Технічна інвентаризація, технагляд, техобстеження,
реєстрація права власності, експертна оцінка,
дозвільні документи на будівництво,
комплексне обслуговування підприємств.

м.Київ, бул. Л.Українки, 26А, Печерська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
м.Київ, вул. О.Кошиця, 4, Харківська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
btiadvokat@gmail.com

Мансардний поверх (мансарда)

Мансардний поверх (мансарда) — це кімната на останньому поверсі будівлі горищного типу, яка розташовується під високим скатним (мансардним) дахом і може бути використана в якості житла.

Мансурди бувають декількох видів:

  • з антресольним поверхом, який розташовується над дворівневим поверхом будинку;
  • дворівнева;
  • однорівнева, яка утворює один поверх.

Мансардне приміщення може займати всю площу покрівлі, а також може розташовуватися на окремій її частині. При цьому на саму площу або конфігурацію мансарди обмеження можуть накладатися. Але потрібно пам’ятати, що не можна робити перепланування та переобладнання, оскільки це може завдати шкоди несучої конструкції, а також порушити міцність або погіршити цілісність фасаду і його зовнішній вигляд. А також це може порушити захист та протипожежну безпеку будови.

Для того щоб почати будівництво мансарди, необхідно отримати дозвіл. Він аналогічний дозволу на реконструкцію. Тому перше, що потрібно зробити – це провести технічне обстеження та розробити проектну документацію, яку потрібно затвердити в органах міської адміністрації.

У разі, коли мансарда будується мешканцями на останньому поверсі будинку, також необхідно отримати дозвіл від сусідів. І якщо хоча б один буде проти, то узаконити мансарду не вийде. Якщо заборонених факторів немає, всі сусіди дали свою згоду і технічне обстеження не виявило перешкод, вам потрібно отримати дозвіл на початок будівельних робіт, а по їх завершенні ввести мансарду в експлуатацію.

Напишіть нам