Технічна інвентаризація, технагляд, техобстеження,
реєстрація права власності, експертна оцінка,
дозвільні документи на будівництво,
комплексне обслуговування підприємств.

м.Київ, бул. Л.Українки, 26А, Печерська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
м.Київ, вул. О.Кошиця, 4, Харківська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
btiadvokat@gmail.com

Звіт про доступність медичного центру для інвалідів

Рибалка Ілля Сергійович
Рибалка Ілля Сергійович
+38(095)1425434
texinventarizacija@gmail.com
Ананьєв Євген Олександрович
Ананьєв Євген Олександрович
+38(095)1425434
texinventarizacija@gmail.com

Медична діяльність вимагає особливої ​​уваги до законодавчих та нормативних вимог, так як безпосередньо пов’язана з підтриманням здоров’я і санітарної безпеки громадян.

Одним з критеріїв підписання угоди з Національною службою охорони здоров’я. Україна в 2021 році є — доступність медичного центру для осіб з інвалідністю

Які юридичні зобов’язання необхідно дотримуватися? Як і хто проводить експертизу? Читайте у статті

Головна дійова особа медичного центру – пацієнт. А виконання завдань з надання їм якісної та доступної медичної допомоги, забезпечення комфортного, безпечного і успішного перебування в стінах медичного центру – запорука успіху в лікуванні, профілактиці і видах лікування хвороби.

Ліцензіат зобов’язаний гарантувати інклюзивність приміщення лікарні для осіб з обмеженими можливостями (Стаття 6 (13) «Умови дозволу на здійснення діяльності в медичній практиці», затверджені Постановою Кабінету Міністрів від 2 березня. 2016 № 285).

Медичний заклад є інклюзивним, якщо воно обладнане:

  • досяжність місця відвідування «зони цільового призначення об’єкта»
  • вільне пересування зсередини будівель для всіх користувачів, включаючи людей з односторонніми можливостями
  • безпеку маршрутів переміщення, охоплюючи евакуаційні
  • можливість евакуації в безпечну зону з урахуванням індивідуальних особливостей людей з обмеженими можливостями.
  • допустимість в інтересах людей з обмеженими можливостями отримання повної і необмеженої інформації, що дозволяє їм відчувати себе комфортне в просторі, використовувати обладнання в своїх цілях

Стягнення, дане аж ніяк не новаторське. 18.12.2019 вступили в силу зміни до Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» з 02.03.2015 № 222-VII. Для укладення договору про надання медичних послуг населенню за відповідною «Програмі медичних гарантій» в 2021 році директор установи повинен оформити висновок про доступність медичного центру для осіб з інвалідністю. НСЗУ не укладатиме жодних угод з медичними установами, які не створюють необмеженого доступу до медичних установ в інтересах людей з обмеженими можливостями. Ці установи не будуть інтегровані в єдиний веб-портал органів виконавчої влади України https://nszu.gov.ua/e-data

Доступність лікарні для МГН – нормативні вимоги.

Важливі документи, що гарантують право безперешкодного доступу на користь осіб з обмеженими можливостями та інших осіб з обмеженими фізичними можливостями, включають Конвенцію (Пакт) Організації Об’єднаних Націй «Про права інвалідів» та закони України, такі як «Про регулювання містобудівної діяльності»  17.02.2011 № 3038-VI  «Про будівельні норми»  05.11.2009 № 1704-VI  «Про архітектурну діяльність»  20.05.1999 № 687-XIV; «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності»  14.10.1994 № 208/94-ВР «Про основи соціальної захищеності інвалідів України»  21.03.1991 № 875-XII. А також Указ Президента України В. Зеленського № 533/2020 від 12.03.2020.

Основним документом є Наказ Мін регіону від 30 листопада 2018 р № 327. Ці нові загальновизнані будівельні заходи і правила— ДБН В.2.2-40:2018 «Б удинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення»

ДБН В.2.2-40: 2018 поширюються:

  • Для проектування і будівництва нових будівель
  • На реконструкцію, реставрацію (відновлення), капітальний ремонт, а також технічне переоснащення існуючих будівель
  • Його «розумне пристосування» з урахуванням людей з обмеженою можливістю

Відповідність приміщення лікарні вимогам ДБН про доступність для маломобільних груп населення розробляється в рамках серії заходів. Підсумком реалізації зобов’язана послужити досяжність незалежного пересування МГН по території і, як наслідок, зсередини закладу.

Доступність для людей з обмеженими можливостями організована таким чином. Першочерговим завданням є облаштування території, прилеглої до медичного центру та його приміщень:

  • Надає паркувальне місце для особистого автотранспорту людей з обмеженими можливостями або транспортних засобів для перевезення людей з обмеженими можливостями.
  • Всі входи і виходи в будівлю, включаючи евакуацію, повинні бути на рівні землі (п. 6.1.4 ДБН В.2.2-40: 2018).
  • Двері – з механічним відкриванням або примусовим відкриванням «вимикачем» (п. 6.1.3 ДБН В.2.2-40: 2018)
  • Зовнішні сходи, дубльовані пандусами і, при необхідності, іншими підйомними засобами з вертикальним переміщенням або з переміщенням паралельно ухилу сходів (п. 5.2.1 ДБН V.2. 2-40: 2018)
  • Сходи і пандуси повинні мати поручні з обох сторін. Поверхня пандуса повинна бути шорсткою і контрастувати з сусідніми горизонтальними поверхнями. Чітко позначений кольором або текстурою (п. 6.3.2.5ДБН В.2.2-40: 2018).

Будь-який з встановлюваних типів пандусів (аппарелей) для дитячих або ж інвалідних колясок зобов’язаний відповідати основним вимогам ГОСТу України. повинен відповідати основним вимогам ГОСТ Україна. З іншого боку, конструкція не повинна становити загрозу життю, здоров’ю або майну інших людей, особливо літніх людей, які також відносяться до маломобільних групі населення.

Крім того, необхідно гарантувати умови доступності в медичному центрі, які дозволять інвалідам отримувати послуги нарівні з іншими.Ці умови включають:

  • Дублювання фонетичного і візуального оповіщення для людей з порушеннями слуху та зору
  • Надання людям з порушенням слуху (зору) послуг сурдоперекладача (тіфлосурдопереводчіка)
  • Наявність альтернативної версії офіційного сайту організації онлайн для людей з вадами зору
  • Допомога з боку співробітників центру, які пройшли необхідне навчання (а також можливість супроводу)
  • Можливість пропонувати послуги віддалено або вдома

Виконання всіх перерахованих вище робіт не робить приміщення юридично доступним. Доступність лікарні для МГН повинна бути засвідчена документально. Для досягнення цих цілей проводиться спеціальне технічне обстеження (експертиза), а також оформлення висновку експерта про доступність медичного центру для маломобільних груп населення.

Експертний висновок – діяльність фахівців (експертів), що мають відповідну кваліфікацію і за дорученням клієнта складових звіт експерта по доступності медцентру для МГН і його відповідність вимогам законодавства, загальновизнаних будівельних норм і правил. Експерт несе відповідальність за достовірність інформації, представленого укладення (стаття 1 Закону України «Про архітектурну діяльність»).

Інспекційна діяльність з експертизи та обстеження в будівельній галузі відноситься до Переліку видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням архітектурних об’єктів, відповідальні виконавці яких підлягають професійної атестації. Представлений перелік затверджений Постановою Ради Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 554.

Підставою для «ув’язнення» про наявність присутньої доступності для людей з обмеженими можливостями та інших маломобільних груп населення (МГН) в приміщення медцентру відповідно до ДБН , є документальне підтвердження фахівця з технічного обслуговування (ТО).

Євген Олександрович АнаньєвАнаньєв Євген Олександрович, експерт (фахівець) БТІ Адвокат, має відповідний кваліфікаційний атестат, зареєстрований в офіційному реєстрі на сайті e-construction.gov.ua

Якщо вам необхідно оформити висновок про доступність медичного центру для осіб з інвалідністю для узгодження, зв’яжіться з нами!

При обстеженні медичного центру (МЦ) наш експерт (фахівець) оцінює першорядні завдання:

  • Візуальний огляд технічного стану пристроїв і складових МЦ
  • Вимірювальні роботи
  • Засвідчення відповідності конструкцій вимогам ДБН В.2.2-40: 2 018 «Інклюзивна будівель і споруд. Основні положення »;
  • Розробка та оформлення звіту про доступність приміщення медцентру у відповідності зі стандартами.

Експерт надає клієнту звіт про доступність медичного центру для інвалідів в 2 (двох) примірниках з особистим підписом і печаткою.

Консультації надає фахівець з технічного обстеження (ТО) і споруд, директор компанії «БТІ Адвокат», Ананьєв Євген Олександрович.

Зателефонуйте нам!

Дзвінки та консультації з будь-якої точки України БЕЗКОШТОВНІ!

Напишіть нам