Технічна інвентаризація, технагляд, техобстеження,
реєстрація права власності, експертна оцінка,
дозвільні документи на будівництво,
комплексне обслуговування підприємств.

м.Київ, бул. Л.Українки, 26А, Печерська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
м.Київ, вул. О.Кошиця, 4, Харківська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
btiadvokat@gmail.com

Балкон

Балкон – це виступаюча огороджена площадка з площини стіни. Він може виступати місцем для проведення часу і відпочинку або будь-яких інших безпечних дій. Вони можуть бути заскленими і закритими або повністю відкритими і вважаються літнім приміщенням.

Не завжди розміри балкона відповідають бажанням, тому досить часто виникає необхідність законно розширити корисну площу. Як правило, розширення і збільшення об’єму і загальної площі допустимо до 40-50 см за допомогою посилення конструкції і спеціальним міцним металокаркасом.

Як такого дозволу і норм СНиП не існує, але в «Житлові будинку, реконструкція та капітальний ремонт» у пункті 8.14 зазначено наступне:

  • при проектуванні реконструкції житлових будинків може бути допущено зміна фасаду, облаштування вбудованих приміщень тільки за архітектурним планом;
  • необхідно враховувати, що при проектуванні реконструкції, капітального ремонту та перепланування окремих квартир заборонено такі дії: утеплення та суміщення балконів і лоджій, розширення та облаштування готових лоджій і балконів, облаштування нових віконних та балконних прорізів, зміна форм і кольорів віконних рам.

Для того щоб отримати правильний розрахунок площі квартири, необхідно враховувати і площу балкона. Це необхідно не тільки для оподаткування, але і для процесу купівлі або продажу, а також реєстрації прав власності. Розрахунок загальної площі вашого балкона для технічної інвентаризації України спирається на інструкцію БТІ і норми Ст. 2.2-15-2005.

Перш ніж починати будь-які ремонтні роботи, рекомендується провести огляд приміщення фахівцями, які допоможуть вам грамотно та законно поліпшити свої житлові умови.

Напишіть нам