Технічна інвентаризація, технагляд, техобстеження,
реєстрація права власності, експертна оцінка,
дозвільні документи на будівництво,
комплексне обслуговування підприємств.

м.Київ, бул. Л.Українки, 26А, Печерська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
м.Київ, вул. О.Кошиця, 4, Харківська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
btiadvokat@gmail.com

Порядок проведення технічної інвентаризації. Основні вимоги

Скрипник Сергій Володимирович
Скрипник Сергій Володимирович
+38(067)1794260
+38(050)2044560
btiadvokat@gmail.com
Тимошенко Сергій Леонідович
Тимошенко Сергій Леонідович
+38(068)7109832
+38(050)5342591
btiadvokat@gmail.com
У список обов’язкових документів входить технічний паспорт, який видається після технічної інвентаризації. Без цього документа в експлуатацію не буде введено жодного об’єкта нерухомого майна. Технічна інвентаризація – це комплекс обмірів нерухомості, при якому визначається склад, площа і об’єм за фактом, обстеження і оцінка технічного стану, встановлення вартості виходячи з інвентаризації, визначення змінених характеристик і за який час ці зміни були проведені.

tehinventar_11

Коли необхідна техінвентаризація:

– перед прийняттям завершеного об’єкта нерухомості в користування, а також після робіт з капітального ремонту та реконструкції;
– перед проведенням держреєстрації права власності на об’єкт нерухомого майна;
– перед державною реєстрацією частин поділеного раніше майна або виділення будь-якої частини;
– у випадках, коли власник сам бажає провести інвентаризацію, наприклад перед продажем.

Які типи і види нерухомості підпадають під інвентаризацію:

– присадибні споруди;
– дачі, гаражі, паркінги, садові прибудови;
– будинки квартирного типу з різною кількістю поверхів;
– квартири, житлові кімнати в комунальних квартирах і гуртожитках, житлові блоки;
– будови, зведені для громадських і виробничих цілей;
– споруди для захисту;
– місця ув’язнення: багатофункціональні будівлі для засуджених;
– об’єкти на стадії будівництва, недобудовані або ж в стадії руйнування;
– нежилі приміщення;
– об’єкти, які не підлягають використанню в зазначених цілях;
– мости, штучні споруди, зелені насадження.

Основні вимоги відповідно до Закону:

Зі вступом в силу нових змін, що містяться в Наказі Мінрегіонбуду «Про затвердження Інструкції про порядок проведення інвентаризації об’єктів нерухомого майна» більшість процедур було спрощено. По-перше, розширився діапазон осіб, які можуть правомірно забезпечити проведення техінвентаризації. Простіше кажучи, цим може займатися не тільки комунальне бюро технічної інвентаризації.

Техінвентарізаціі ділиться на первинну і поточну. У першому випадку вона проводиться при введенні в користування об’єкта нерухомості і перед держреєстрацією права на недобудовану споруду. Другий тип інвентаризації: поточний – це коли процес відображає змінені характеристики об’єкта нерухомого майна. При передачі права власності техінвентаризацію можна не проводити.

Процес інвентаризації:

Для початку оформлюється заявка власника, після чого призначаються особи, які будуть проводити інвентаризацію, здійснюється виїзд на місце. Фахівці перевіряють всі елементи конструкції: вентиляцію, перекриття, систему опалення, стіни, фундамент, вікна, двері, дах. У справу також внесуть такі споруди як теплиці, туалет і душ на вулиці, літня кухня, намети. Після того, як всі будівлі оглянули, починається найважливіше: заміри площ і об’єму, а стан конструкцій досліджують на стадію зносу.

Після проведеної процедури готується інвентарна справа, техпаспорт, довідки з характеристиками, документ про стадії готовності об’єктів незавершеного будівництва, розраховуються частини для можливого поділу нерухомості.

Ціна запитання:

Вартість процедури буде відрізнятися в залежності від того, хто замовляв інвентаризацію. Наприклад, якщо заявником був орган місцевого самоврядування – це буде безкоштовно і відбувається у випадках, коли необхідно перевірити скарги власників про порушення законодавчих норм одного з мешканців. Якщо ж Ви звертаєтеся в комунальне БТІ – вартість регулює мерія, але обчислення проводить Мінрегіонбуд. При зверненні до приватних компаній, які займаються техінвентаризацією, будьте готові до «плаваючих» тарифів, тому що кожна організація встановлює ціну самостійно. Але, при цьому, навіть при високій вартості, професіонали компанії, яка себе позитивно зарекомендувала на ринку таких послуг, проведуть заміри і технічну оцінку об’єкта швидко і якісно. Ви не проґавите час, а головне не витратите даремно свої нерви. На плечі комунального БТІ лягає багато роботи, тому втрачається рівень сервісу. Тому надійніше надати перевагу приватній компанії що здійснює технічну інвентаризацію, наприклад як БТІ Адвокат.

Напишіть нам