Вулиця – це смуга території, яка обмежена геодезично фіксованими границями. Вона призначена для здійснення руху транспортними засобами і пішки, з усіма розташованими на ній спорудами, які є елементами вулиць.
Створення проектів, планів, проведення реконструкції, створення вуличної мережі – все це здійснюють архітектурно-планувальні майстерні. При цьому вулиця, площа, перехрестя та інші споруди розмічаються при складанні всіх генпланів серед населених пунктів.
Поширені правила створення та існування вулиць:
- вона обов’язково повинна мати початок і кінець;
- частіше всього з одного боку знаходяться будинки з непарними, а з іншого – з парними номерами.
Вулиці мають власну класифікацію:
- магістральна міського значення;
- магістральна районного значення;
- основна;
- місцевого значення;
- межквартальная;
- внутрішньоквартальна;
- житлова;
- пішохідна;
- велосипедна;
- глухий кут.
Залежно від класифікації, кожна з них має свій власний профіль. Це залежить від категорії, величини населеного пункту, рельєфу, кількості проживаючих, міського руху, наявності споруд та їх розміру та інших факторів.
Перейменування вулиці за фактом є зміною місцезнаходження юрособи, що робить необхідним внесення поправки в документи установчого та дозвільного характеру. Законодавство не передбачає, що власник повинен вносити зміни в документи за перейменування вулиці, де розташований об’єкт нерухомості. До таких документів належать:
- свідоцтво про право власності;
- свідоцтво про право на спадщину;
- договір купівлі або продажу;
- договір дарування і т. д.
При необхідності проведення будь-яких нотаріальних дій власник має право отримати довідку про перейменування, а на її підставі нотаріус може видати новий документ, де вказується вже нову назву вулиці.