Технічна інвентаризація, технагляд, техобстеження,
реєстрація права власності, експертна оцінка,
дозвільні документи на будівництво,
комплексне обслуговування підприємств.

м.Київ, бул. Л.Українки, 26А, Печерська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
м.Київ, вул. О.Кошиця, 4, Харківська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
btiadvokat@gmail.com

Нові правила перереєстрації права власності на нерухомість

Нові правила перереєстрації права власності на нерухомість

З настанням 2016 року влада України прийняла новий Закон «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень», згідно з яким реєстрація нерухомості набуває новий механізм. Тепер право власності на об’єкти нерухомості може реєструвати нотаріус.

Нова процедура реєстрації права власності на об’єкти нерухомості

Згідно з нововведеннями Закону людина, яка хоче перереєструвати майно, подає спеціальну заяву до нотаріальної контори. Така заява може бути роздруковане і у нотаріуса, адже там вона складається правильно з юридичної точки зору. Цей документ засвідчується підписами нотаріуса та заявника. Одна заява додається до пакету документів про перереєстрацію, другий видається на руки.

Далі, нотаріус проводить реєстраційні дії в єдиній базі даних. Це і є моментом подачі заяви на перереєстрацію. Людині, бажаючий перереєструвати майно, також слід сплатити мито та спеціальний збір за отримання інформації з Державного реєстру власності. Наступним кроком у реєстрації є закріплення права на власність в єдиному реєстрі майнових прав. Після проходження повної реєстрації заявник отримує інформацію про право власності. Ця довідка не має відповідних підписів та печаток. Всі права на нерухомість зберігаються в електронному вигляді в Держреєстрі. Отримана інформація від нотаріуса має юридичну силу.

Переваги нового закону

Держава подбала про людей, яким необхідно оформити право на власність нерухомого майна. Переваги закону істотні:

  • скорочення черг. Тепер заявник зможе звернутися у зручний для нього офіс нотаріуса або до людини, якій довіряє;
  • скорочення корупції. Більше немає потреби чекати тривалий час, оббиваючи пороги державних установ для перереєстрації прав на власність;
  • повністю прозора процедура з невеликими витратами;
  • швидке обслуговування і зручний сервіс.

Кому необхідно переоформити права на власність

Реєстр нерухомого майна діє ще з 2013 року. І якщо з цього періоду з нерухомістю не відбувалося ніяких змін, то її немає в Державному реєстрі. Але в цьому немає нічого страшного. Вносити права на нерухомість немає потреби, якщо з нею не передбачається ніяких рухів. Але за рекомендаціями уряду, зробити це бажано. Рано чи пізно це доведеться зробити, адже перереєстрації підлягає нерухоме майно при зміні власника. Також внесена в реєстр нерухомість більш захищена від шахраїв.

Напишіть нам