texinventarizacija@gmail.com
texinventarizacija@gmail.com
Широке застосування законодавчих і нормативних документів з питань формування максимально зручних умов життєдіяльності маломобільних груп населення – це один з критеріїв на шляху України до Європейського Союзу.
Серед них ДБН В.2.2-40: 2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення “.
Стандарти, прийняті 01.04.2019, ставлять кілька завдань. В Україні всі будівлі, державні і комунальні установи повинні проектуватися з урахуванням доступності для людей з обмеженими можливостями.
Доступність гарантована повинна бути у нових і реконструйованих будівлях, приміщеннях. Не тільки для новобудов кращий – «універсальний дизайн». Це інклюзивний проект, який вирішує проблеми різних категорій людей з обмеженими можливостями. «Універсальний дизайн» зручний всім категоріям населення – як громадянам з обмеженими можливостями, людей похилого віку, так і абсолютно здоровим. А також тим, хто пересувається з дитячою коляскою або багажем. Старі будівлі можуть бути адаптовані до потреб людей з обмеженими можливостями за допомогою реконструкції та капітального ремонту – «розумне пристосування».
Ананьєв Євген Олександрович, керівник БТІ «Адвокат» та експерт з технічного обстеження будівель запевняє, що до будівель «радянського» періоду і архітектурних «пам’яток» при обстеженні, потрібно підходити обґрунтовано, застосовуючи такі рішення і роботи як «розумне пристосування», та «універсальний дизайн»!
Вони не можуть давати 100% доступності, але в цих випадках головним фактором є – безпека пристосувань! І звичайно, якщо виконання робіт економічно не доцільно, або технічно не здійснимо-то в цьому немає необхідності! Висновок – все повинно бути економічно і технічно виправдано!
- Компанія «БТІ Адвокат» надає повний спектр послуг в області створення середовища, доступної для людей з обмеженими можливостями, реалізуючи тільки грамотні і продумані проектні рішення.
У нас Ви можете замовити проект доступності для людей з інвалідністю будь-якого об’єкта соціального призначення з подальшим виготовленням обладнання доступності. Установкою на цьому об’єкті.
Проведення технічного обстеження будівель визначить:
- Всі Характеристики конструктивних елементів і технічний стан
- Розробити кілька рішень по доступності для маломобільних груп населення
- Безпека запроектованих конструкцій доступності
Замовник отримує наступні переваги:
- Ефективне витрачання грошових коштів
- Обґрунтовані проектні рішення щодо забезпечення доступності
- Отримання звіту про доступність МГН
- Відповідальність експерта з технічного обстеження будівель за рішення
- Отримання висновку від сертифікованого експерта з технічного обстеження будівель
Перш ніж призначити проведення технічного обстеження будівель, замовнику необхідно надати експерту наступний пакет документації:
- Паспорт, що підтверджує власника об’єкта
- Ідентифікаційний номер платника податків
- Технічний паспорт БТІ
- Документи на нерухомість або оренду
- Фото вхідної групи, приміщення всередині будівлі (для попереднього перегляду і оцінки)
Інформація дозволить оцінити обсяг і терміни робіт, визначити вартість послуг і скласти договір.
Обстеження будівлі проводить фахівець з технічного обстеження будівель і споруд, що має кваліфікаційний атестат.
Головний експерт – Ананьєв Євген розбирається в багатьох тонкощах будівельних конструкцій сучасних будівель і архітектурних «пам’ятників». Сертифікат експерта АЕ 003741 виданий 03.07.2015 Атестаційної архітектурно – будівельною комісією Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Свідоцтво про підвищення кваліфікації фахівця N 2438751 04.02.2020 – підтверджують професійні та ділові якості для здійснення ТО будівель і складання звіту про доступність МГН.
Інформацію про фахівців, включених до реєстру атестованих осіб, отримати можна на офіційному сайті Мінбуду за посиланням: https://www.minregion.gov.ua/napryamki-diyalnosti/building/reyestr-atestovanih-osib
Експерт з технічного обстеження будівель зобов’язаний вивчити об’єкт, обстежити всю територію забудови, перевірити шляхи проходження відвідувачів, визначити, чи немає перешкод.
Складання звіту про доступність для осіб з інвалідністю вимагає отримання необхідних даних для оцінки та дотримання правових норм. При оцінці параметрів доступності, перш за все, враховується дальність передбачуваного відвідування і зручність пересування всередині будівлі. А також безпеку маршрутів пересування (включаючи евакуацію).
Технічне обстеження будівель проводиться по зонах і конструктивних елементів:
- Прилегла до будівлі територія – вхід «и», шлях «і», сходи (зовні), пандус (зовні)
- Вхідна зона
- Вхід «и» в будівлю – сходи (зовнішні), пандус (зовнішній)
- Коридор (хол, ресепшен)
- Маршрут руху всередині будівлі (включаючи шляхи евакуації)
- Приміщення сан. гігієн. призначення
- Невербальна комунікація – акустична, тактильна, візуальна
За результатами обстеження складається висновок про відповідність будівлі до вимог ДБН В.2.2-40: 2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення”.
ПРИМІТКА! Звертаємо увагу ліцензіатів на дотримання ліцензійних вимог і умов. Висновок про відповідність ВАМ необхідно для отримання ліцензії:
- Державні та приватні мед. установи
- Аптеки
- Пункти обміну валюти
- Облікові організації
- Банки. фінансові установи
- Компанії страхові
За роки роботи співробітники «БТІ Адвокат» обстежили сотні будівель в рамках програми «Доступне середовище»
Звіти та висновки надаються відповідно до застосовних нормативних вимог – будівельними нормами і правилами (СНіП), державними стандартами (ДСТУ).