Технічна інвентаризація, технагляд, техобстеження,
реєстрація права власності, експертна оцінка,
дозвільні документи на будівництво,
комплексне обслуговування підприємств.

м.Київ, бул. Л.Українки, 26А, Печерська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
м.Київ, вул. О.Кошиця, 4, Харківська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
btiadvokat@gmail.com

Проєкт на облаштування доступності приміщення для МГН та інвалідів

Рибалка Ілля Сергійович
Рибалка Ілля Сергійович
+38(095)1425434
texinventarizacija@gmail.com
Ананьєв Євген Олександрович
Ананьєв Євген Олександрович
+38(095)1425434
texinventarizacija@gmail.com

Наша країна поряд з багатьма іншими державами підписала Конвенцію про права людей з інвалідністю. Доступність приміщення для інвалідів – ключовий момент підписаного документа. Щоб створити безбар’єрне середовище для маломобільних груп, необхідно знати правила і відповідні нормативи. Розібратися в цьому допоможуть професійні експерти. Мова може йти не тільки про нове будівництво, а й про перебудову вже побудованих споруд. Перш за все вам буде потрібно розробка проекту на облаштування доступності приміщення для маломобільних груп населення (МГН).

Що таке доступність середовища для всіх членів суспільства?

Перш за все це створення рівних умов для проживання, пересування і користування послугами і благами. Маломобільними групами населення називають літніх людей, вагітних, осіб з інвалідністю, батьків з дитячими колясками.

Щоб створити безбар’єрне середовище, потрібно забезпечити вільне пересування без обмежень всім людям, дверні прорізи і сходи повинні бути обладнані додатковими пристосуваннями для проїзду коляски, меблі, як і обладнання повинно бути загальнодоступною.

Важливо проектувати будівлі так, щоб виключити травматизм. Це означає, що потрібно не тільки відповідність пандуса нормам ДБН на вхідній групі, а й захист його від впливу навколишнього середовища. Важливим аспектом є інформативність:

 • створюється можливість для людини розуміти, де вона знаходиться в будь-який час дня і ночі;
 • обов’язкова наявність орієнтирів всередині і зовні приміщення;
 • використання засобів оповіщення.

Визначається доступність приміщення шляхом обстеження

Ананьєв Євген Олександрович сертифікований експерт в обстеженні будівель і споруд

 

Оформлення звіту про доступність будівлі для інвалідів виконується кваліфікованим експертом. Для цього потрібно вивчити будову і порівняти отримані дані з нормативними вимогами. Експерту будуть необхідні такі документи:

 • правовстановлюючі документи на будівництво;
 • технічний паспорт об’єкта;
 • схеми і плани будівлі.

Розробка проектної документації на облаштування доступності приміщення для МГН та інвалідів починається з укладення договору. Наш експерт вивчає надану документацію і проводить співбесіду з клієнтом, де обумовлюються терміни і вартість робіт. Також узгоджується зручний час для відвідування будівлі. Проводячи обстеження, фахівець може виявити доступність об’єкта за такими ознаками:

 • ширина коридорів і дверних прорізів повинна дозволяти свободу пересування колясок;
 • на всьому пішохідному шляху не повинно бути бар’єрів на висоті 0,7-2,1 м;
 • декор і предмети меблів не повинні бути перешкодами для переміщення;
 • туалетом повинен мати можливість вільно скористатися інвалід-візочник;
 • поручні виготовляються з міцних матеріалів;
 • відповідність пандуса нормам ДБН.

Проводячи аналіз на безбар’єрність і доступність, експерт пересувається в приміщенні за маршрутом руху людей.

Отримання висновку про доступність будівлі для МГН здійснюється на підставі проведеного обстеження. Експерт також дає рекомендації щодо усунення наявних недоліків.

Для чого потрібен проект на облаштування доступного середовища для МГН та людей з інвалідністю?

Проектна документація на будівлю або приміщення розробляється на підставі нормативної документації (ДБН СНИП і так далі) сертифікованим архітектором або проектувальником.

Проект містить в собі:

 • пояснювальну записку;
 • робочі креслення архітектурно-будівельного розділу. Вузли та деталі;
 • перелік матеріалів для забезпечення будівництва;
 • експлікацію засобів адаптації для доступності МГН;
 • кошторисну вартість робіт з адаптації об’єкта.

Маючи таку документацію, облаштування вхідної групи точно буде відповідати чинним будівельним нормам і стандартам, і Вам не доведеться усувати недоліки будівництва по кілька разів. Також ви зможете заздалегідь розуміти вартість, терміни і масштаби майбутнього будівництва.

Крім того, в проектній документації з облаштування доступного середовища для МГН і людей з інвалідністю можна передбачити проект навігації та організації руху людей з інвалідність і МГН всередині будівлі. Це допоможе заздалегідь спланувати свій маршрут пересування всередині будівель (торгово-розважальних центрах, супермаркетах, метро, аеропортів, автовокзалів та інших будівель, які надають послуги для населення).

Колектив наших фахівців має досвід виконання робіт, з оформлення проектної документації для облаштування доступного середовища для МГН і людей з інвалідністю в Києві, а також по всій Україні.

Розробка проекту з доступу до приміщення маломобільних груп населення вимагає професіоналізму

Якісне оформлення висновку про доступність приміщення для МГН може провести тільки кваліфікований досвідчений експерт. Такі співробітники працюють у нас. Крім того, ми готові надати великий спектр послуг, пов’язаних з нерухомістю. Багаторічний досвід роботи на ринку і постійне підвищення кваліфікації співробітників дозволяють нам мати хорошу репутацію і позитивні відгуки від клієнтів. Ви можете замовити весь комплекс послуг у нас і не витрачати час на пошуки інших виконавців.

Важливим моментом в проектуванні і будівництві є облаштування доступності приміщень для МГН. Це питання уважно вивчається державою, це означає, що, дотримуючись усіх норм, Ви уникнете штрафів і стягнень з боку контролюючих структур.

Замовити звіт про доступність приміщення для інвалідів у нас, значить отримати документ швидко і за прийнятну ціну. З послугами нашої компанії ви можете ознайомитися на сайті. Запишіться до фахівця і отримаєте детальну консультацію з Вашого питання, відповіді, вам також оголосять вартість і терміни проведення робіт.

Напишіть нам