Починаючи з січня 2015 стало набагато простіше дізнатися, за ким числиться той чи інший об’єкт нерухомості. Причому зробити це можна, не залишаючи будинок, а просто сидячи за комп’ютером.
В Україні відкрили доступ до Реєстру, що зберігає інформацію про всі права на нерухомість (якщо тільки ці права зареєстровані). Офіційний сайт реєстратора відкритий для відвідування з метою пошуку потрібної інформації. Пошук здійснюється за адресою, яку потрібно точно вказати.
Раніше відомості про те, кому належить нерухоме майно, отримати можна було тільки в обмеженого кола чиновників, а інформацію у формі витягу з реєстру видавали тільки державні реєстратори та нотаріуси. Обійдеться отримання інформації недорого — 21 грн. (Сам запит — 17 грн., комісія в розмірі 4 грн.). Оплачувати потрібно буде тільки позитивний результат пошуку. Після того, як збір коштів був здійснений за допомогою електронної системи оплати, можна скачати і роздрукувати документ, що являє собою результати пошуку.
В даний час база Єдиного реєстру постійно зростає, електронна версія його вдосконалюється. При реєстрації угод нотаріусами в систему вносять відомості про право на нерухомість на об’єкти. Існування системи з відкритим для широких мас доступом — це впевнений крок на шляху до прозорих відносин у суспільстві.
Поява нового Єдиного реєстру прав на нерухоме майно дозволило приватним БТІ надавати послуги своїм клієнтам у сфері пошуку необхідних відомостей про житловому або нежитловому нерухоме об’єкті, збирати потрібну інформацію і документацію, а також консультувати замовників з приводу поводження з новою електронною системою.