Технічна інвентаризація, технагляд, техобстеження,
реєстрація права власності, експертна оцінка,
дозвільні документи на будівництво,
комплексне обслуговування підприємств.

м.Київ, бул. Л.Українки, 26А, Печерська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
м.Київ, вул. О.Кошиця, 4, Харківська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
btiadvokat@gmail.com

Євген Ананьєв про нововедення в порядку проведення обстеження будівель і споруд в Україні

Ананьєв Євген Олександрович
Ананьєв Євген Олександрович
+38(095)1425434
texinventarizacija@gmail.com

Паспортизація будівель і споруд, оцінка нерухомості експертами, послуги БТІ, технічне обстеження, узаконення і багато іншого. Перелік послуг ТОВ «Український інженерний технічний центр» вражає. Адже це компанія з насиченою і цікавою історією.

Якщо говорити про досвід в будівельній сфері, то варто зазначити, що організація була заснована в 2009-му році. Звичайно, тоді це була компанія дещо іншого характеру. Нинішній Центр, директором якого з 2015 року є Ананьєв Євген Олександрович, став правонаступником попередньої організації. Тоді ж збільшився штат співробітників, і намітилося розширення сфери діяльності підприємства.

Тепер компанія має фахівців, які проводять технічне обстеження будівель, а також надає послуги з виготовлення технічних паспортів. «Український інженерний технічний центр» вже точно не можна назвати колективом новачків і недосвідчених людей, яких зараз досить багато на сучасному ринку будівельного консалтингу.

Ананьєв Євген Олександрович
керівник ТОВ “УІТЦ”
Ананьєв Євген Олександрович

Більше про роботу Центру ми розпитали безпосередньо у керівника Ананьєва Євгена Олександровича. У бесіді підвели підсумки минулого року, дізналися про актуальні зміни в сфері будівництва та нерухомості та про те, як проходить сучасне обстеження конструкцій будівель і споруд.

– Євгене Олександровичу, що в минулому році Ви б відзначили як особливо важливе у Вашій роботі? Звичайно, перерахувати все практично неможливо, тому давайте сконцентруємося на чомусь конкретному.

– Так, це й справді складно – вибрати щось одне, але я буду намагатися, аби не розтікатися мислію по древу, так би мовити. Наприклад, в тому році, ще в квітні, Кабінет Міністрів затвердив новий порядок обстежень будівель і споруд. Це, безумовно, вплинуло на нашу роботу. Але ми ж не дарма називаємо себе професіоналами! Тепер проводити технічне обстеження будівель потрібно за новими правилами.

Доводиться відповідати, і наші співробітники відслідковують навіть найменші зміни в законодавстві, щоб володіти актуальними знаннями. Тоді обстеження будівельних конструкцій будівель і споруд не потрібно буде переробляти декілька разів. А це, знову ж таки, гарантує не тільки оперативність, але і якість виконаної роботи. І сертифікати наших експертів, зрозуміло, видаються тільки на підставі чинного законодавства.

Будівельна експертиза, проведена нашими співробітниками, виконується у відповідності із діючими законами і нормами. Ось чому я виділив ці зміни як одні з основних в минулому році. Адже вони безпосередньо вплинули на роботу Центру і зробили обстеження технічного стану будівель ще більш професійними. Ще раз підкреслю, – ми робимо ставку на якість виконаної роботи і прагнемо до максимально позитивного результату в усьому, за що беремося, адже грамотна робота – це задоволений Замовник і позитивна репутація.

– Керівник завжди намагається показати компанію в кращому світлі. Невже, Вам не трапляються проблемні замовлення?

– Звичайно, трапляються. Я би навіть сказав, що більшість наших замовлень передбачає вирішення непростих завдань. Адже обстеження технічного стану будівель і споруд потребує відповідального ставлення та високої кваліфікації в області знання юридичних норм. Але підкреслюю, команда нашого Центру – професіонали своєї справи. І це – неголословне твердження. Вони завжди прораховують варіанти наперед.

Припустимо, потрібно розділити будинок спільної часткової власності. Для цього необхідно, щоби попередньо була здійснена будівельна експертиза, а також професійне обстеження будівель і споруд. Відомо, що на цей процес впливає розмір частин, і сама можливість технічного розділу.

Фахівці нашого Центру аналізують минулий досвід, переглядають актуальну судову практику вирішення таких задач. І з урахуванням всіх факторів, приступають до роботи. Для вирішення спірних моментів проводять технічне обстеження. А якщо власники не хочуть вирушати в суд і знаходяться в запитальному положенні «А що ж робити далі?», то ми з радістю проводимо консультації і радимо з особистого досвіду, на які моменти слід звернути увагу в разі спільного користування нерухомим майном.

Або ось ще один приклад: звернувся до нас в Центр замовник з питанням, який документ може підтвердити присвоєння адреси об’єкту нерухомості? Юристи нашого Центру вивчили законодавство і роз’яснили клієнту, що таким документом може бути як рішення органів місцевого самоврядування, так і інший документ, який це рішення підтверджує, оскільки в законодавстві немає чіткого визначення.

– Давайте продовжимо в такому ж руслі з наведенням прикладів. Які замовлення користуються особливою популярністю? Непоодинокі випадки, а саме коли кілька абсолютно різних людей звертаються зі схожими проблемами або питаннями.

– Як-то кажуть в топ найпопулярніших замовлень повинні увійти «прохання роз’яснити документацію» – назвемо це так. Зараз спробую пояснити. Досить часто до нас звертаються люди, які хочуть придбати квартиру/будинок/приміщення. Вони хочуть почути від наших фахівців універсальні поради про те, як вести себе із забудовниками, які документи вимагати і як їх перевіряти. І це не дивно! На жаль, наш ринок повний аферистів і любителів легкої наживи. Ми ж ретельно роз’яснюємо замовникам правове поле, в якому вони можуть щось вимагати, вказуємо перелік документів, які їм зобов’язані надати. Я б назвав це скоріше професійною та експертною консультацією.

Мабуть, ще одним важливим питанням, яке стоїть у порядку денному у організацій, що надають фінансово-кредитні послуги населенню (наприклад ломбарди, швидкі кредити, страхові компанії, недержавні пенсійні фонди тощо) є питання щодо доступності їх приміщень для осіб з обмеженими фізичними можливостями. Держава, нарешті, повернула свій погляд на проблеми таких громадян і зобов’язала вищевказані підприємства, а також аптеки провести обстеження конструкцій будівлі та привести у відповідність до технічних вимог вхідні групи своїх відділень і філій.

Сертифіковані спеціалісти нашого центру виїжджають на місце, проводять відповідне технічне обстеження будівель (обміри, фотофіксація) і складають за результатами звіт. Маючи досвід виконання аналогічних робіт, ми так само консультуємо наших клієнтів про різні нюанси, що дозволяють чітко дотримуватися законодавства: установка пандуса, кнопки виклику персоналу, узгодження та отримання дозвільних документів від місцевих фондів інвалідів і т.д.

– Які ще послуги, окрім консультацій, можна зарахувати до популярних у населення? Можливо, щось особливо запам’яталося в цьому році?

– Яскравий приклад – реконструкція квартири. Здавалося б, ось вона твоя власність і роби з нею, що хочеш. Але реалії трохи інші. Для законного здійснення будь-яких операцій, пов’язаних із змінами параметрів приміщення необхідно обов’язково провести попереднє обстеження будівель. Для цього можливо знадобиться будівельна експертиза.

Справа в тому, що займатися такими роботами без дозвільних документів не можна. І таких замовлень в 2017-му, у нас теж було більш ніж достатньо. Проведення реконструкції за всіма правилами наші співробітник гарантують: проект на реконструкцію, авторський і технічний нагляди, оформлення супутніх документів «під ключ» – все це можливо одночасно замовити у нас в офісі.

Дуже часто доводиться працювати з закріпленням права власності на нерухомість. Але замовники не завжди знайомі з правовими нормами. Припустимо, деякі хочуть закріпити право на ще недобудований і не введений в експлуатацію об’єкт. Тут теж доводиться пояснювати досить докладно всі аспекти.

Трудовий колектив ТОВ "УІТЦ"

– Що для Вас, як для керівника, є підтвердженням якості роботи співробітників і Центру в цілому?

– Знаєте, я завжди вважав і вважаю, що все в житті повертається. І нехай це скоріше філософський підхід, але він дуже добре вписався в нашу роботу. Наш Центр дорожить репутацією, тому будь-яке замовлення виконуємо як для себе. Тобто, ми завжди впевнені, що доклали максимум зусиль для того, щоб виконати обстеження будівель або будь-яку іншу роботу. А якщо і виникають якісь недоліки, ми завжди намагаємося їх виправити.

Так, я як керівник хочу, і буду хвалити наш Центр, але якість нашої роботи підтверджують і інші. Ми регулярно публікуємо листи подяки на своїх Інтернет-ресурсах, тому що нам дуже приємно бачити результати своєї роботи і хороші відгуки. Зрозуміло, без злагодженої роботи моєї команди, співробітників нашого Центру, нам би не вдалося досягти таких успіхів і увійти в 2018 рік з новими цілями і планами.

Трудовий колектив ТОВ "УІТЦ"

– На що Ви розраховуєте в цьому році? Є якийсь конкретний план дій?

– Я дотримуюся думки, що краще говорити про вже виконану роботу, ніж розповідати про плани. Звичайно, серед інших ідей і сподівань ми плануємо відновити роботу випробувальної лабораторії, ось зараз знаходимося в пошуку грамотних фахівців, які можуть провести професійне обстеження стану будівель за допомогою наявної у нас дорогої апаратури. Так само є у мене задумка окрім будівельного консалтингу зайнятися і іншими питаннями.

Тобто, нас цікавить не тільки обстеження будівельних конструкцій будівель і споруд, але й безпосередньо ремонтні роботи і реконструкція приміщень. Це допоможе повністю закрити потреби наших клієнтів не тільки в частині документального супроводу робіт з будівництва, але і в частині їх безпосереднього проведення. Планів багато, все ж сподіваюся, що рік буде не гіршим за попередній і наша команда збереже свої лідерські позиції.

ця стаття була написана у 2019 році, коли Ананьєв Євген Олександрович був директором ТОВ УІТЦ а також головним експертом на підприємстві.

Напишіть нам