Технічна інвентаризація, технагляд, техобстеження,
реєстрація права власності, експертна оцінка,
дозвільні документи на будівництво,
комплексне обслуговування підприємств.

м.Київ, бул. Л.Українки, 26А, Печерська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
м.Київ, вул. О.Кошиця, 4, Харківська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
btiadvokat@gmail.com

Загальна площа житлового приміщення

До загальної площі житлового приміщення відносяться квадратні метри всіх кімнат у квартирі, у тому числі лоджія, балкон, веранда, тераса, а також комора.

Для приміщень, в яких немає опалення, таких як балкон, лоджія, тераса та інші, застосовують понижуючі коефіцієнти. Розрахунок відбувається наступним чином: площа лоджії множать на 0,5, а ось балкони і тераси – на 0,3. Показник загального розміру житла необхідний для розрахунку оплати змісту і техобслуговування самого житла.

Часто загальну площу плутають з корисною і житловий. Для того щоб їх розмежувати, необхідно визначитися з поняттям.

Корисна потрібна для визначення оплати за опалення з розрахунку на 1 кв. м. Житлова визначається як загальна, тобто сумарна житлових і підсобних приміщень, не приймаючи в розрахунок неопалювані балкони, лоджії, тераси та інше.

Житлова площа житла – це загальна сума площі всіх житлових приміщень, що визначається шляхом їх вимірювання між обробленими поверхнями стін і перегородок на рівні підлоги без урахування плінтусів. Сюди входять приміщення, в яких люди живуть, до такого місця відносяться спальня, вітальня, дитяча. Для квартири – це всі приміщення, які опалюються. Один із спірних питань – це веранда, оскільки її відмінності від лоджії незначні (найістотніше з них те, що засклена веранда). До житлової площі об’єктів нерухомості відноситься сума площ виключно житлових кімнат.

До неї не входять приміщення, які використовуються для господарсько-побутових і гігієнічних цілей проживаючих людей. Тобто: ванна, туалет, душова, комора, кухня та інше.

Напишіть нам