Технічна інвентаризація, технагляд, техобстеження,
реєстрація права власності, експертна оцінка,
дозвільні документи на будівництво,
комплексне обслуговування підприємств.

м.Київ, бул. Л.Українки, 26А, Печерська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
м.Київ, вул. О.Кошиця, 4, Харківська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
btiadvokat@gmail.com

Місцеві ради з повноваженнями ДАБІ

З квітня поточного року був прийнятий законопроект про те, що тепер всі будівельні питання жителів України будуть вирішуватися не в централізованих структурах ДАБІ, а в ДАБІ, створених місцевими радами. Такі зміни були прийняті в рамках проекту децентралізації влади.

Найбільших змін у законі містобудівної діяльності. На місцях райадміністрацій будуть створюватись окремі департаменти ДАБІ, але тільки у випадках, якщо місцева влада може забезпечити повне фінансування подібної структури. В іншому випадку всі питання будуть вирішуватися в обласних департаментах. Головним залишиться інспектор будівельного нагляду в області.

Подавати декларацію на будівництво з квітня можна до сільрад, не потрібно відвідувати обласне архітектуно-будівельне відділення. Також місцевим ДАБІ дозволено накладати штрафи і арешти на конфісковані самобуди. Начальника в місцеві ДАБІ призначатиме Центральний департамент в місті Києві.

Якщо будь-яке рішення місцевого ДАБІ не влаштовуватиме заявник, то можна звернутися в Центральний ДАБІ зі скаргою. Там ведеться повний облік всіх виданих дозволів по всій країні, тому свою правоту можна довести або там, або в суді.

На поточний момент усіма місцевими радами приймаються рішення про порядок передачі повноважень. Після складання спеціальною комісією акту передачі ДАБІ вважається повноважним.

Важливо підмітити, що також була змінена система штрафів: місцевий ДАБІ тепер можна штрафувати за видачу дозволів на будівництво з порушеннями норм. Також був змінений порядок перевірок і рейдів ДАБКом, деталізовано порядок прийняття декларацій та затверджено нові умови для відмови у прийнятті декларацій. Даний законопроект набирає чинності з вересня 2015 року.

Напишіть нам