Згідно з недавніми роз’ясненнями Мінрегіону порядку індивідуального прийняття в експлуатацію всіх об’єктів нерухомого майна, зазначена інформація надаватиметься за спрощеною процедурою. Для того щоб повністю оптимізувати процедуру видачі відповідних документів, спеціальні уповноважені органи місцевої влади, які займаються питаннями планування території, повинні надавати інформацію протягом 10 робочих днів. За інформацією про прийняття в експлуатацію нерухомого об’єкта може звертатися і власник об’єкта нерухомості, і виконавець будівельних робіт.
Вищевказана інформація повинна надаватися органами містобудування та архітектури в довільній формі без сплати будь-яких грошових коштів, так як вона є документом дозвільного характеру. Яка-небудь затримка у видачі буде розглядатися як грубе порушення прав громадянина і є неприпустимою.
Мінрегіон також зазначив, що якщо в документації або при заповненні декларації були допущені технічні, орфографічні помилки або технічна інформація була викладена з неточностями, але це не впливає на правовий статус і утримання об’єкта, підставою для відмови державного архітектурно-будівельного органу контролю в прийнятті нерухомого об’єкту в експлуатацію це не буде.
Слід нагадати, що 26 травня 2015 вступає в силу знову розроблений Порядок прийняття в експлуатацію та проведення технічної інвентаризації огляду житлових будинків, господарських будівель, садових будинків, дачних будинків, споруд господарського типу, громадських будівель і споруд сільськогосподарського призначення, які належать до першої та другої категоріях складності і були побудовані без дозволу. Наказом Міністерства регіонального розвитку, житлово-комунального господарства та будівництва України такі об’єкти будуть прийматися в експлуатацію та на баланс місцевих органів архітектури та містобудування за спрощеною процедурою.