texinventarizacija@gmail.com
texinventarizacija@gmail.com
Кабінет Міністрів України (КМУ) 4. серпня 2021 затвердив «План заходів» на 2021-2022 роки щодо реалізації Державної стратегії формування «безбар’єрний простір в країні».
п.17. Плану. «Забезпечення доступності будівель і приміщень. Вжити заходів щодо організації безперешкодного доступу до будівель, приміщень»
п. 22. Плану «Встановити контроль за дотриманням нормативних вимог в області доступності. Підвищити відповідальність за порушення вимог. Міністерства та інші відповідальні центральні органи виконавчої влади щокварталу надавати до Міністерства Благоустрою і Територіального розвитку щоквартальні звіти про виконання вимог до 10 числа наступного місяця, а звіти про виконання вимог до Кабінету Міністрів України (КМУ) -до 25 числа »
У ДБН В.2.2-40: 2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення», ДБН В.2.2-3: 2018«Заклади освіти », ДБН В. 2.2-4: 2018 «Установи дошкільної освіти », ДБН Б.2.2-5: 2011 « Благоустрій території» чітко прописані адаптаційні вимоги для людей з обмеженими можливостями.
Дотримання вимог законодавства повинно дозволяти людям, незалежно від їх обмежень і потреб, отримувати задоволення від життя, роботи, навчання, дозвілля і т.д. З цієї причини вся нерухомість в Україні повинна бути відповідним чином адаптована і легкодоступна для всіх категорій громадян з обмеженими можливостями та інших МГН.
Державою посилений контроль за виконання даних вимог. Для цього проводяться регулярні перевірки. Якщо параметри не відповідають необхідним, як результат – діяльність деяких установ припиняється. Саме тому необхідне проведення обстеження об’єкта кваліфікованими фахівцями з видачою висновків про доступність.
Оскільки потрібне обстеження доступності об’єкту сертифікованими експертами, в першу чергу, необхідно знайти надійну компанію, яка має сертифікат на проведення робіт з обстеження будівель і споруд.
Обстежити доступність об’єктів з видачою висновку. може Наш співробітник Євген Олександрович Ананьєв. Він є експертом в галузі будівництва, він має вищу технічну освіту. Його послужний список включає в себе не тільки знання, а й досвід в цій сфері. Згідно інформації за посиланням https://e-construction.gov.ua/ сертифікат фахівця зареєстрований на Порталі Державної електронної системи в будівництві (ЄДЕССБ)
Обстеження доступності об’єкту сертифікованими експертами необхідна, перш за все, фінансовим установам. Від них вимагається мати доступність будівель фінансових установ для осіб з інвалідністю та експертний висновок. Доступність будівель банків для МГН затверджена Постановою НБУ № 152 (зі змінами) від 16 грудня 2019. Проведення обстеження об’єкта кваліфікованими фахівцями з видачою висновків про доступність необхідно для ліцензування. Якщо ви не наддасте експертний висновок про доступність приміщень фінансових установ для осіб з інвалідністю наглядовий орган має право відмовити у видачі ліцензії або анулювати її повністю.
Якщо доступність приміщень банків для маломобільних груп населення знаходиться у відповідності з ДБН В.2.2-40: 2018 «Інклюзивна будівель. Основні положення» Євген Олександрович підготує звіт про доступність будівлі банку для осіб з інвалідністю, який необхідно зафіксувати на інформаційній панелі клієнта.
Перш ніж отримати звіт про доступність будівлі фінансової установи для МГН необхідно надати експерту повний комплект правовстановлюючих документів на об’єкт нерухомості і укласти договір з нашою компанією.
Ліцензійні умови лікарської практики від 22 квітня 2016 року (Постанова КМУ № 285 від 03.02.2016) п.13 ч. 6 зобов’язують власника забезпечити доступність будівель медичних установ для осіб з інвалідністю. Для укладення договору з Національною службою охорони здоров’я України (НСЗУ) необхідно підтвердити доступність будівлі лікарні для маломобільних груп населення та відповідність будівлі вимогам Кабінету Міністрів України. 391 від 28.03.2018г. Якщо Ви не підготуєте звіт про доступність будівлі медичного закладу для МГН, НСЗУ не погодиться на надання медичної допомоги за планом медичного страхування.
Доступність приміщення медичного закладу для людей з обмеженими можливостями повинна бути юридично підтверджена експертом технічного обстеження. Для цього проводиться технічне обстеження на доступність приміщень лікарень для маломобільних груп населення. За результатами складається експертиза (звіт) про доступність будівель лікарень для МГН на відповідність діючим загальновизнаним нормам.
Компанія отримує право на здійснення певного виду економічної діяльності, що підлягає ліцензуванню, тільки з моменту її реєстрації в реєстрі на сайті МОЗ в розділі «Реєстрація ліцензій МОЗ України». для медичної практики.
Сертифікований звіт фахівця про доступність приміщень медичних установ для осіб з інвалідністю – гарантія отримання ліцензії.
Медичні установи є соціально значущими установами і зобов’язані забезпечувати доступність будівель лікарень для МГН. Однак тут необхідна буде не тільки вхідна група, але також хол, кабінет, сантехнічний блок, їдальня.
Безбарьерний доступ містить вирішальне значення для людей з обмеженими можливостями. Доступність приміщень лікарень для маломобільних груп населення означає не тільки усунення просторових бар’єрів. Виходячи з цього формату представлення інформації і ергономіки організаційного простору, мета – забезпечити можливість всім категоріям людей з обмеженими можливостями користуватися послугами з мінімальними зусиллями. Якщо доступність приміщення лікарні для МГН, то слід створити умови для безперешкодного доступу всіх категорій громадян з обмеженими можливостями відповідно до принципів «універсального дизайну» ч. 227 Закону України «Основні Концепції соціального захисту інвалідів в Україні».
Ліцензія аптеки – це законний дозвіл на продаж ліків і медичних пристроїв. Органом, що ліцензує є Державна Служба з Лікарських препаратів. Для отримання ліцензії на аптеку потрібно звернутися в комітет і надати офіційну документацію про доступність будівлі аптеки для людей з обмеженими можливостями.
Фахівці з технічного обстеження будівель оцінюють доступність приміщень аптек для МГН виходячи з наявності основних функціональних зон: зона рецептурного відпуску, зона видачі ліків, зона зберігання препаратів. А також:
- МГН володіє вільним доступом до об’єкту
- Пандус біля входу в будівлю
- На сходах, що ведуть до будівлі, встановлені перила
- Аудіо-візуальні знаки Брайля.
- Спеціальне покриття для підлоги
Якщо умови затвердження і діючі стандарти не дотримані, доступність приміщення аптеки для осіб з інвалідністю не може бути гарантована. У Національної служби охорони здоров’я є можливість анулювати ліцензію
Не менш важливим місцем для соціалізації дітей або молоді є освітній процес в школах, коледжах, університетах. Тому вони також зобов’язані забезпечити доступність будівель шкіл для людей з обмеженими можливостями. Зручне розташування приміщень та інфраструктури має забезпечити людям з особливими потребами (сліпі або слабозорі, глухі або слабочуючі, інваліди-колясочники) можливість вільно переміщатися і отримувати інформацію
Відповідно до Закону України «Про освіту» № 2145-VIII від 5 вересня 2017 року будівлі та приміщення навчальних закладів повинні відповідати всім вимогам і стандартам ДБН щодо доступності. Вимоги забезпечити доступність приміщення школи для маломобільних груп населення містяться в ліцензійних умовах на здійснення освітньої діяльності (Постанова Уряду України № 1187 від 12 грудня 2015 Зміна № 347 від 10 травня 2018 г.)
За результатами обстеження приміщення школи можна буде отримати висновок сертифікованого експерта про доступність приміщень шкіл для людей з обмеженими можливостями яке допоможе власнику забезпечити не тільки доступність, але і безпеку для всіх категорій громадян, що відносяться до маломобільних груп, включаючи дітей-інвалідів.
З впровадженням інклюзії в школах необхідно створити доступність будівлі школи для осіб з інвалідністю, забезпечити рівний і безпечний доступ до освітніх установ для осіб з обмеженими можливостями. Школи повинні мати можливість обладнати класи, під потреби дітей з обмеженими можливостями.
Крім цього, якщо ви є власником нерухомості, то можете бути впевнені в тому, що незалежно від форми володіння і використання фахівці нашої компанії можуть провести перевірку і обстежити доступність об’єктів з видачою висновку. Все буде виконано відповідно до українського законодавства.