Технічний паспорт – це документ, який містить в собі основні дані про нерухомість власника, в якому описані її технічні характеристики. Наприклад, там вказано розміри і позначки про переобладнання будівель та приміщень за кінцевим результатом проведення технічної інвентаризації.
У свою чергу, технічна інвентаризація – це сфера робіт з обстеження, обмірювання будівлі, конструктивних елементів приміщення з метою визначення його стану, зносу – з подальшим відображенням результатів в технічному паспорті об’єкта. Його можна зробити в нашому БТІ в Києві. За прийнятну ціну та без всяких проблем.
Провести технічну інвентаризацію нерухомості і отримати технічний паспорт можна в приватному БТІ (Бюро технічної інвентаризації). Цей документ в обов’язковому порядку потрібно оформити при введенні будинку в експлуатацію, перепланування або зміни власника. Без нього більшість операцій з нерухомістю неможливі.
З питаннями що до оформлення необхідних документів на нерухоме майно, хоч раз в житті вам прийдеться з ним зіштовхнутися. Самому і без спеціалізованої допомоги в усіх нюансах розібратися буде важко.
Ми пропонуємо наступне. Наше приватне БТІ надає послуги не тільки в консультації, а і в проведенні самих цих процедур. Ви можете замовити у нас проведення технічної інвентаризації, оформлення технічного паспорта, узаконення реконструкції та перепланування приміщень(житлові й комерційні), а також відновить ваші документи якщо ви їх втратили.
5-го липня і не досить далекого 2012 року Верховна рада запровадила закон про технічну інвентаризацію. Він заключається в регулюванні правовідносин, з технічною інвентаризацією незалежно від форми власності. Але закон не розповсюджується на роботи по земельно-кадастровій інвентаризації земель.
Чим же ще особливий закон ? А тим що він обмежив монополії комунальних підприємств – бюро технічної інвентаризації по проведенню технічної інвентаризації об’єктів нерухомості. Так скажемо передав частину повноважень на приватні БТІ.
Техпаспорт, види проведення технічної інвентаризації
Оформлення техпаспорта обов’язкове при оформленні документів на тільки збудовану будівлю або споруди. Якщо вам потрібно узаконити реконструкцію, перепланування або ви отримуєте нерухомість у спадок, розділяєте майно , чи просто приватизуєте, то вам також знадобиться технічний паспорт.
Технічний паспорт являє собою документ, в якому міститься інформація про фактичний стан вашої нерухомості. Він зафіксовую в собі дані про площу, поверховість і розмір конкретного будинку. Якщо були проведені реконструкція або перепланування в цей паспорт вносять відповідні поправки. Його можливо виготовити як на окрему частину так і на всю будівлю. Крім оформлення такого документа , вам необхідно буде пройти обов’язкову технічну інвентаризацію. Наше БТІ в Києві виконають для вас виготовлення всіх документів без затримок. Буває два типи інвентаризації:
Перший вид – це первинна інвентаризація, вона показує фактичний стан первинних будівель. Проводиться обов’язково та потрібна для прийняття в експлуатацію нерухомості власника.
Другий вид – це поточна інвентаризація. Вона включає в себе зміни, які були зафіксовані на об’єкті нерухомості після проведення першої. Потрібність її зробити може виникнути коли потрібно перевірити чи не проводилися тут ремонті роботи, що могли змінити початковий стан.
Великий досвід наших фахівців і високий рівень кваліфікації, все це дозволило нам заробити репутація професіонального БТІ в Києві. Здійснення операцій з нерухомістю та з оформлення всіх пакетів документів відбувається максимально швидко. Ціни на наші послуги прийнятні враховуючи якість та швидкість виконаної роботи. Звернувшись до нашої компанії ви позбавляєте себе витрачання часу в чергах і біганини по кабінетах в комунальних бюро технічної інвентаризації.
Випадки в яких обов’язкове проведення технічної інвентаризації
Технічна інвентаризація є процедурою яка має попит при проведенні операцій з нерухомим майном в Києві. Найчастіше її виконують при здачі об’єкту нерухомості в експлуатацію або коли її намагаються придбати.
проведення технічної інвентаризації обов’язкове в таких випадках:
- Коли ви здаєте в експлуатацію закінчені будівництвом об’єкти. Також при проведенні реконструкції та капітального ремонту вона необхідна.
- Коли ви реєструєте нерухомість в держреєстрі для права власності на об’єкт незавершеного будівництва.
- перед проведенням державної реєстрації права власності на об’єкт нерухомого майна, що утворився в результаті поділу, об’єднання об’єкта нерухомого майна або виділ частки з об’єкта нерухомого майна, крім випадків, коли в результаті такого поділу, об’єднання чи виділення частки завершений будівництвом об’єкт приймався в експлуатацію.
Якщо розглядати інші випадки то технічна інвентаризації являється необов’язковою. Наприклад вона ще може знадобиться для оновлення інформації в старому техпаспорті. І вже на підставі проведеної процедури заводять спеціальну справу і оформлюють новий паспорт.
Не забувайте той факт, що техпаспорт не являє собою документ право власності на нерухомість. Для оформлення право власності на квартиру чи будинок, потрібно узаконити і ввести його в експлуатацію. Спочатку вам потрібно буде зареєструвати об’єкт як нерухомість. Якщо раніше цим займалися комунальні БТІ(бюро технічної інвентаризації), то зараз це перейшло до приватних БТІ. Ніхто не забороняє вам вибрати державне бюро та прочекати там години у чергах. Просто зараз вам дають вибір між юридичними фірмами й державою.
Щоб оформити технічний паспорт треба зробити ряд процедур, до яких і входить проведення технічної інвентаризації. Сама суть цього процесу полягає в тому, що фахівець робить виїзд на об’єкт. Прибувши на місце він виконує всі необхідні заміри та перевірки.
Які об’єкти вимагають проведення інвентаризації нерухомості?
Зараз ми розглянемо який з видів вашої нерухомості вимагають від вас проведення цієї процедури. Незалежно від того, завершили ви їх будівництво чи ні:
- Житлові будинки і квартири
- Будівлі і споруди (комерційного и житлового призначення)
- Дачі та нежитлові приміщення
- Гуртожитки
- Гаражі та паркінг
- Об’єкти не закінченого будівництва
А вже на підставі матеріалів технічної інвентаризації складається інвентаризаційна справа і технічний паспорт. Якщо вам потрібна консультація по якомусь питанні, то звертайтесь до нашої компанії. Ми з радістю надаємо вам наші професійні послуги.
Мета інвентаризації об’єктів нерухомого майна
Причини по яких люди її проводять не так багато. Почнемо з однієї з простих причин. Власнику потрібно перевірити стану його нерухомого майна та визначити площу й об’єм об’єкту. Якщо ви купуєте навіть ту саму квартиру. Все одно зіштовхнетесь з цим документом.
Процедура інвентаризація може відбутися на замовлення власника по причині перевірки від державних органів перевірок та юридичних й фізичних осіб у межах встановлених законом.
Здійснення відповідними органами контролю за використанням і схоронністю житлового фонду та інших об’єктів нерухомого майна. Встановлення факту існування або припинення існування об’єкта нерухомого майна. Захисту прав та інтересів власників чи користувачів об’єктів нерухомого майна.
Причин не так і багато, але кожна ситуація по своєму унікальна. Неможливо бути впевненим у чомусь на всі 100 у наш час.
Підбиваючи підсумок можливо лише додати про вигідність правильного обраного бюро технічної інвентаризації. Вибір кваліфікованого та з великим досвідом персонал. Який за прийнятну ціну не перевищену аферистами зробить свою роботу якісно та швидко. Все це є в нашому БТІ в Києві. А також привітливий персонал і ніякої біготні по кабінетах. Ми оформимо всі документи за встановленими формами і без помилок. Ви можете на нас покластися.
Також ви можете ознайомитися з раніше написаною статтею на цю тему за посиланням https://advokat-bti.com.ua/services/tehnicheskaya-inventarizatsiya/