Технічна інвентаризація, технагляд, техобстеження,
реєстрація права власності, експертна оцінка,
дозвільні документи на будівництво,
комплексне обслуговування підприємств.

м.Київ, бул. Л.Українки, 26А, Печерська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
м.Київ, вул. О.Кошиця, 4, Харківська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
btiadvokat@gmail.com

Будівельна експертиза і моніторинг технічного стану будівель і споруд

Ананьєв Євген Олександрович
Ананьєв Євген Олександрович
+38(095)1425434
texinventarizacija@gmail.com
Рибалка Ілля Сергійович
Рибалка Ілля Сергійович
+38(095)1425434
texinventarizacija@gmail.com

Експертиза будівель і споруд — це комплекс заходів, спрямованих на дослідження конструкцій і комунікацій об’єкта нерухомості з метою встановлення його фактичного технічного стану шляхом виявлення пошкоджень і дефектів, а також можливості і критерій для подальшої безпечної експлуатації.

Простіше кажучи, завдяки експертизі можна спрогнозувати період, протягом якого періоду можна безпечно експлуатувати об’єкт. Скільки років елементи будуть зберігати і виконувати задані функції. Наприклад, фундамент – забезпечувати надійну опору для інших конструкцій. Стіни і перекриття – приймати і передавати навантаження. Покрівля – захищати від погодних явищ. У той же час захід вирішує ряд інших завдань.

Щоб гарантувати належний рівень безпеки і отримати об’єктивну і повну оцінку стану об’єкта наша компанія пропонує широкий спектр професійних послуг Зокрема, Ви можете замовити експертизу будівель і споруд. У нас працюють досвідчені експерти, оснащені необхідним обладнанням для великих досліджень.  Фахівці проведуть експертизу вашого об’єкта нерухомості будь-якої складності в найкоротші терміни, після чого замовник отримує на руки компетентний висновок. Вартість обстеження будівель і споруд розраховується індивідуально в залежності від характеристик обстеження.

Як і в будь-який експертної діяльності, експертиза стану будівлі має свої методики обстеження будівель і споруд по ГОСТу. До таких методів належать вимірювання, виявлення ультразвукових дефектів, телевізійні огляди, механічний вплив на певні ділянки будівлі для виявлення тріщин і дефектів.

Хто проводить будівельну експертизу?

Будівельні експерти з обстеження будівель і спорудЦю роботу проводять сертифіковані експерти. Законодавство встановлює вимоги до професіонала, який повинен володіти знаннями в галузі будівництва, що підтверджується відповідним сертифікатом.

Щоб з’ясувати подальшу долю будівлі, буде потрібно ретельне технічне дослідження – експертиза стану будівлі.

Зокрема, граничної уваги вимагає експертиза несучих конструкцій і їх елементів.

Експертиза несучих конструкцій рекомендується для:

 • Планування реконструкції або капітального ремонту
 • Аварійний стан об’єкта
 • Плановою перевірки
 • Запровадження в експлуатацію
 • Відсутності (втраті) технічної документації будівлі

Після стихійних лих, консервації та кількох років простою необхідна обов’язкова експертиза стану будівлі, крім того, обов’язкове експертиза конструкцій будівлі

Будівельна експертиза будівель і споруд укладає в собі візуальне інспектування та обмір конструкцій.

Ананєв Євген ОлександровичДіагностика надійності і експертиза стану будівлі за його зовнішніми характеристиками починається з пошуку очевидних недоліків, які сильно впливають на довговічність, несучу здатність і фундаментальний характер конструкцій. Ось кілька прикладів ушкоджень, що вказують на незадовільний стан об’єкту:

 • Поява тріщин в кам’яній конструкції, прорізала кілька рядів кладки
 • Виникнення поздовжніх тріщин в залізобетонних (ж / б) елементах вздовж робочої арматури
 • Значні відхилення сталевих балок, які можна виявити при візуальному огляді і без інструментальних вимірювань
 • Виникнення і розкриття тріщин більше 0,3 мм в перемичках над віконними прорізами.

Завдання експерта за допомогою експертизи зафіксувати всі видимі пошкодження в декларації про дефекти.

Поглиблена професійна експертна оцінка технічного стану нерухомого майна проводиться за допомогою інструментальних досліджень. Експертиза будівельних конструкцій передбачає використання професійних інструментів: ультразвуковий вимірювальний прилад, склерометр (контроль міцності бетону), тепловизионная камера (теплове випромінювання, тепловтрати будівлі), лазерний далекомір (точне визначення розмірів конструкції) та інші. Дана експертиза будівельних конструкцій вимагає наявності висококваліфікованого інженера і знання використання вимірювальних приладів.

Алгоритм інструментального обстеження включає:

Експертиза технічного стану будівлі

 • Визначення точної геометрії фундаменту
 • Діагностування властивостей (класу, міцності) бетону неруйнівними методами
 • Встановлення міцності використовуваних будівельних матеріалів (експертиза будівельних конструкцій будівлі).
 • Інші роботи, що визначаються особливостями і характеристиками об’єкта.

Перед початком будь-яких робіт ми розраховуємо загальну вартість обстеження будівель і споруд і укладаємо з замовником офіційний договір, в якому обумовлюються всі основні моменти проведення дослідження, їх терміни і технічна документація. За результатами дослідження присвоюється категорія технічного стану будівель. Відповідно до українських стандартів, можна виділити чотири основні групи (категорії):

Нормативне технічний стан: В даному випадку будівля може експлуатуватися без особливих обмежень і рекомендацій.

Експлуатаційне техстан: такий будинок можна використовувати, проте воно підлягає регулярному контролювання.

Обмежене робочий стан: будівля потребує ремонту або реконструкції.

Аварійний: використання аварійних будівель заборонено, в них постійно покладається вести моніторинг технічного стану будівель і споруд

Оскільки це в достатній мірі складне і відповідальне захід, проведення експертного моніторингу технічного стану об’єкта підключає в себе нагляд і простеження формування дефектів (тріщин, прогинів, деформацій і т. Д.). При необхідності проводиться геодезична деформационная перевірка.

Залежно від встановлених завдань, відмінних рис об’єкта, обсягу робіт і місця розташування, моніторинг технічного стану будівель і споруд, в більшості випадків займає від 3 до 24 місяців. Проміжні ЗВІТИ готуються в рамках моніторингу. Після повного циклу моніторингу буде розроблено остаточне ВИСНОВОК, яке буде виконано згідно формі, общеустановленной законодавством України.

Якщо вас цікавить благонадійність і правомірність експертизи будівель і споруд, звертайтеся в нашу компанію. Ми будемо раді допомогти!

Напишіть нам