Технічна інвентаризація, технагляд, техобстеження,
реєстрація права власності, експертна оцінка,
дозвільні документи на будівництво,
комплексне обслуговування підприємств.

м.Київ, бул. Л.Українки, 26А, Печерська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
м.Київ, вул. О.Кошиця, 4, Харківська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
btiadvokat@gmail.com

Отримати звіт про доступність аптеки для оформлення ліцензії

Рибалка Ілля Сергійович
Рибалка Ілля Сергійович
+38(095)1425434
texinventarizacija@gmail.com
Ананьєв Євген Олександрович
Ананьєв Євген Олександрович
+38(095)1425434
texinventarizacija@gmail.com

Маломобільні групи людей – це повноцінна частина суспільства. Згідно з дослідженнями Держстату, вони складають 10 % від загального населення України та потребують особливих умов. Інвалідам важливо забезпечити вільний доступ в необхідні для життя установи.

Серед таких закладів – аптеки. Необхідність оформлення звіту про доступність приміщення при оформленні ліцензії аптеки виправдана, адже маломобільним групам людей важливо регулярно приймати медикаменти та стежити за здоров’ям.

Щоб отримати звіт аптечним закладом про доступ приміщення для інвалідів, необхідно заздалегідь звернутися в експертну організацію.

Що передбачає доступність для інвалідів

Доступність – це створення і встановлення спеціального обладнання, яке допомагає малорухливим людям пересуватися в громадських місцях. Згідно з новою постановою про доступність ДБН В.2.2-40:2018 «Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення», в аптеках, фінансових і медичних установах слід:

 • надати можливість вільного доступу в приміщення – вхідна група з пристроєм пандуса, поручні;
 • забезпечити наявність особливих засобів для людей з вадами зору – таблички зі шрифтом Брайля, звукове дублювання;
 • надати допомогу глухонімим – сурдопереклад.

Щоб отримати звіт про доступність аптеки для маломобільних груп населення, власник закладу також повинен перевірити ширину дверного отвору, відсутність громіздких предметів і бар’єрів на шляху до каси.

Постанова Кабміну регулює умови не тільки для інвалідів. Щоб отримати звіт про доступність аптеки для маломобільних груп населення, необхідно забезпечити комфорт для вагітних жінок, людей похилого віку, батьків з маленькими дітьми.

Які документи потрібно підготувати власнику аптеки

Звіт про доступність приміщення для інвалідів при оформленні аптечної ліцензії – це документ від експертної компанії. Він підтверджує, що підприємець стежить за обладнанням будівлі та дотримується закону. Для подачі заявки на перевірку необхідно підготувати наступні документи:

 1. Право на власність приміщення аптеки або договір про оренду.
 2. Паспорт з БТІ, де зображено план будівлі та розміри кімнат.
 3. Реквізити компанії.
 4. Фотографії обладнання для інвалідів. Фахівцям важливо заздалегідь знати, як оснащена вхідна група з пристроєм пандуса або аналогічні механізми.

Перед перевіркою компанія укладає з аптекою договір. У ньому зазначається ​​ціна послуг, кількість кімнат, додаткові пункти. У разі успішного огляду фармацевтична організація отримує сертифікат експерта з обстеження будівель і споруд для доступності приміщень. Важливо заздалегідь перевірити ліцензію експертів. При її відсутності сертифікат не матиме юридичної сили.

Проведення експертизи та нюанси

Звіт про доступність будівлі аптеки для маломобільних груп населення містить виміри та фотографії обладнання на об’єктах, фіксацію відповідності розмірів окремих кімнат вимогам закону. Щоб не припуститися помилки у вимірах, техніки використовують 4 прилади:

 1. Рулетку – для перевірки доступності основних предметів інвалідам на візку.
 2. Кутометр – для виміру кута нахилу пандуса, якщо він є. Так, цей показник повинен складати не більше 8 %.
 3. Люксметр – для фіксування рівня освітленості в торговому залі. Це важливо для людей зі слабким зором.
 4. Динамометр – для вимірювання сили, необхідної для відкриття вхідних дверей.

Далі необхідно оформити звіт про доступ інвалідів до приміщення аптеки. В документ вносять всі показники та невідповідності. Їх необхідно виправити та повторити перевірку. Наприклад, отримати висновок про неможливість обладнання пандуса та встановити кнопку виклику персоналу. Адже відповідальне ставлення до інвалідів – запорука соціального розвитку країни.

Напишіть нам