Технічна інвентаризація, технагляд, техобстеження,
реєстрація права власності, експертна оцінка,
дозвільні документи на будівництво,
комплексне обслуговування підприємств.

м.Київ, бул. Л.Українки, 26А, Печерська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
м.Київ, вул. О.Кошиця, 4, Харківська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
btiadvokat@gmail.com

Отримати довідку з асоціації інвалідів про доступність приміщень

Рибалка Ілля Сергійович
Рибалка Ілля Сергійович
+38(095)1425434
texinventarizacija@gmail.com
Ананьєв Євген Олександрович
Ананьєв Євген Олександрович
+38(095)1425434
texinventarizacija@gmail.com

Турбота про інвалідів – соціальний обов’язок населення країни. Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, малорухливі люди складають 10 % від загальної кількості громадян України. Більшість з них здатні пересуватись самостійно. Але відсутність обладнання на вулицях і в будинках створює перешкоди для інвалідів на візках, з вадами зору або слуху.

З 1 квітня вводять нові ДБН, які спрямовані на створення і покращення безбар’єрного середовища для людей з обмеженими можливостями. Підприємцям потрібно оновити обладнання та отримати довідку з асоціації інвалідів про доступність приміщень.

Що має на увазі доступність

Доступність – це забезпечення вільного пересування для людей з обмеженими можливостями. Так, людина на візку повинна без зусиль переміститися від входу в приміщення до ліфтової зони або необхідного кабінету. Для цього потрібні:

 1. Вхідна група з пристроєм пандуса. Якщо встановити пандус неможливо, треба обладнати кнопку виклику персоналу.
 2. Таблички зі шрифтом Брайля, які дублюють інформацію.
 3. Звуковий супровід.
 4. Персонал зі знанням мови жестів.
 5. Широкі проходи та коридори, щоб людина на візку не відчувала труднощів при пересуванні.

До категорії малорухливих громадян відносять не тільки інвалідів. До цієї групи належать вагітні жінки, батьки з малюками в колясках, люди похилого ​​віку. Також важливо забезпечити вільний доступ тим, хто тимчасово не може пересуватися внаслідок травм.

Щоб підвищити рівень життя людей з обмеженими можливостями, необхідно встановити нове обладнання та оформити довідку в асоціації інвалідів для отримання звіту по пандусах. Адже вхідна зона зазвичай найскладніша для малорухомих людей.

Умови нових ДБН

Поправки в постанові про ДБН В.2.2-40:2018 «Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» містять більше ніж 100 змін. Вони спрямовані на прискорену соціалізацію малорухомих груп населення. Щоб забезпечити відповідність обладнання в будівлях необхідним параметрам, передбачено отримання довідки з асоціації інвалідів про доступ до приміщення для маломобільних груп населення. Так, люди самостійно оглядають пристрої та таблички та визначають ступінь зручності нововведень.

У новому документі потрібна не тільки вхідна група з пристроєм пандуса. Передбачені суттєві зміни:

 1. Створення універсального дизайну. Він передбачає відсутність громіздких і тендітних перешкод на рівні до 2 м та простий інтер’єр, який не потребує адаптації.
 2. Тактильне покриття на підлогах. Це забезпечує комфортне пересування людей зі слабким зором. Урахування всіх потреб громадян такої категорії забезпечує отримання довідки з асоціації інвалідів про доступ до приміщення для маломобільних груп населення.
 3. Контроль рівня освітленості на об’єкті.
 4. Споруда санітарних кімнат для інвалідів з поручнями та тактильними інструкціями.
 5. Організація сурдоперекладу.

Але зона входу в будівлю залишається найважливішою. Банкам, медичним установам і аптекам необхідно оформити довідку в асоціації інвалідів для отримання звіту по пандусах. Без неї ліцензія на право діяльності стає недійсною.

Для чого потрібна довідка від товариства інвалідів

Узгодження всіх змін в обладнанні об’єктів життєвої необхідності важливе для комфорту інвалідів. Звичайні громадяни не можуть передбачити всі потреби малорухомих людей. Тому кожну процедуру супроводжує оформлення довідки про доступність приміщення в асоціації інвалідів.

Також в суспільство малорухомих груп населення звертаються, якщо в будинку немає умов для встановлення пандуса. Тоді підприємець надає відповідний висновок та погоджує можливість обладнання кнопки для виклику персоналу. Установка такого механізму без підтвердження від асоціації інвалідів не є законною.

Кому обов’язковий звіт про доступність приміщень

Згідно ДБН від 1 квітня 2019 року сертифікат експерта з обстеження будівель і споруд для доступності приміщень обов’язковий для таких закладів:

 • страхових агентств;
 • фінансових установ;
 • лікувальних і діагностичних центрів.

Решта підприємців можуть добровільно подати заявку на огляд будівлі. Але перед складанням звіту компанія зобов’язана отримати довідку з асоціації інвалідів про доступність приміщень.

Щоб оформити звіт, необхідно звернутися в експертну організацію та перевірити ліцензію компанії. Без документа, що підтверджує право на діяльність, сертифікати організації не вважаються дійсними.

Фахівці проводять огляд коридорів і кімнат, фіксують недоліки. Якщо необхідно виправити або доповнити чинне обладнання, підприємцю потрібно оформлення довідки про доступність приміщення в асоціації інвалідів.

Турбота про адаптацію маломобільних груп населення підвищує рівень розвитку країни та соціальну відповідальність громадян.

Напишіть нам