Технічна інвентаризація, технагляд, техобстеження,
реєстрація права власності, експертна оцінка,
дозвільні документи на будівництво,
комплексне обслуговування підприємств.

м.Київ, бул. Л.Українки, 26А, Печерська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
м.Київ, вул. О.Кошиця, 4, Харківська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
btiadvokat@gmail.com

Оформити право власності на кооперативну квартиру

Відповідно до ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» у редакції від 11.02.2010г. Право власності на нерухомості підлягає обов’язковій державній реєстрації і виникає з моменту такої реєстрації.

У той же час, відповідно до раніше діючим законом України «Про власність» право власності члена житлового кооперативу на квартиру дійсно виникало з моменту виплати паю і не вимагало реєстрації, що і вводить багатьох в оману. Разом з тим, навіть у випадку, якщо пай був виплачений тоді, коли реєстрація прав на нерухомість не була обов’язковою, на даний момент без державної реєстрації власник не зможе розпорядитися своїм житлом: продати, подарувати, передати в управління або іпотеку.

Проблеми можуть виникнути і при оформленні спадщини на незареєстровану квартиру в ЖБК. Тому настійно рекомендуємо всім власникам житла в кооперативному будинку пройти процедуру оформлення та реєстрації права власності.

Порядок реєстрації права власності на кооперативну квартиру

Для початку потрібно звернутися до голови правління кооперативу для отримання таких документів (якщо їх немає на руках):

  1. Рішення райдержадміністрації про організацію кооперативу.
  2. Статутні документи ЖБК.
  3. Довідки житлово-будівельного кооперативу про членство в кооперативі і повному внесенні цим членом кооперативу пайового внеску (у довідці повинні бути вказані дата, коли власник був прийнятий у члени кооперативу, дата, коли був виплачений пай, стояти підпис голови кооперативу і друк).

Далі з цими документами, а також паспортом та ідентифікаційним кодом слід звернутися в наше БТІ для виготовлення технічного паспорта на квартиру. Якщо оформлення документів займається не власник, необхідна наявність нотаріально посвідченої довіреності на вчинення дій по оформленню та реєстрації нерухомості. Технічний паспорт на квартиру виготовляється після виїзду інженера на об’єкт і проведення огляду, обміру житла.

Далі з усіма цими документами потрібно звернутися в реєстраційну службу шляхом подачі документів через Центр надання адміністративних послуг (м.Київ, Дніпровська набережна, 26Б) для оформлення свідоцтва про право власності з подальшою реєстрацією в реєстрі майнових прав

Напишіть нам