Технічна інвентаризація, технагляд, техобстеження,
реєстрація права власності, експертна оцінка,
дозвільні документи на будівництво,
комплексне обслуговування підприємств.

м.Київ, бул. Л.Українки, 26А, Печерська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
м.Київ, вул. О.Кошиця, 4, Харківська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
btiadvokat@gmail.com

Як узаконити реконструкцію квартири

Що робити, якщо не влаштовує типове планування житла? Як узаконити реконструкцію квартири? Десятки питань виникають при думці про якісну зміну житла, що перебуває у власності. Для втілення ідей перетворення типової квартири дуже часто потрібне проведення капітальних робіт, які називаються реконструкцією. Більшість жителів країни дуже часто плутають її з переплануванням нерухомості.

Узаконити реконструкцію квартири

Обидва види робіт сприяють серйозним змінам зовнішнього вигляду приміщення, але абсолютно різні за своєю суттю. Реконструкція пов’язана із зовнішніми змінами об’єкту:

  • Збільшенням поверховості;
  • Прибудовою додаткових приміщень:
  • Об’єднанням двох і більше квартир в одну і т.п.

Відноситься до цієї категорії робіт і утеплення приміщень. Перепланування передбачає зміну внутрішньої конфігурації квартири. До складу такого роду робіт входять перенесення стін і перегородок, а також розширення отворів. Воно не вносить зміни в зовнішній вигляд будівлі.

Що говорить закон?

До недавнього часу українське законодавство не давало чіткого визначення перепланування. У квітні 2015 року було прийнято Закон про дерегуляцію, який вніс зміни до статей ЖКУ №100 і №152. Тепер в законодавстві з’явилося зрозуміле визначення робіт і критерії, які розкривають ознаки того, коли потрібно узаконювати перепланування, а коли ні.

Чітке визначення реконструкції дано в ДБН А.2.2-3-2004. Згідно з цим нормативним актом під нею розуміється серйозна перебудова об’єктів, що призвела до якісних і функціональних змін, а також зміни їх геометричних розмірів. Згідно зі статтею 10 Закону про містобудівну діяльність, реконструкція прирівнюється до нового будівництва.

Як узаконити реконструкцію квартири?

Для того щоб легалізувати перепланування квартири або її реконструкцію будуть потрібні, в залежності від ситуації, розроблений проект або дозвіл на внесення в нього змін. Розробкою такої документації мають право займатися організації, які мають на цей вид діяльності відповідні ліцензії. Готується проект на основі технічних умов (ТУ), які видають служби, що займаються експлуатацією та підведенням до об’єктів інженерних мереж, а також установи, що здійснюють нагляд за безпекою експлуатації об’єктів нерухомості.

Оформлення дозволу на перепланування квартири проводиться на підставі документів, що підтверджують право власності на нерухомість і засвідчують особу її власника. Будь-які будівельні роботи можна проводити відповідно до дозволу, за отриманням якого необхідно звернутися в ДАБІ або центр адміністративних послуг.

Оформлення дозволу на перепланування квартири або її реконструкцію проводиться після подання відповідної декларації. Вона має типову форму для кожного виду робіт. Заповнювати документ потрібно з особливою уважністю. Помилки в заповненні декларації можуть стати причиною відмови у видачі дозволу на проведення робіт. Термін дії такого дозволу обмежується закінченням робіт з перепланування або реконструкції. Після цього необхідно здати об’єкт нерухомості в експлуатацію.

Наступним кроком стане отримання акту приймання робіт і замовлення технічного паспорту на об’єкт. Без цього легалізувати перепланування квартири або її реконструкцію не вийде. Виготовляються технічні паспорти в БТІ, як в приватних, так і комунальних, за місцем знаходження об’єкту. До їх оформлення залучаються сертифіковані фахівці. Після отримання документів в ДАБІ подається нова декларація про введення квартири в експлуатацію. Проводиться вона на підставі даних нового технічного паспорту.

Навіщо потрібно легалізувати перепланування квартири?

Узаконити реконструкцію квартири доведеться з двох основних причин. По-перше, для того щоб мати можливість проводити з нерухомістю всі види угод – продавати, дарувати, здавати в оренду, заповідати чи надавати в заставу. А по-друге, для того щоб не потрапити під кримінальну або адміністративну відповідальність.

Всі будівельно-ремонтні роботи, пов’язані з реконструкцією або переплануванням нерухомості, що проводяться без відповідного дозволу є незаконними. Власник такої нерухомості, який не зумів узаконити нове планування житла в Києві і країні, може отримати не тільки штраф, але і реальний термін.

Узаконити нове планування житла в Києві і країні можна і в судовому порядку. Вдаються до такого способу в тому випадку, коли легалізувати перепланування квартири або її реконструкції іншим способом не вдається. Це самий дорогий і тривалий шлях. Такий процес може тривати не один рік.

Процедура легалізації реконструкції або перепланування вимагає спеціальних знань, тому краще відразу звернутися за допомогою до компаній, які займаються оформленням необхідних документів «під ключ».

Напишіть нам