Технічна інвентаризація, технагляд, техобстеження,
реєстрація права власності, експертна оцінка,
дозвільні документи на будівництво,
комплексне обслуговування підприємств.

м.Київ, бул. Л.Українки, 26А, Печерська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
м.Київ, вул. О.Кошиця, 4, Харківська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
btiadvokat@gmail.com

Гуртожиток

Гуртожиток – це приміщення, де громадянам на підставі трудових відносин або навчання в навчальному закладі надається в тимчасове користування житлова площа. Відвідувачі можуть замовити предмети меблів домашнього вжитку та побутового призначення.

Гуртожиток є житловим будинком, яке відповідає певним вимогам, пройшла реєстрацію у виконкомі відповідної ради або держадміністрації.

Необхідно знати чіткі відмінності між гуртожитками і будинками для малосімейних. Вони відрізняються за їх призначенням.

Головне призначення гуртожитку – тимчасове проживання людей або окремих сімей. Багато що залежить від режиму проживання. Якщо сім’я використовує житлоплощу з загальними умовами проживання, то на неї поширюються норми, що регулюють функціонування гуртожитку.

А у випадку, якщо люди живуть в окремій кімнаті, вносять плату за житлоплощу (квартплату і плату за комунальні послуги) за загальновстановленими ставками, а не за нормами гуртожитку, то на них поширюються нормативи, що регулюють відносини по найму житла.

Крім цього, варто врахувати і те, що у складі житлового фонду існують будинки для малосімейних громадян. Умови використання житлової площі тут кардинально відрізняються від умов користування нею в «сімейних гуртожитках». Відповідно до примірного положення про гуртожитки, будинки повинні проходити реєстрацію у місцевому виконкомі. При цьому без належної реєстрації такий будинок не визнається гуртожитком, а люди, які там проживають, не можуть бути позбавлені права на приватизацію свого житла.

Напишіть нам