Технічна інвентаризація, технагляд, техобстеження,
реєстрація права власності, експертна оцінка,
дозвільні документи на будівництво,
комплексне обслуговування підприємств.

м.Київ, бул. Л.Українки, 26А, Печерська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
м.Київ, вул. О.Кошиця, 4, Харківська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
btiadvokat@gmail.com

Технічний паспорт тепер дійсний 1 рік – зміни в законодавстві в 2019 році

Узгодження і отримання містобудівних умов і обмежень

Скрипник Сергій Володимирович
Скрипник Сергій Володимирович
+38(067)1794260
+38(050)2044560
btiadvokat@gmail.com
Тимошенко Сергій Леонідович
Тимошенко Сергій Леонідович
+38(068)7109832
+38(050)5342591
btiadvokat@gmail.com
З початком 2019 року почав діяти новий Порядок проведення техінвентаризації нерухомості. Це було необхідністю, адже аналіз діючих норм виявив:

  • відсутність порядку передачі інвентарних справ в органи Держреєстру;
  • що немає процедури проведення інвентаризації та оформлення техпаспорта на об’єкти незавершеного будівництва;
  • не врегульовано питання виготовлення технічного паспорта на квартиру або будинку, які з’явилися при поділі будівлі, ділянки;
  • основні моменти інвентаризації Державної пенітенціарної служби не були враховані.

Як змінено інструкції з оформлення технічного паспорта на нерухомість, розглянемо нижче.

Нові моменти в інструкції 2019 року

Основним аспектом є те, що термін дії технічного паспорта дорівнює 1 року. Внесено кілька нових термінів:

  • Блоковані будинки-споруди з однією або більше загальною стіною, висотність будівель – не більше 4 поверхів. Вони зведені на межі ділянок землі з різними кадастровими номерами. Такі об’єкти мають різні номери будинків.
  • Експлуатована покрівля-це дах з ухилом невеликого градуса, яку можна функціонально використовувати. На ній створюють зони відпочинку, сади, парковки і так далі.
  • Зберігачем названа компанія, яка організовує зберігання інвентарних справ за місцем розташування нерухомості. Вона не веде роботи з техінвентаризації власності.
  • Садовий будинок-будівля, де живуть влітку. Житлової площі тут немає. Є тільки основна і допоміжна.
  • Територія-це земельна поверхня без ділянки.
  • Технічна інвентаризація – комплекс заходів з обстеженням і замірами будівлі, приміщення для визначення фактичного показника площі або об’єму, технічного стану, проведення аналізу нерухомості за конкретний відрізок часу. На підставі цієї процедури виготовляється технічний паспорт на будинок, а відомості заносяться в Держреєстр.
  • Техпаспорт будинку несе в собі інформацію про власності: адресу розташування, технічні характеристики, план-схему, опис об’єкта і його власника. Він прошивається і пронумеровується.

Коли слід проводити інвентаризацію власності

Ось деякі моменти, коли буде потрібно провести техінвентаризацію:

  • У разі капітального ремонту нерухомості або при введенні в експлуатацію новозбудованих будівель. Умовою є дозвіл на ведення робіт з будівництва.
  • При потребі оформити держреєстрацію права власності на незавершене будівництво, при цьому дозвіл на ведення робіт має бути оформлене.
  • Якщо потрібно зареєструвати об’єкт, який з’явився при поділі чи злиття декількох, проте він не повинен бути введений в експлуатацію раніше.
  • У випадках введення в експлуатацію будівель, про яких написано в «Прикінцевих положеннях» закону, що регулює містобудівну діяльність.

Після проведення вимірів отримані дані формуються в інвентарну справу. Параметри вносять до Реєстру об’єктів нерухомого майна. Таким чином Реєстр отримує відомості, які були виявлені при техінвентаризації.

Функціональні особливості зберігача

Нові інструкції з технічної інвентаризації наказують організації, що проводить процедуру, звертатися до зберігача, щоб отримувати від нього копії даних попередніх інвентаризацій, якщо їх, звичайно, немає в Реєстрі.

До запиту додаються копії права власності, за наявності – договір доручення. Протягом 5 днів зберігач видає копії запитаних матеріалів або мотивовану відмову при їх відсутності у нього. При відсутності відповіді варто вважати такі відомості відсутніми.

Після того як роботи закінчені, ПРИВАТНЕ БТІ, яке проводило інвентаризацію, зобов’язане передати відомості зберігачеві протягом 30 днів, про що він робить напис. Документація повинна бути прошита і пронумерована, мати підписи організації, що проводить роботи.

Техпаспорт квартири містить відомості, які відповідають матеріалам, отриманим при інвентаризації будівлі.

У разі огляду нерухомості встановлюють, чи були внесені в неї зміни в порівнянні з матеріалами минулої техінвентаризації. Якщо таких не було, то виконавець протягом 5 днів ставить до відома хранителя.

Оформлення технічного паспорта допоміжних і господарських будівель

Разом з основною будовою проводиться обстеження допоміжних будівель і госпбудівель, які є на ділянці. Якщо основний об’єкт відсутній або зруйнований, замість техпаспорта власник отримає довідку про те, що на ділянці є допоміжні споруди. Однак Інструкція має форму техпаспорта на хозпостройку, яка не належить дому.

Наша організація надасть вам будь-які послуги БТІ відповідно до норм закону і правил будівництва. Важливо знати: нові норми передбачають, що техпаспорт дійсний 1 рік.

Напишіть нам