Технічна інвентаризація, технагляд, техобстеження,
реєстрація права власності, експертна оцінка,
дозвільні документи на будівництво,
комплексне обслуговування підприємств.

м.Київ, бул. Л.Українки, 26А, Печерська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
м.Київ, вул. О.Кошиця, 4, Харківська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
btiadvokat@gmail.com

Отримати звіт про доступність банку для оформлення ліцензії

Рибалка Ілля Сергійович
Рибалка Ілля Сергійович
+38(095)1425434
texinventarizacija@gmail.com
Ананьєв Євген Олександрович
Ананьєв Євген Олександрович
+38(095)1425434
texinventarizacija@gmail.com

Люди з обмеженими можливостями – повноцінні громадяни України. Згідно з дослідженнями Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 10 % інвалідів можуть самостійно себе обслуговувати, відвідувати важливі для життя заклади. Фінансові установи входять в групу необхідних установ.

Підприємцям важливо отримати звіт про доступність приміщення банку. Це регулюється законом і моральними нормами, адже відповідальне ставлення до інвалідів – показник розвитку соціальної свідомості. А відсутність завіреного звіту тягне за собою штраф і ануляцію ліцензії.

Які норми потрібно враховувати

З 1 квітня 2019 року в Україні набуває чинності нова постанова про інклюзивность приміщень – ДБН В.2.2-40:2018 «Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення». Норми регулюють якість і кількість обладнання для малорухомих громадян на об’єкті. Це означає, що банкірам необхідно заново отримати звіт про доступність приміщення банку для наступних груп українців:

 • людей з вадами опорно-рухової системи, зору, слуху;
 • вагітних жінок і батьків з дітьми;
 • літніх людей;
 • тих, хто після травм не може вільно рухатися.

У новому документі передбачається обов’язкова наявність в банку спеціального устаткування, в тому числі:

 • вхідна група з пристроєм пандуса з нахилом не більш 8 %;
 • тактильна підлога;
 • таблички та документи зі шрифтом Брайля, що дублюють оригінальні написи;
 • звуковий супровід;
 • сурдопереклад важливих оголошень, попереджень, інструкцій.

Також регулюється ширина дверних прорізів і тамбура, можливість вільного відвідування санітарних кімнат, відсутність перешкод на висоті до 2 м.

Необхідність оформлення звіту про доступність приміщення при оформленні ліцензії банку виправдана. Адже малорухливі люди отримують соціальні виплати, відкривають кредитні та депозитні рахунки. Вирішити всі питання віддалено не завжди можливо, тому інваліди не можуть відмовитися від відвідування банку.

Документи для запиту на оформлення звіту

Щоб отримати звіт про доступність приміщення для інвалідів при оформленні банківської ліцензії, необхідно надати експертній організації комплект документів:

 1. Підтвердження права власності на будівлю або договір оренди.
 2. Паспорт БТІ з планом і розміром кабінетів.
 3. Фотографії чинного обладнання – як влаштована вхідна група з пристроєм пандуса, поручні.
 4. Реквізити банку.

Експертна компанія укладає договір з фінансовою установою. У ньому зазначаються умови та час проведення оцінки, вартість послуги. Також організація надає ліцензію на право діяльності. Важливо отримати сертифікат експерта з обстеження будівель і споруд для доступності приміщень від офіційної компанії.

Проведення експертизи

Перш ніж оформити звіт про доступ інвалідів до приміщення банку, техніки проводять особистий огляд загальнодоступних кабінетів установи. Фахівці використовують 4 види інструментів для перевірки важливих показників:

 1. Рулетки – вимірюють відстань до важливих пристроїв з коляски.
 2. Динамометри – визначають необхідну для відкриття дверей силу.
 3. Люксметри – заміряють рівень освітленості, що важливо людям з вадами зору.
 4. Кутометри – показують кут нахилу пандуса і кути приміщення.

На підставі вимірів, креслення і фотографій обладнання експерти формують звіт про доступність будівлі банку для маломобільних груп населення. У ньому вказують рекомендації щодо поліпшення рівня доступності приміщення. Так, якщо в будинку не передбачена установка пандуса, техніки надають відповідний висновок і рекомендують встановити кнопку виклику персоналу. Для цього необхідно отримати довідку від Асоціації інвалідів.

Закон зобов’язує отримати звіт банківською установою про доступ приміщення для інвалідів. Це гарантує безперебійну роботу організації та можливість відвідування банку усіма громадянами країни.

Напишіть нам