Технічна інвентаризація, технагляд, техобстеження,
реєстрація права власності, експертна оцінка,
дозвільні документи на будівництво,
комплексне обслуговування підприємств.

м.Київ, бул. Л.Українки, 26А, Печерська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
м.Київ, вул. О.Кошиця, 4, Харківська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
btiadvokat@gmail.com

Довідка про відсутність будівель на земельній ділянці

Що робити, якщо потрібна довідка про відсутність будівель, яка дає всі законні підстави для здійснення необхідних юридичних дій із земельними ділянками? Сьогодні легше і спокійніше звернутися до приватних фірм, таким як «БТІ Адвокат». У нас є вся необхідна документація, яка дає дозвіл на виконання тих же функцій, що і комунальні БТІ. Більше того, – ми працюємо по всій Україні!

Сучасні тенденції

На даний момент явно намічається тенденція до передачі повноважень щодо юридичного оформлення прав власності на землю незалежний від того, оренда це чи постійне користування, до приватним фірмам. В основному їм передаються функції з оформлення документів, тоді як держава виконує контроль і перевірку. Особливо це помітно на прикладі виготовлення техпаспорта об’єкта та оформлення будівель на земельній ділянці. Такий поділ повноважень допомагає значно скоротити бюрократичний тиск в цій галузі.

Як було

Раніше процедурою видачі довідки про відсутність якої б то не було нерухомості на земельних ділянках, які є об’єктами операцій з купівлі-продажу, займалися виключно державні комунальні установи – БТІ (бюро технічної інвентаризації). Це значно ускладнювало процес отримання довідки, так як необхідно було вистояти в довгих чергах, щоб зібрати всі необхідні документи. Крім того, були потрібні додаткові витрати за начебто безкоштовну послугу. Чиновники вимагали вивезти їх на місце, щоб вони могли упевнитися у відсутності будівель на земельній ділянці.

Завдання ускладнювало наявність неоформлених будівель. За окрему плату службовці могли «не помітити» такі споруди. Більше того, чиновники могли зажадати плату за оформлення довідки без виїзду на місце, так би мовити зі слів.

Отримання довідки в БТІ вимагало:

  • часу на оббивання порогів кабінетів чиновників;
  • кошти на вирішення супутніх питань, таких як виїзд на місцевість або оформлення довідки в оперативному режимі.

Таким чином, оформлення довідки в БТІ вимагало чималих витрат часу, нервів і фінансів. Це автоматично дискредитувало всю систему нібито безкоштовного надання послуг.

Як стало

Після того, як право на виготовлення технічного паспорта було передано приватним фірмам, все змінилося. Юридична особа, яка має відповідну ліцензію на виконання робіт зі складання довідки про відсутність будівель, цілком може допомогти прискорити цей процес. Слід зазначити, що подібна послуга платна, але ціна послуги – строго фіксована. Всі операції проводяться законним шляхом. Адже фірма навряд чи погодиться на протизаконну діяльність, внаслідок чого може позбутися ліцензії. Така довідка матиме юридичну силу і є підставою для проведення операцій з купівлі-продажу земельної ділянки та зняття об’єкта нерухомості з держреєстру.

Таким чином, звернувшись в «БТІ Адвокат», ви не будете принижуватися, оббиваючи пороги чиновницьких кабінетів. Нам не треба пропонувати хабарі, порушуючи закон. Досить оплатити послугу в строго зазначеному порядку, і ми підготуємо юридично достовірну довідку, не витрачаючи ваш час і сили.

Напишіть нам