texinventarizacija@gmail.com
texinventarizacija@gmail.com
Малорухливі люди – невід’ємна частина населення країни та світу. Статистичні дослідження Всесвітньої організації охорони здоров’я показали, що 80 % інвалідів можуть працювати та повноцінно адаптуватися до суспільства. Але їм заважає відсутність необхідного обладнання.
Звичайні громадяни можуть зробити мінімальний внесок в соціалізацію маломобільних груп населення. Найпростіший спосіб – встановити кнопку виклику в приміщення недоступні для маломобільних груп населення на вході в будівлю. Такий крок дозволить людям з обмеженим можливостями відчувати себе повноцінними членами сучасного суспільства.
Що входить в поняття доступність
Забезпечення доступності для малорухомих людей – це обладнання будівель і вуличних об’єктів спеціальними пристроями і знаками. Наявність зручностей підтверджує сертифікат експерта з обстеження будівель і споруд для доступності приміщень.
Поняття доступності стосується не тільки інвалідів з порушеннями опорно-рухової системи, зору і слуху, до спеціальних верств суспільства належать:
- вагітні і батьки з новонародженими;
- люди з травмами, які обмежують можливість пересування;
- літні.
Увага до таких людей підвищує рівень свідомості населення та регулюється на законодавчому рівні. Згідно з вимогами ДБН кожне приміщення повинно бути обладнане пандусом. Коли вхідна група з пристроєм пандуса неможлива, підприємцям пропонують установку мікроліфтів або кнопок виклику.
Вимоги ДБН
Відсутність обладнання для інвалідів карається штрафами. Тому варто оформити установку кнопки виклику для інвалідів хоча б на одному з входів в будівлю. Законодавство регулює такі параметри, як:
- висота кнопки від 0,85 м до 1,1 м від рівня землі;
- відстань від вертикальної площини не менше 0,4 м;
- вид на кнопку з вікон будівлі або через екран домофона;
- гідроізоляція.
Важливо врахувати, що установка кнопки можлива тільки при наявності документального підтвердження неможливості обладнання підйомних механізмів або пологих спусків. Здебільшого це стосується старих споруд.
У кожній установі повинен бути відповідальний за обслуговування інвалідів. Установка кнопки виклику в приміщеннях недоступних для інвалідів обов’язкова в таких закладах:
- банках і фінансових установах;
- аптеках;
- страхових компаніях;
- лікарнях, поліклініках, діагностичних центрах;
- пунктах обміну валют.
Але Кабінет міністрів рекомендує встановити кнопку виклику в приміщення недоступні для маломобільних груп населення всім підприємцям, які цінують згуртованість суспільства і рівні права для всіх громадян країни.
Що ще необхідно для експертного звіту
Щоб отримати звіт по пандусах при наявності кнопки виклику для маломобільних груп населення, необхідно звернутися в експертну організацію. Техніки проводять заміри, креслення і фотофіксацію наступних параметрів:
- ширини прорізів, коридорів;
- універсальності дизайну і відсутності бар’єрів;
- наявності обладнання в туалетах;
- зручності входу в приміщення.
Фахівці дають поради щодо поліпшення стану будівлі. Так, коли вхідна група з пристроєм пандуса неможлива, підприємцям рекомендують досвідчених інженерів для встановлення аналогічного обладнання.
Нові норми включають установку тактильних табличок, наявність співробітників зі знанням мови глухонімих. Ці дії спрямовані на соціалізацію інвалідів.
Законодавство рекомендує отримати звіт по пандусах при наявності кнопки виклику для маломобільних груп населення, потурбуватися про встановлення додаткового обладнання, щоб підвищити рівень громадянської відповідальності в Україні.