Технічна інвентаризація, технагляд, техобстеження,
реєстрація права власності, експертна оцінка,
дозвільні документи на будівництво,
комплексне обслуговування підприємств.

м.Київ, бул. Л.Українки, 26А, Печерська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
м.Київ, вул. О.Кошиця, 4, Харківська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
btiadvokat@gmail.com

Як здійснити переведення нерухомості з нежитлового в житловий фонд правильно

Оформлення права власності на нерухомість

Ананьєв Євген Олександрович
Ананьєв Євген Олександрович
+38(095)1425434
texinventarizacija@gmail.com

Правила, за якими проводиться переведення нерухомості з нежитлового в житловий фонд, встановлюють органи місцевої влади. Оскільки створені ці правила на підставі загального законодавства, то в різних регіонах вони аналогічні і різняться лише специфічними особливостями конкретної місцевості.

Як перевести нежитлове приміщення в житловий фонд в багатоквартирному будинку, в будівництві на дачній ділянці? Про це розповімо нижче. Право на вчинення подібної операції закріплено за власниками майна в Цивільному кодексі. Крім того, існує ряд законодавчих актів і будівельних нормативів, які регулюють цю трансформацію.

У правилах, які діють цього року, зміна цільового призначення нерухомого об’єкта відноситься до адмінпослуг громадянам. Відрізняються в різних містах терміни розгляду і затвердження заяви, а пакет документів, що надаються в цілому однаковий.

Як провести зміну цільового призначення нежитлового приміщення в багатоквартирному будинку

Якщо переведення здійснюється з житлового фонду в нежитловий, то власник переобладнує свою квартиру для ведення конкретної комерційної діяльності. У випадку зворотної трансформації, коли здійснюється переведення нерухомості з нежитлового в житловий фонд, необхідно буде довести, що вона може бути придатна для постійного життя в ній людей. Приміщення обов’язково повинно мати комунікаційні мережі, тобто обладнане:

  • водопроводом і каналізацією;
  • газопостачання;
  • електромережа;
  • системою опалення;
  • вентиляційною системою.

Для проведення процедури зміни цільового призначення нерухомого об’єкта власник подає заяву в ЦНАП населеного пункту. Важливо, що переклад проводиться з визначенням призначення об’єкта, його функціоналу. Це стосується як реконструйованої нерухомості, так і тієї, яка не була перебудована. До заяви додається такий список документів:

  • копія сповіщення, де отримано підтвердження від балансоутримувача будинку, що він повідомлений про майбутню цільову зміну квартири, яка при необхідності буде переобладнана для проживання;
  • копія документа, що посвідчує особу власника нерухомості;
  • виписка з Держреєстру, якщо власник є підприємцем;
  • завірена нотаріусом копія права власності на об’єкт;
  • копія техпаспорта, яку завіряє власник приміщення;
  • якщо планується проведення перепланування – то його проект, який виготовлений відповідною ліцензованою організацією;
  • фото приміщення-це дозволить визначити необхідність в переобладнанні об’єкта або відсутність такої.

Отриманий пакет ЦНАП передає до департаменту архітектури місцевого виконкому. По розгляді приймається рішення про дозвіл або заборону нежитлове приміщення перевести в житлове. Це рішення відправляється в ЦНАП і видається заявнику. Відмова повинна бути представлена в письмовій формі з поясненням причин. Це стане підставою звернутися до суду з позовною заявою для оскарження рішення.

При переведенні приміщення з нежитлового фонду в житловий у багатоквартирному будинку майте на увазі, що повинен бути наданий проект майбутньої реконструкції – це обов’язкова умова.

Як перевести приміщення з нежитлового в житловий фонд в будові на дачній ділянці

Власник володіє правом переводити будову, яка зведена на дачній або садовій земельній ділянці, в житлове майно. Важливо, щоб вона була облаштована для постійного житла в ньому відповідно до діючих норм будівництва, тобто відповідала наступним вимогам:

  • володіла всіма необхідними комунікаційними мережами, які необхідні для малоповерхових будівель;
  • несучі конструкції і стіни повинні бути зведені відповідно до нормативів і правил ДБН;
  • фундамент зобов’язаний мати гідроізоляцію за вимогами будівельних нормативів.

Щоб виконати переведення з нежитлового до житлового фонду, власник звертається до ЦНАПу із заявою, до якої додаються такі документи:

  • заповнену в установленому порядку заяву на зміну призначення майна;
  • підтверджуючий документ права власності на землю, де розташований об’єкт;
  • право власності на саму будову;
  • акт техобстеження, в якому зазначено відповідність будови всім нормативам для постійного житла в неї і облаштування її необхідними комунікаційними мережами.

Розглядається така заява на переведення нежитлового приміщення в житловий фонд за аналогією з переведенням квартир в багатоповерхівках.

Щоб з’ясувати, скільки коштує перевести приміщення з нежитлового в житлове, телефонуйте за телефонами, вказаними на сайті, або залишайте повідомлення у формі зворотного зв’язку. Фахівці нашої компанії розглянуть вашу конкретну ситуацію і зможуть визначити для вас вартість переведення з нежитлового в житлове, оскільки зробити це можна тільки в індивідуальному порядку.

Перевід з нежитлового в житловий фонд: послуги нашої компанії

Наша організація надасть свої послуги щодо зміни призначення об’єкта «під ключ». Ми допоможемо отримати статус квартири цокольного або мансардного поверху і оформити право власності на неї. Ми також можемо супроводити окремі етапи проведення процедури переоформлення нежитлового приміщення в житлове:

  • отримання дозволу на проведення переобладнання приміщення;
  • розробка проекту майбутньої реконструкції нерухомості;
  • здійснення технічного та авторського контролю;
  • отримання висновку про відповідність квартири будівельним нормам і правилам для постійного проживання;
  • виготовлення техпаспорта об’єкта;
  • реєстрація права власності в Держреєстрі.

Звернувшись до нас, ви отримуєте гарантію, що перевід з нежитлового в житлове приміщення пройде швидко і з найменшими фінансовими вкладеннями. Ми позбавимо вас від паперової тяганини. Не доведеться розбиратися з нюансами, як здійснити переведення нежитлового приміщення в житлове приміщення. Наші фахівці все виконають замість вас. З нами ви зможете реконструювати апартаменти, перевід в житлове приміщення пройде відповідно до Закону.

Завдяки тому, що в штаті є сертифіковані фахівці, всі технічні документи будуть виготовлені швидко і з найменшими витратами для клієнта. Ми можемо надати повний комплекс послуг, що допоможе заощадити не тільки гроші, але і ваш час і нерви на відвідування різних контролюючих державних структур.

Напишіть нам