Технічна інвентаризація, технагляд, техобстеження,
реєстрація права власності, експертна оцінка,
дозвільні документи на будівництво,
комплексне обслуговування підприємств.

м.Київ, бул. Л.Українки, 26А, Печерська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
м.Київ, вул. О.Кошиця, 4, Харківська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
btiadvokat@gmail.com

Узаконити самобуд – право на будівельну амністію у 2022 році

Скрипник Сергій Володимирович
Скрипник Сергій Володимирович
+38(067)1794260
+38(050)2044560
btiadvokat@gmail.com

Оскільки зведення об’єктів нерухомості в Україні не контролюється строго державою, по всій країні з’являються масові самовільні забудови, що вкрай помітно за межами міста. На жаль, громадяни не думають про узгодження всіх своїх дій, пов’язаних із самовільним будівництвом з державними органами і підкріплення відповідних документів. Проте легалізувати самобуд – це завдання, яке вирішується. У цій статті ми ознайомимося з актуальними правилами узаконення в 2022 році, можливими санкціями при їх недотриманні.

Самобуд, будівельна амністія в Києві та Київській області

Поняття «самобуд» використовується досить давно, це нерухомість, при зведенні якої не дотримувалися земельні та будівельні норми. Це стосується наступних споруд:

  • на об’єкт немає дозвільних документів;
  • земля, на якій зведено самовільну забудову, має інше цільове призначення;
  • при будівництві не враховувалися будівельні норми.

Далеко не всі усвідомлюють, що в разі самовільного будівництва на власних ділянках необхідно підготувати повний пакет з дозвільною документацією, щоб узаконити незаконну споруду. Будівельна амністія в Київській області є єдиним виходом з ситуації, що склалася. Земельні проблеми можуть виникати з таких причин:

  • власник ділянки самостійно прийняв рішення про будівництво;
  • органи архітектури не дали дозвіл на зведення об’єкта;
  • незареєстрований об’єкт нерухомості був присутній на ділянці в момент купівлі.

Для того щоб легалізувати самочинне будівництво в Київській області, необхідно звертатися в численні інстанції, що несе за собою великі обсяги фінансових витрат на оформлення самобуду в 2022 році та підготовку необхідної документації. Якщо власник вирішить нехтувати законом, його можуть зобов’язати до оплати штрафу.

На сьогоднішній день існує спосіб обходу покарання – це будівельна амністія в Києві і області. Якщо говорити простими словами, її можна назвати легалізацією незаконно зведених споруд на території України. Особливість будівельної амністії 2022 року, як і кількох попередніх років, полягає в тому, що при оформленні нерухомості відсутні ризики, так як застосовується спрощена процедура.

Підготовка необхідної документації без будівельної амністії можлива, але вартість цієї процедури суттєво зросте, та й потягне за собою значні втрати. Нерідко зустрічаються випадки, коли сума оформлення перевищує ціну самобуду.

Компанія “БТІ адвокат” пропонує узаконення самовільної забудови у 2022 році, як єдиний правильний вихід з ситуації, що склалася. Адже в іншому випадку виникають проблеми з подальшим перепродажем нерухомості на легальній основі. Також не поличиться оформити дарування або передати об’єкт в спадок.

Особливості дії будівельної амністії в Києві

Під поняттям «будівельна амністія в Київській області» мається на увазі реєстрація самобуду за допомогою спрощеної системи. Всі документи оформляються на підставі Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Узаконити самобуд з використанням даної схеми можна для житлових будинків, площею до 300 м2, прибудов або господарських будівель площею до 300 м². Важливою вимогою є зведення самобуду в період від 1992 по 2015 рік. Право власності на земельну ділянку має бути оформлено також в період не пізніше 2015 р.

Для користування будівельної амністією потрібно зібрати відповідний пакет з документами.

  1. Техпаспорт на об’єкт, де визначена інформація про технічне обстеження, якщо раніше він був введений в експлуатацію, але пройшов через реконструкцію або доповнився самовільними господарськими будівлями.
  2. Підтвердження права власності на ділянку, на якій розташований об’єкт.
  3. Право власності на нерухомість, якщо є.
  4. Паспорт, ІК кожного співвласника.

Фіксованої ціни на оформлення самобуду в 2022 році немає, розрахунок виконується індивідуально по кожному самобуду. На остаточну вартість впливає рік зведення споруди, її загальна площа, розташування будівель на земельній ділянці, їх площа.

Щоб попередньо розрахувати вартість оформлення вашого об’єкта, варто звернутися до наших співробітників. Вони допоможуть прискорити отримання документів на самочинне будівництво, виконати всі необхідні процедури за прийнятною ціною.

Які об’єкти підходять для застосування будівельної амністії?

Користування будівельною амністією в Києві та області поширюється на наступні об’єкти:

  • дачні та житлові самобуди, що були побудовані не раніше 1992 і не пізніше 2015 року, якщо їх площа не більш 300м²;
  • госп. прибудови біля будинку, якщо їх площа не більше 300м²;
  • сільгосп споруди, що були зведені до 12 березня 2011 року.

Термін дії будівельної амністії на території Києва відсутній, тому узаконити споруди на ділянці можна безстроково. Але рекомендуємо не відкладати це у довгий ящик, а скористатися цією можливістю і узаконити самобуд, поки закон не скасований.

Як і раніше не вийде узаконити самобуд в Київській області щодо об’єктів, які зведені без урахування цільового призначення землі, на якій розташовані. Крім того, будівельну амністію не можна застосувати у випадку самобуду багатоповерхових будівель або гаражів на прибудинкових територіях багатоквартирних будинків.

Які наслідки чекають власників будівель без легалізації?

Якщо власник зацікавлений в тому, щоб забезпечити спокійну і законну експлуатацію свого об’єкта в майбутньому, найкращим варіантом для нього стане офіційна реєстрація самобуду в БТІ. Якщо не використовувати будівельну амністію, з’являється ризик виникнення ряду серйозних проблем:

  • власника зобов’яжуть виплатити суму штрафу, який визначає державна архітектурно-будівельна інспекція або місцеві органи влади;
  • в будівлі будуть відсутні комунікації (електрика, газова труба, каналізація, водопостачання);
  • об’єкт не доступний для повного розпорядження власником, а саме для продажу, передачі у спадок, дарування, застави;
  • за рішенням місцевої влади споруда може бути взагалі знесена.

Оскільки вартість оформлення документів цілком підйомна, рекомендується не покладатися на везіння та самостійно звернутися за допомогою, щоб узаконити самобуд в Київській області.

Будівельна амністія в 2022 році – порядок оформлення документації

Для того щоб узаконити споруди на ділянці, потрібно буде пройти наступні етапи.

  1. Сертифікований інженер розробляє технічну документацію, визначаючи всі об’єкти самовільної забудови.
  2. Підготовка технічного звіту від інженера, в разі наявеості на земельній ділянці додаткових господарських прибудов, понад 100 м2 і до 300 м2. У документі міститься підтвердження попередньо проведеного обстеження конструкцій на предмет порушення будівельних норм.
  3. Реєстрація декларації, яка підтверджує, що споруда готова для подальшого використання.
  4. Видача органами місцевого самоврядування довідки про те, що будівлі присвоєно власну поштову адресу, якщо що раніше не був присвоєний.
  5. Внесення споруди до реєстру нерухомого майна. Власнику видається витяг про те, що він має право власності на нерухомість.

Будівельна амністія в 2022 році дозволяє істотно зменшити вартість оформлення довільно побудованого об’єкта, щоб узаконити самовільне будівництво на власній ділянці і використовувати його без ризику бути оштрафованим.

Забудова на неприватизованих ділянках

Відштовхуючись від того, яким шляхом була отримана нерухомість, легалізація самобуду в Києві і області на території неприватизованої ділянки можлива з використанням декількох варіантів. Будівельна амністія в 2022 році недоступна для об’єктів, які передані власникам в якості спадщини, але з певних причин їм не вдалося вчасно оформити право власності на землю і супровідну документацію для самовільної забудови. Такі незаконні споруди на земельній ділянці можуть бути оформлені тільки в суді.

Процес істотно ускладнюється, якщо зведений самобуд на неприватизованій землі був рішенням поточного власника. В такому випадку справа кваліфікується як самозахоплення земельної ділянки та самовільне будівництво. Легалізація самобуду в Києві і області буде проблемною, оскільки земля вважається державною власністю, і вона має право на такі дії:

  • знос нерухомості;
  • вимога відшкодування збитків;
  • звернення до прокуратури;
  • подачу позову для припинення незаконних дій і передачі власності в розпорядження законного власника.

В такому випадку узаконення самовільної забудови в Києві можливо лише з кваліфікованою допомогою. Пропонуємо звернутися до досвідчених фахівців компанії “БТІ адвокат”, для того щоб пройти цей витратний і трудомісткий процес з найменшими для вас проблемами, витратами. Ми допоможемо отримати документи на самобуд і задовільний рішення від державних органів.

Напишіть нам