До загальної площі житлового приміщення відносяться квадратні метри всіх кімнат у квартирі, у тому числі лоджія, балкон, веранда, тераса, а також комора.
Для приміщень, в яких немає опалення, таких як балкон, лоджія, тераса та інші, застосовують понижуючі коефіцієнти. Розрахунок відбувається наступним чином: площа лоджії множать на 0,5, а ось балкони і тераси – на 0,3. Показник загального розміру житла необхідний для розрахунку оплати змісту і техобслуговування самого житла.
Часто загальну площу плутають з корисною і житловий. Для того щоб їх розмежувати, необхідно визначитися з поняттям.
Корисна потрібна для визначення оплати за опалення з розрахунку на 1 кв. м. Житлова визначається як загальна, тобто сумарна житлових і підсобних приміщень, не приймаючи в розрахунок неопалювані балкони, лоджії, тераси та інше.
Житлова площа житла – це загальна сума площі всіх житлових приміщень, що визначається шляхом їх вимірювання між обробленими поверхнями стін і перегородок на рівні підлоги без урахування плінтусів. Сюди входять приміщення, в яких люди живуть, до такого місця відносяться спальня, вітальня, дитяча. Для квартири – це всі приміщення, які опалюються. Один із спірних питань – це веранда, оскільки її відмінності від лоджії незначні (найістотніше з них те, що засклена веранда). До житлової площі об’єктів нерухомості відноситься сума площ виключно житлових кімнат.
До неї не входять приміщення, які використовуються для господарсько-побутових і гігієнічних цілей проживаючих людей. Тобто: ванна, туалет, душова, комора, кухня та інше.