Технічна інвентаризація, технагляд, техобстеження,
реєстрація права власності, експертна оцінка,
дозвільні документи на будівництво,
комплексне обслуговування підприємств.

м.Київ, бул. Л.Українки, 26А, Печерська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
м.Київ, вул. О.Кошиця, 4, Харківська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
btiadvokat@gmail.com

Нові ДБН з 1 квітня про доступність приміщень для інвалідів

Рибалка Ілля Сергійович
Рибалка Ілля Сергійович
+38(095)1425434
texinventarizacija@gmail.com
Ананьєв Євген Олександрович
Ананьєв Євген Олександрович
+38(095)1425434
texinventarizacija@gmail.com

Маломобільні групи населення – повноцінна частина суспільства. Такі люди потребують соціального захисту і забезпечення рівноцінними правами і можливостями зі звичайними громадянами країни. Запорука створення доступних умов – встановлення спеціальних пристроїв для зручності пересування по громадських місцях.

З метою полегшення соціалізації інвалідів з 1 квітня вводяться нові ДБН по доступності будівель для маломобільних груп населення. Цей проект допоможе інвалідам отримати повноцінний доступ в необхідні для життя місця і будівлі.

Що означає доступність для маломобільних груп населення

Доступність для інвалідів – це встановлення спеціального обладнання для пересування маломобільних груп населення по вулицях, будівель і сходах. До цієї категорії відносять:

  • людей з порушеннями опорно-рухової системи, вадами слуху та зору;
  • людей, які внаслідок травми не можуть вільно пересуватися;
  • літніх;
  • вагітних;
  • батьків з новонародженими дітьми в колясках.

Нові ДБН з 1 квітня про доступність приміщень слідує принципом безбар’єрності. Це означає, що в необхідних для повноцінного життя установах повинна бути встановлена ​​вхідна група з пристроєм пандуса, таблички для людей з вадами зору, спеціальні пристрої.

Умови нового ДБН

В Україні з 1 квітня вводяться нові ДБН по доступності будівель для маломобільних груп населення. Зміни в постанові про ДБН В.2.2-40:2018 «Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» передбачують:

  1. Встановлення пандусів і мікроліфтів, поручнів на сходових майданчиках.
  2. Забезпечення внутрішніх кімнат тактильним статевим покриттям.
  3. Дублювання табличок шрифтом Брайля.
  4. Організація сурдоперекладу важливої ​​інформації.

Всього прийняли 100 поправок, головна мета яких – забезпечення інвалідам можливості повноцінного життя в суспільстві. Згідно з даними Держстату та Всесвітньої організації охорони здоров’я, 80 % маломобільних груп населення можуть повністю забезпечувати себе. Але погане обладнання не дозволяє людям самостійно заробляти на життя. Нові ДБН з 1 квітня про доступність приміщень покликаний виправити цю ситуацію і згуртувати городян.

Кому потрібно отримати експертний звіт

Для підтвердження відповідності будівлі новим вимогам знадобиться Паспорт про доступність. Цей документ висвітлює реальний стан кімнат і коридорів, кількість спеціального устаткування на території будівлі. Згідно з рішенням Кабінету міністрів, паспорт необхідний таким закладам:

  • банкам і фінансовим установам;
  • страховим агентствам;
  • пунктам обміну валюти;
  • аптекам;
  • приватним і державним медичним установам.

Нові ДБН з 1 квітня про доступність приміщень рекомендує звернути увагу на обладнання вхідних дверей, тамбурів і кімнат всім, кому не байдужа доля малорухомих громадян України.

Для формування паспорту необхідно отримати довідку з асоціації інвалідів для звіту про доступність приміщення і звіт з експертної комісії. Документ формується на основі детальної перевірки будівлі на:

  1. Рівень нахилу пандуса.
  2. Відсутність бар’єрів, громіздких предметів інтер’єру на рівні 0,7-2 м.
  3. Ширину дверних прорізів і коридорів.
  4. Рівень освітленості.
  5. Надійність перил та поручнів.
  6. Зручність туалетів.

Сертифікат експерта з обстеження будівель і споруд для доступності приміщень – це звід вимірів, фотографій і креслення з планом будівлі. Якщо деякі параметри не відповідають вимогам, техніки радять методи виправлення ситуації. Наявність документа підтверджує право організації на ліцензію.

Навіщо потрібна довідка з асоціації інвалідів

В Україні отримання довідки асоціації інвалідів з доступу в приміщення маломобільних груп населення гарантує відповідність будівлі всім вимогам і потребам інвалідів.

Для підтвердження доступності приміщення необхідно звернутися в місцеве товариство людей з обмеженими фізичними можливостями. Їх контакти вказані на сайті асамблеї інвалідів. Мінімальна вимога для отримання довідки – вхідна група з пристроєм пандуса на зручному рівні для людей на візку.

Якщо установка пандуса неможлива з технічних причин, слід обладнати мікроліфт або кнопку для зв’язку з персоналом закладу. Такі дії узгоджуються з суспільством інвалідів заздалегідь.

Напишіть нам