Всі знають, що при продажі квартири або при оформленні спадщини на неї потрібно зібрати пакет документів, до якого входить у тому числі технічний паспорт БТІ . Цей документ – ні що інше, як план квартири в певному масштабі, в якому прописані всі характеристики приміщення.
У технічному паспорті БТІ на квартиру прописуються наступні моменти:
- кількість кімнат і їх розміри, висота стель у них;
- план квартири в графічному вигляді;
- адреса, за якою розташоване житло;
- дата побудови нерухомості, а також дата останнього капремонту будівлі;
- кількість поверхів у будинку, в якому знаходиться квартира;
- тип використовуваного в ній опалення, а також наявність інших інженерних мереж;
- номера об’єкта (кадастровий, реєстровий та інші);
- дані про власника квартири;
- опис балкона, лоджії (якщо такі є);
- інвентаризаційна вартість квартири, яка оцінюється в результаті первинної або поточної інвентаризації (при бажанні власника).
Техпаспорт на квартиру є складовою частиною техпаспорта багатоквартирного будинку. Без цього документа не можна перевести квартиру з фонду житлової нерухомості в нежитловий фонд, зробити в приміщенні перепланування, продати або обміняти її, а також виконати інші дії. Первинну інвентаризацію проводить БТІ на замовлення забудовника багатоквартирного будинку, а потім вже звертатися за оформленням нового технічного паспорта при будь-яких змінах в приміщенні повинен бути присутнім власник житла або його довірена особа.
Техпаспорт на квартиру: особливості оформлення
Технічний паспорт на квартиру не повинен бути старше п’яти років. Тобто згідно із законодавством поточна інвентаризація повинна бути проведена кожні п’ять років, щоб підтвердити відповідність плану квартири і її реальної планування. Саме дотримання цієї умови перевіряється в першу чергу фахівцями компанії, що проводить інвентаризацію. Навіть сама незначна зміна, завдяки якому загальна площа об’єкта змінюється, має бути зафіксовано в техпаспорті і виконано тільки з дозволу місцевих органів влади.
Перед оформленням купівлі-продажу квартири власник житла повинен подбати про оформлення техпаспорта. Якщо цього не зробити, то у нового власника квартири в майбутньому можуть виникнути проблеми і йому доведеться сплатити штраф за невідповідність плану квартири з фактично складуться справами.
Провести інвентаризацію квартири та оформити на неї паспорт БТІ допоможе наша компанія.Співробітники нашої компанії — сертифіковані фахівці, які візьмуть від замовника заявку і виконають її швидко і якісно, а також за дуже приємну ціну.