texinventarizacija@gmail.com
texinventarizacija@gmail.com
Щоб зрозуміти, навіщо вам потрібен звіт про доступність для інвалідів, необхідно розібратися, що таке «безбарьерний» доступ – найважливіший фактор для людей з певними обмеженнями здоров’я. При будівництві і адаптації будівель і споруд необхідно забезпечити «безбар’єрний» доступ всім категоріям маломобільних груп населення, дотримуючись принципів «універсального дизайну». Інформативність. Доступність. Безпека. Комфорт
Гарантія нормативної доступності- ДБН В.2.2-40: 2018 «Будинки і споруди. Інклюзівність будівель і споруд. Основні положення »(ДБН).
Але що ми бачимо найчастіше?
Будинки, обладнані засобами безперешкодного доступу – не відповідають вимогам державних будівельних норм. Пандуси – встановлені «для галочки», схожі на гіркі для швидкісного спуску. Слизька поверхня. Відсутність поручнів. Візуальних засобів …
Власник будівлі, не зобов’язаний знати, що потрібно для створення доступного середовища. Але проектант- той, хто цю доступну середу забезпечує, – повинен. Щоб уникнути помилок при створенні комфортного простору, необхідно провести попереднє проектування.
«БТІ Адвокат» розробить проект доступності для людей з інвалідністю відповідно до діючих СНиП, ГОСТ та іншими нормативними документами.
Для створення «правильного» проекту доступності важливо якісне обстеження будівель і споруд на предмет доступності для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення!
Експертиза доступності приміщення проводиться експертом «БТІ Адвокат». Всі фахівці пройшли професійну атестацію, затверджену Кабінетом Міністрів України від 23.11.2011 № 554.
Запитуємо вхідні дані, вивчаємо технічну документацію. Вказуємо вартість і тривалість послуг. Укладаємо договір. При необхідності працюємо без договору при 100% передоплаті.
Обстеження доступності будівель і приміщень для осіб з інвалідністю потребує особливої уваги:
- Облаштування території
– поверхня тротуару повинна бути рівна, без вибоїн, нековзна. Товщина швів між елементами покриття не більше 0,015 м.
-водостоки на тротуарах повинні бути покриті сіткою з осередками не більше 0,015 м.
- Пандус
– ухил зовнішніх пандусів на шляхах руху і біля входу в будівлю – не більше 8% (1:12)
– на коротких проміжках при перепаді висот поверхні на шляхах руху до 0,2 м
-на з’їзді з тротуару на проїжджу частину ухил приймається 10% (1:10)
– максимальна висота одного підйому пандуса не повинна перевищувати 0,8 м.
– у виняткових випадках допускається установка гвинтових пандусів.
– по обидва боки пандусів необхідно встановити огорожу з поручнями
– поручні пандуса повинні розташовуватися на висоті 0,7 і 0,9 м
– поверхня покриття пандусів, пішохідних доріжок і підлог приміщень повинна бути міцною, не ковзати
- Вхідна площадка, пандус, сходи, підйомні пристрої – захищені від атмосферних опадів
- Сходи біля входу і всередині будівлі
– перед сходами застережливий знак з тисненим п відкриття, глибина якого 450-500 мм, ширина відповідає ширині сходинки
- Дверні прорізи
– ширина не менее 0,9 м
– без обмежень і перепадів висот підлоги
- Ширина шляху руху в коридорах
– в одну сторону 1,5 м
– при зустрічному 1,8 м
- Тактильні знаки з інформацією шрифтом Брайля.
Спеціаліст, який провів обстеження приміщень на предмет доступності для МГН видає Замовнику:
- Звіт про доступність приміщення – рекомендаційний документ. Ви отримаєте повне уявлення про те, наскільки Ваш об’єкт в дійсності доступний для маломобільних громадян. І що можна зробити для поліпшення доступності.
Звіт про доступність від «БТІ Адвокат» – містить об’єктивні, точні вимірювання і достовірні висновки. Експерт несе відповідальність за результати і висновки дослідження.
Кому потрібен висновок експерта про доступність приміщення?
Чим вище соціальна значимість об’єкта, тим він повинен бути доступнішим. Компанії, що працюють в сфері освіти і фінансів, які займаються фармацевтичними препаратами, пред’являють особливі вимоги до доступності.
Для отримання ліцензії необхідно мати підтверджує свідчення – Висновок сертифікованого експерта про доступність приміщення.
Аптеки повинні відповідати стандартам ДБН щодо обов’язкового створення «безбар’єрного» простору. Згідно з пунктом 165 ліцензійних умов, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 р № 929, ліцензіат, що здійснює роздрібну торгівлю лікарськими засобами, створює необхідні умови для доступу людей з обмеженими можливостями та інших МГН до приміщень по в ДБН.
Згідно з розділом 28 умов узгодження здійснення господарської діяльності з надання фінансових послуг, затверджених КМУ від 07.12.2016 № 913. Приміщення, в якому здійснюється обслуговування клієнтів, має бути доступне для людей з обмеженими можливостями. інвалідності та ін. МГН. Це документально підтверджує фахівець з технічного обстеження будівель і споруд.
Якщо висновок про доступність приміщення від сертифікованого експерта, який підтверджує, що будівля відповідає усім нормам ДБН відсутня, це призведе до негативних наслідків. Відкликання ліцензії.
Висновок про доступність приміщення для МГН видається Замовнику в 2-х примірниках з “мокрою печаткою і підписом експерта”.
Пам’ятайте, світ не ділиться на здорових і інвалідів! Деяким людям просто необхідні свої, «індивідуальні» умови для свободи пересування на вулиці і в приміщенні. Але не всі можуть їх створити. Станьте професіоналом! І з Вами ми зробимо життя особливих людей яскравішим і різноманітнішим.