Технічна інвентаризація, технагляд, техобстеження,
реєстрація права власності, експертна оцінка,
дозвільні документи на будівництво,
комплексне обслуговування підприємств.

м.Київ, бул. Л.Українки, 26А, Печерська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
м.Київ, вул. О.Кошиця, 4, Харківська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
btiadvokat@gmail.com

Реєстрація техпаспорта на квартиру і будинок в реєстрі (ЄДЕССБ)

Технічний паспорт на квартиру і будинок – документ, необхідність якого безперечна. Його складають на підставі проходження технічної інвентаризації і він містить в собі ключові дані стосовно об’єкту нерухомості:

  • адреса об’єкту нерухомості;
  • матеріали, з яких зроблені основні конструкції (підлога, стіни, дах), а також їх технічні характеристики;
  • схематичний план об’єкту, його опис;
  • розміри приміщень об’єкту нерухомості, їх призначення;
  • дані власника/замовника;
  • інформація про право власності на цей об’єкт;
  • інформація про виконавця ТП.

Паспорт оформлений та виданий БТІ, один з найважливіших документів при проведенні будь-яких операцій з нерухомістю.

Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ)

Нововведення в законодавстві – реєстрація технічного паспорта в новому реєстрі (ЄДЕССБ)

Раніше реєстрація техпаспорта на квартиру або інший об’єкт нерухомості не була потрібна. Техпаспорт просто виготовлявся, видавався власникові і знаходився у нього. А щоб внести зміни в техпаспорт будинку (квартири), треба було йти у БТІ, отримувати новий документ з урахуванням внесених змін.

З 02 липня 2021 року вступила в дію постанова Кабміну, згідно з якою нотаріуси і інші чиновники державних реєстраційних служб при операціях з нерухомістю мають право вимагати дані про технічну інвентаризацію.

При цьому отримання інформації по технічному паспорту нотаріусами і посадовцями значно спростилося. З 01 серпня 2021 року згідно з Постановою КМУ (№ 681 від 23 червня 2021 р.) усі дані технічної інвентаризації об’єктів нерухомості, а також внесення змін, в техпаспорт будинку (квартири) підлягають обов’язковому внесенню в ЄДЕССБ, що розшифровується як Єдина державна система у сфері будівництва. Ця система покликана зробити процеси у будівництві і нерухомості прозорими, звести до мінімуму паперовий документообіг, тим самим понизити рівень корупції.

ЄДЕССБ містить в собі дані про проведену технічну інвентаризацію житлових і нежитлових приміщень, у тому числі про внесення будь-яких змін до техдокументації. Реєстрація техпаспорта на квартиру в системі допоможе також уникнути фальсифікації документів.

 Як зареєструвати техпаспорт в новому реєстрі ЄДЕССС?

Обов’язковому внесенню в реєстр підлягає уся технічна документація. Реєстрація техпаспорта в реєстрі(ЄДЕССБ) може бути проведена тільки уповноваженими фахівцями:

  • фірмою або ФОП, серед співробітників яких є фахівець, який пройшов державну атестацію і має право виконувати роботи з технічної інвентаризації (згідно ЗУ “Про архітектурну діяльність”);
  • державними органами, які проводять реєстрацію майнових прав на нерухомість.

Варто відмітити, що внесення відомостей техпаспорта в реєстр (ЄДЕССБ) обов’язково не лише для нових документів, але і для тих, які були виготовлені впродовж трьох останніх років.

Необхідно зареєструвати техпаспорт в новому реєстрі (ЄДЕССБ), оскільки, якщо при операціях з нерухомістю (продаж, перепланування, реконструкція) виявиться, що документа немає в системі, державні органи відмовлять в наданні послуги. Щоб в майбутньому уникнути таких неприємних сюрпризів, потрібно заздалегідь потурбуватися і зробити внесення відомостей техпаспорта в реєстр (ЄДЕССБ), звернувшись до кваліфікованих фахівців.

Якщо виникла необхідність внесення даних технічної документації в електронний реєстр або інше питання в області БТІ, експерт Скрипник Сергій надасть кваліфіковану допомогу у вирішенні проблеми.

Як внести зміни в технічний паспорт?

Як і первинну реєстрацію техпаспорта в електронному реєстрі (ЄДЕССБ), так і внесення змін – роблять уповноважені фахівці.

При внесенні будь-яких змін до плану об’єкту (реконструкція, прибудова та ін.) необхідно внести зміни в технічний паспорт.

Співробітник БТІ проводить інвентаризацію і видає техпаспорт, після чого необхідно обов’язково внести дані про проведену технічну інвентаризацію в Єдину систему.

Доступ до даних технічної документації об’єктів нерухомості мають нотаріуси, державні реєстратори і представники державної архітектурної служби.

Внести зміни в технічний паспорт об’єкта можна, звернувшись до експертів, які спеціалізуються на питаннях проведення технічної інвентаризації.

Як отримати відомості, що містяться в техпаспорті, через електронну систему?

Інформація в системі не є публічною, тому перевірити технічний паспорт онлайн зможуть тільки особи, що пройшли верифікацію в спеціалізованих некомерційних організаціях. Доступ до даних Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ) є тільки у фахівців, що мають особистий кабінет користувача.

Швидкий доступ повноважних осіб до даних перевірки техпаспорта онлайн – важлива функція. При будь-яких операціях з нерухомістю нотаріуси або державні службовці зможуть швидко перевірити актуальну інформацію.

Де замовити послугу реєстрації технічного паспорта?

Якщо вас цікавить питання, як зареєструвати свій техпаспорт або як внести зміни в технічний паспорт будинку, – зверніться до професіоналів компанії «БТІ Адвокат». Сертифікований експерт БТІ Сергій Скрипник допоможе в цьому питанні. Співпрацюючи з нашою компанією, ви вирішите проблеми з технічною і іншою документацією на нерухомість швидко, просто, за демократичною ціною.

Напишіть нам