися поділ квартири на студії.

Поділ квартири на дві шляхом отримання висновку про технічну можливість

Щоб виконати цю процедуру, насамперед необхідно звернутися в спеціалізовану компанію, яка надає послуги БТІ. Проводяться заходи в кілька етапів:

 1. Огляд приміщення фахівцем і оформлення техпаспортів. Кваліфікований інженер проводить виміри і огляд приміщення, обумовлює з власниками, чи можливий виділ майна на різних власників і варіанти його здійснення. На підставі отриманих відомостей виготовляє технічні паспорти на нові об’єкти нерухомості.
 2. Висновок про технічну можливість виконати розділ квартири при розлученні або за бажанням власників на кілька частин. У висновку описується можливість розділити власність на дві або більше частини з описом параметрів нових отриманих об’єктів.
 3. Нотаріально оформляється заява від всіх власників, в якій обумовлюється дозвіл на проведення подібного розділу квартири. Підписи завіряються нотаріально.
 4. Реєстрація в Держреєстрі прав власності на нові об’єкти. Здійснити процедуру може держреєстратор або нотаріус. Видається виписка з реєстру, роздрукована на аркуші паперу з підписом і печаткою реєстратора (нотаріуса).

Документи, які необхідні, щоб зробити виділ студій і багатокімнатної квартири:

 • документи, що засвідчують особу власника майна;
 • підтверджуючі право власності документи;
 • техпаспорт на нерухомість.

Отримавши необхідні документи, експерти «БТІ Адвокат» виготовлять технічні паспорти на нові об’єкти нерухомості і видадуть висновок про технічну можливість виконання подібного розділу квартири. Ви отримаєте вичерпні консультації та відповіді на питання:

 • чи ділиться квартира, подарована в шлюбі;
 • як виконати розділ квартири при наявності дітей;
 • чи можливий розділ приватизованої квартири;
 • як відбувається розділ квартири через суд.

Виділ частини квартири в багатоповерховому будинку шляхом отримання дозволу на реконструкцію

У разі, коли виділ частини квартири в багатоповерховому будинку неможливий без втручання в несучі конструкції, необхідно вибрати другий варіант оформлення документів. Етапи процедури наступні:

 • Розробка проекту. Архітектор виконує необхідні проектні рішення для проведення будівельних робіт, спрямованих на поділ квартири.
 • Оформлення авторського або технічного нагляду. Подібного роду роботи виконуються тільки з оформленням авторського нагляду архітектора або технічного нагляду відповідального інженера.
 • У ДАБІ реєструється повідомлення про початок робіт. Подається заповнене повідомлення в ЦНАП. Воно є дозволом на будівництво.
 • Виготовлення техпаспортів на отримані об’єкти. Кваліфікований інженер проводить необхідний огляд і виміри, після чого оформляє технічні паспорти.
 • У ДАБІ подається декларація про введення в експлуатацію об’єктів. Поле того, як документ буде зареєстрований, можна приступати до реєстрації права власності.
 • Звернувшись до нотаріуса або державного реєстратора, власники майна можуть зареєструвати право власності на свою нерухомість.

Документи, які будуть потрібні для оформлення студій, виділених з квартири:

 • паспорт та довідка про присвоєння ІПН власника;
 • техпаспорт на нерухомість;
 • підтвердження права власності на об’єкт;
 • проект на будівництво (при його наявності).

Деякі нюанси розділу майна при розлученні

Якщо подружжя мали спільно нажиту квартиру в шлюбі, то виникає необхідність зробити розділ житла після розлучення. Згідно з Сімейним кодексом України, це відбувається в рівних частках, тобто 50 на 50. Така постановка питання актуальна при відсутності у пари дітей. Розділ квартири при наявності дітей може відбуватися по-різному. Краще, якщо подружжя домовилися і зробили поділ майна до розлучення, але на практиці це трапляється рідко. Доводиться звертатися до суду, який приймає рішення в залежності від ситуації:

 • Може бути прийнято рішення провести розділ квартири при розлученні 50 на 50, оскільки діти не мають своєї частки в майні, винятком є приватизована квартира за участю дитини.
 • Іноді розділ житла після розлучення здійснюється зі збільшенням частки того батька, який оформив опіку над дитиною.
 • Якщо є кредити і борги у одного з батьків, то суд, захищаючи інтереси дітей, більшу частину майна віддає другому з батьків.

Розподіл квартири при розлученні – питання непросте і вимагає втручання професійного юриста. Професійний адвокат скаже, виходячи з конкретної ситуації, чи ділиться подарована квартира при розлученні. Найчастіше подароване майно є власністю обдаровуваного і не підлягає розділу. Однак існують випадки, коли дарча квартира ділиться при розлученні, ці моменти вам пояснить кваліфікований фахівець.

Переваги співпраці з професіоналами

У питаннях нерухомості важливо звернутися за допомогою до компетентних фахівців. Компанія «БТІ Адвокат» у своєму штаті має професіоналів з великим досвідом роботи та відповідними кваліфікаційними сертифікатами. Послуги експерти «БТІ Адвокат» надають точно в обумовлені терміни. При зверненні складається договір співпраці, в якому прописані всі питання щодо термінів надання послуг, їх вартості.

Компанія «БТІ Адвокат» індивідуально підходить до вирішення питань кожного клієнта. Можна задати питання по телефону і записатися на прийом до фахівця з питання, що вас цікавить. Багатопрофільність компанії, яка має в своєму штаті експертів в різних питаннях, пов’язаних з нерухомістю, дозволяє швидко і кваліфіковано знайти рішення в різних ситуаціях. Оформлення відбувається тільки в законодавчому полі, що дозволяє убезпечити клієнта від неприємностей з боку контролюючих органів.

Зручно співпрацювати з компанією, оскільки всі види послуг можна замовити у одного виконавця. Це дозволяє заощадити не тільки грошові кошти, але і час на пошук фахівців.

Напишіть нам