Технічна інвентаризація, технагляд, техобстеження,
реєстрація права власності, експертна оцінка,
дозвільні документи на будівництво,
комплексне обслуговування підприємств.

м.Київ, бул. Л.Українки, 26А, Печерська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
м.Київ, вул. О.Кошиця, 4, Харківська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
btiadvokat@gmail.com

Податок на нерухомість: збір 2015 року перевершив найсміливіші прогнози

У 2015 році збір податку на нерухомість отримав суму, яка перевершила всі очікування. Місцеві бюджети отримали понад 745 млн. грн. У відсотковому співвідношенні ця сума склала понад 0,6% приходу грошових коштів в місцеві бюджети і 0,04% – до бюджету України.

Податок на нерухомість

Згідно з даними центру «Ціна держави» збори податку на нерухоме майно перевищили у 3,4 рази очікувані прогнози. Але якщо брати ці показники в масштабах бюджетів місцевого призначення, в порівнянні з іншими розвиненими країнами вони незначні.

Представники Центру також зазначили, що суми податку на нерухомість суттєво відрізняються по регіонах країни. Так, 25% від суми податку по країні становили доходи м. Києва, 50% – доходи обласних центрів. Всі інші місцевості, а саме районні центри та сільські бюджети отримали не більше 200 млн. грн. Але, незважаючи на ці факти, для районних центрів і сіл податок на нерухоме майно неможливо переоцінити, адже він склав для таких бюджетів більше 1,5% всіх коштів.

За даними Центру, понад 90% від усієї зібраної суми склали платежі від юридичних осіб. На саму величину податку вплинула в першу чергу величина ставки. Не останню роль зіграли і самі об’єкти комерційної нерухомості.

Податок на нерухоме майно, який був сплачений фізичними особами, склав більше 50 млн. грн. Це показники по всій країні. Містом-лідером по збору податку на нерухомість став Івано-Франківськ. Тут місцевий бюджет отримав понад 2 млн. грн., порівняно з Києвом, де було зібрано не більше 1 млн. грн. Ця сума колосальна. Така тенденція пов’язана з наявністю великих будинків в регіоні.

Причинами низьких зборів податку стали:

  • згідно із Законом України, пільгова площа на житлову нерухомість в 2015 році була вдвічі більшою. Квартири площею до 120 кв. м. та приватні будинки до 250 кв. м. не обкладалися податком. Ці норми дозволили більшості власників не платити податок, а таких більше половини, адже багато сімей живуть в будинках, де площа квартири становить менше 70 кв. м;
  • відсутність інформації в податкових органах про об’єкти нерухомості. Відмова від подання таких даних не мала наслідків;
  • податок розраховується відповідно до площі нерухомого об’єкта. Вартість житла не враховується;
  • прогнози на 2016 рік суттєво відрізняються, адже змінився сам закон;
  • потраплять під оподаткування квартири площею більше 60 кв. м. та приватні будинки площею понад 120 кв. м;
  • ставка податку збільшена до 3%.

Але самі податківці не очікують істотного збільшення сум надходжень: згідно плану по податку на нерухоме майно сума стягнень складе не більше 862 млн. грн. У процентному співвідношенні це трохи більше 15% від суми 2015 року.

Напишіть нам