Технічна інвентаризація, технагляд, техобстеження,
реєстрація права власності, експертна оцінка,
дозвільні документи на будівництво,
комплексне обслуговування підприємств.

м.Київ, бул. Л.Українки, 26А, Печерська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
м.Київ, вул. О.Кошиця, 4, Харківська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
btiadvokat@gmail.com

Оформити звіт про доступність приміщень для шкіл та інших навчальних закладів

Рибалка Ілля Сергійович
Рибалка Ілля Сергійович
+38(095)1425434
texinventarizacija@gmail.com
Ананьєв Євген Олександрович
Ананьєв Євген Олександрович
+38(095)1425434
texinventarizacija@gmail.com

У понеділок, 12 липня 2021 року під егідою Прем’єр-міністра України відбулося засідання Комітету з доступності. Представники різних міністерств і комісій спільно визначили сім пріоритетних проектів, які будуть реалізовані в найближчі два роки. Вони пов’язані з перешкодами, з якими українці стикаються щодня. Серед них – створення освітньої моделі, підтримка в освітньому процесі будь-якої дитини, яка цього потребує, і так далі.

Мета Мінрегіону – створити комфортне і безбар’єрний простір на всій території держави. В Україні не повинно бути жодного громадського будинку, в яке не змогли б потрапити люди з категорії маломобільних груп населення. Аудит буде проведений по всій країні., В ході якого буде перевірятися не тільки оснащеність будівель пандусами, наявність ліфтів і перил, але і їх відповідність державним будівельним нормам (ДБН) за доступністю.

Особлива увага буде приділятися освітнім установам на відповідність приміщення навчального закладу вимогам ДБН про доступність для маломобільних груп населення

ДБН В.2.2-3: 2018 Навчальні заклади.Будинки й споруди зобов’язує об’єкти освіти організувати доступність школи для МГН

Щоб надати до контролюючого органу або інспектує службу підтверджує фактор, – доступність школи для осіб з інвалідністю керівництво конкретного навчального закладу зобов’язана надати звіт експерта по доступності навчального закладу для МГН

 Документально підтвердити інклюзивність приміщення школи для осіб з обмеженими можливостями керівник установи може тільки звернувшись до фахівця з питань технічного обстеження будівель і споруд.

Ананєв Євген ОлександровичАнаньєв Євген Олександрович експерт нашої компанії, кваліфікаційні сертифікати АЕ001803 – інженер по інвентаризації нерухомого майна, АЕ003741 – експерт (технічне обстеження будівель) внесені до державного реєстру електронної системи в сфері будівництва e-construction.gov.ua.

Перед тим, як оформити звіт про доступність приміщень шкіл необхідно експерт дасть безкоштовну консультацію, вивчивши надану юридичну (правовстановлюючі) і технічну документацію виїде на місце розташування об’єкта. Проведе технічне обстеження і як результат, складе необхідний звіт по пандусах при вході в школу.

Умови для пересування дітей на території освітньої організації повинні відповідати вимогам безперешкодного, безпечного і зручного пересування маломобільних школярів, забезпечення їх доступу до будівель. Необхідно забезпечити доступність шляхів руху, наявність засобів інформаційно-спрямованої підтримки, дублювання сходів пандусом або підйомним пристроєм, обладнання пандусів або підйомних пристроїв поручнями, контрастний забарвлення дверей і сходів.

Оформлення висновку експерта про доступність навчального закладу для маломобільних груп населення необхідно , якщо Ви оформляєте ліцензію на здійснення господарської діяльності. До них відносяться не тільки установи освіти, але і компанії, що надають фінансові послуги (страхові, лізингові компанії, кредитні спілки та пункти обміну валют). Це пов’язано з тим, що Кабмін своєю Постановою № 913 від 7 грудня 2016 року затвердив Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг і зобов’язав даних осіб здійснити технічне обстеження, розмістити інформацію про умови доступності приміщення в загальнодоступних місцях, для візуального сприйняття клієнтом. Також це стосується медичні заклади, аптеки.

Ліцензіат зобов’язаний оформити висновок про доступність школи для інвалідів та подати його в орган ліцензування, оскільки порушення ліцензійних умов є підставою для анулювання ліцензії.

Тому важливо звернеться в професійну і компетентну компанію, для яких оформлення звіту про доступність приміщення школи не займе багато часу. Адже крім відкликання ліцензії, підприємству / установі можуть загрожувати і інші санкції.

Замовник / керівник школи або іншого навчального закладу повинні розуміти, що експерт відмовиться оформити висновок про доступність школи для інвалідів, якщо вони порушать встановлені законодавчі норми. Це не відбудеться за особистою примхи.

Для дітей-інвалідів отримання освіти – це не тільки майбутня кар’єра, але і соціалізована і гідний рівень життя!

Напишіть нам