З 2003 року по всіх адресах виконавчої влади з’явилося роз’яснення, згідно з яким значиться, що капітальний ремонт – це комплекс робіт по будівництву та ремонту, який передбачає відновлення, реконструкцію, заміну або модернізацію конструкцій, устаткування будівлі. Такий процес виникає внаслідок зносу або руйнування, а також для того, щоб поліпшити показання експлуатації або планування будівлі і благоустрою території поруч з будинком, при цьому не змінюючи габарити будови.
Капремонт передбачає припинення експлуатації всього будинку або деяких його частин на час виконання ремонтних робіт.
Капітальний ремонт включає в себе реконструкцію та поточний ремонт. Реконструкція – це перебудова введених раніше в експлуатацію об’єкта будівництва. Реконструкція передбачає удосконалення виробництва, а також підвищує технічний і економічний рівень продукції або умов використання. При цьому реконструкція передбачає збереження всіх елементів несучих конструкцій, а також огорож.
Поточний ремонт включає в себе цілий комплекс ремонтних і будівельних робіт, які передбачають своєчасну підтримку експлуатаційних умов і якостей, попереджаючи знос будівлі. Він проводиться з певною періодичністю, яка зможе забезпечити якісну експлуатацію будівлі або будь-якої нерухомості з моменту початку будь-якого етапу до його завершення.
Всі питання стосовно використання житлових будівель, терміну проведення робіт та класифікації визначає Мінжитлокомунгосп.
По будівництву, утвердження норм і актів, проекту роботи відповідають замовник та розпорядник коштів.