Технічна інвентаризація, технагляд, техобстеження,
реєстрація права власності, експертна оцінка,
дозвільні документи на будівництво,
комплексне обслуговування підприємств.

м.Київ, бул. Л.Українки, 26А, Печерська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
м.Київ, вул. О.Кошиця, 4, Харківська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
btiadvokat@gmail.com

Оформлення звіту про проведення технічного обстеження та встановлення технічного стану будівельних конструкцій щодо переведення квартири в нежитлове приміщення

Ананьєв Євген Олександрович
Ананьєв Євген Олександрович
+38(095)1425434
texinventarizacija@gmail.com

Яким чином оформлюється звіт про проведення технічного обстеження та встановлення технічного стану будівельних конструкцій щодо переведення квартири яка реконструюється в нежитлове приміщення, з влаштуванням вхідної групи та пандуса з метою визначення можливості надійної та безпечної експлуатації?

Євген Ананьєв, інженер з технічної інвентаризації

При використанні квартири в комерційних або громадських цілях, власнику обов’язково потрібно організувати переведення житлового приміщення в нежитлове. Цей процес має ряд встановлених законом умов і обмежень, знаючи які, буде набагато простіше оформити документи. При цьому потрібно провести обстеження і встановити технічний стан будівельних конструкцій квартири, по якій планується переведення в нежитлове приміщення, і як результат –  оформлений звіт, який необхідно надати в органи, що займаються відповідним оформленням.

Обстеження будівель і споруд – найважливіша частина комплексу робіт по оцінці їх технічного стану. При обстеженні повинні бути встановлені фактична здатність і експлуатаційна придатність будівельних конструкцій і основ з метою використання цих даних для визначення подальшої експлуатації.

Переведення житлового приміщення в нежитлове: умови і обмеження

В першу чергу, потрібно розуміти, які приміщення можуть бути переведені, адже є кілька нюансів:

 1. Використовувати житло в комерційних цілях можна тільки, коли в ньому ніхто не зареєстрований, а у його власників є житлова площа, що відповідає встановленим законом нормам.
 2. У нежитловий фонд переводять тільки ті квартири, які займають 1, 2 або цокольний поверхи і при цьому під ними немає житлового приміщення.
 3. У квартирі є технічна можливість облаштування пандуса для маломобільних груп населення та окремого входу, евакуаційного виходу, що відокремлені від житлової території будинку, інших приміщень (відповідно до «Положення про порядок переведення житлових приміщень (житлових будинків) у нежитлові в місті Києві».
 4. Неможливе перевеження житлового приміщення в нежитлове, якщо будівля стара, не підлягає реставрації через аварійний стан або знаходиться під охороною як пам’ятник архітектури.
 5. Також необхідно перевірити, чи не перебуває сама квартира в заставі або чи не потрапила вона під арешт, інакше переоформлення стане неможливим.

За результатом проведеного технічного обстеження фахівці нашої компанії дають Звіт про те, що квартира може бути відокремлена від інших житлових приміщень в будинку шляхом ізоляції існуючого, і з організацією окремого входу через віконні прорізи з головного фасаду будівлі.

Після того, як будуть виконані перераховані умови, оформлюється звіт про проведення технічного обстеження і встановлення технічного стану будівельних конструкцій з переведення квартири, яка реконструюється в нежитлове приміщення, з пристроєм вхідної групи і пандуса, з метою визначення можливості надійної і безпечної експлуатації, без якого неможливе переведення приміщення.

Наступним кроком буде будівництво окремого входу, облаштованого пандусом, який є обов’язковим в місцях громадського користування.

Як відбувається оформлення?

Щоб можна було змінити вид нерухомості, готують пакет документів, які включають в себе технічний дозвіл, що визначає можливість використання квартири в комерційних цілях. Після проводяться будівельні роботи з реконструкції приміщення, зробити його придатним під комерційні цілі, також буде потрібно облаштування окремого входу і території. Обов’язковою умовою буде оформлення звіту про технічну можливість переведення квартири в нежитловий фонд.

Після цього запускається процедура, яка дозволяє оформляти переведення житлового приміщення в нежитлове. Для цього буде потрібно зібрати наступні документи:

 • копії документів, що підтверджують право власності, вони засвідчуються у нотаріуса;
 • копії, що підтверджують особу власника;
 • техпаспорт квартири;
 • звіт про результат технічного обстеження.

Останній висновок видає сертифікований експерт з обстеження приміщень з оформленням звіту про проведення технічного обстеження і встановлення технічного стану будівельних конструкцій квартири, яка реконструюється в нежитлове приміщення, з облаштуванням вхідної групи і пандуса, з метою визначення можливості надійної і безпечної експлуатації.

Відповідно до «Положення про порядок переведення житлових приміщень (житлових будинків) у нежитлові в місті Києві» не допускається переведення з метою розміщення:

 • промислових об’єктів;
 • туалетів громадського користування;
 • похоронних бюро (виняток офіси бюро);
 • точок прийому вторсировини, склотари;
 • спеціалізованих підприємств, що можуть призвести до викидів, забруднень території, повітря, перевищення допустимого рівня шуму, вібрації, випромінювань;
 • магазинів, офісів, де можуть застосовуватися легкозаймисті та вибухонебезпечні речовини;
 • інших об’єктів, що мають на законодавчому рівні заборону на розміщення в житловому будинку.

Що означає визначення придатності вхідної групи?

Держава зобов’язана проконтролювати рівень облаштування комерційних закладів, наскільки вони комфортні і доступні для всіх верств населення. До маломобільних груп населення відносяться люди з інвалідністю, люди похилого, вагітні, батьки з маленькими дітьми в дитячій колясці. Щоб здати об’єкт в експлуатацію, буде потрібно як мінімум облаштування пандуса для маломобільних груп населення та окремого входу і евакуаційного виходу, які ізольовані від житлової частини будинку (або інших приміщень в будинку).

У поняття доступності вхідної групи відноситься:

 • наявність пандуса або мікроліфта;
 • тактильна плитка для підлоги;
 • додатково візуальний та звуковий супровід: аудіопідказки, таблиці зі шрифтом Брайля.

Також не повинно бути бар’єрів на шляху, великих елементів декору. Двері повинні легко відкриватися, а коридори і вхідні двері мати певну ширину. Експертиза вхідної групи на предмет доступності для маломобільних груп населення передбачає огляд на відповідність встановленим законодавством нормам.

Оформлення звіту на предмет доступності приміщення для маломобільних груп населення – важлива умова для комерційних організацій, що надають фінансові, страхові факторні послуги. Також пандусами повинні бути облаштовані аптеки, медичні та освітні установи. Власники комерційної нерухомості повинні бути зацікавлені в перевірці вхідної групи на доступність, щоб не мати неприємних сюрпризів від контролюючих органів.

Оформлення звіту на предмет доступності приміщення для маломобільних груп населення

Завдання експертної комісії перевірити, які умови входу і наскільки вони комфортабельні для всього населення, в тому числі для громадян з обмеженими можливостями. Експерт звертає увагу на наступні моменти:

 • висота бар’єрів не повинна бути більше 0,7-2,1 см від підлоги;
 • меблі та декор не є перешкодою на шляху;
 • є міцні перила і тактильне покриття на підлозі;
 • ширина дверних прорізів і коридорів розрахована на проїзд коляски;
 • достатнє освітлення;
 • наявність пандуса або мікроліфта;
 • двері без проблем відкриваються і закриваються;
 • вимірюється кут нахилу пандуса, який не повинен перевищувати 8%;
 • туалет повинен бути однаково доступний для всіх.

Спеціаліст уважно вивчає об’єкт, робить заміри, всебічно оцінює його. Для замірів використовують точні інструменти: кутомір, рулетку, люксметр, динамометр. Отримані дані фіксуються за допомогою фотографій і записів, після чого відбувається оформлення звіту про технічну можливість переведення квартири в нежитловий фонд. При необхідності окремо прописуються рекомендації щодо поліпшення об’єкта нежитлової нерухомості.

Оформити звіт про технічну можливість переведення квартири в нежитловий фонд Вам допоможуть зробити фахівці нашої компанії. Сертифіковані експерти проведуть точну оцінку технічного стану будівельних конструкцій із застосуванням еталонних інструментів. Оформлення звіту про технічну можливість переведення квартири в нежитловий фонд відбувається в обумовлені терміни, з урахуванням нормативних та законодавчих актів. Вартість послуги доступна і вельми демократична, залежить від індивідуальних особливостей приміщення.

 

Напишіть нам