Перед тим, як покласти початок будівельних робіт, потрібно згідно із законодавством отримати на це будівництво дозвіл. Для цього зацікавлена особа збирає різні документи щодо державних інстанціях та інспекціях, а після закінчення будівництва оформляє сертифікат, що підтверджує, що об’єкт може бути введений в експлуатацію. Видається він ДАБКом – державною інспекцією, що відповідає за проведення архітектурно-будівельного контролю. Причому і для отримання цього сертифіката (декларації) також доведеться зібрати цілий пакет паперів. Декларація, видана ДАБКом, підлягає обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі.
Процедура реєстрації декларації ДАБК
Декларація видається на різні етапи будівельних робіт (початок будівництва, підготовчі роботи, здача об’єкту в експлуатацію). І кожен раз цей дозвільний документ підлягає державній реєстрації.
- декларацію про початок підготовчих робіт реєструють у відповідному розділі Єдиного реєстру. Проводиться ця реєстрація безкоштовно Інспекцією ДАБК, розташованої за місцезнаходженням об’єкта, що будується. Для реєстрації заявник повинен заповнити форму декларації у двох примірниках і принести її до інспекції самостійно або ж відправити її рекомендованим листом. Після того, як реєстрація декларації буде проведена, один її примірник повертається назад заявнику. За достовірність відомостей, які заявник вказав у документі, відповідає заповнила і подала її обличчя. Документ розглядається інспекцією протягом 5 днів і реєструється або повертається замовнику із зазначенням причин такого повернення.
- декларацію про початок будівництва або робіт з капітального ремонту, реставрації і т.д.реєструють тільки після того, як заявником отримано документ на право власності / користування землею, на якій розташувалася будівництво. Деякі види об’єктів можуть бути побудовані без реєстрації декларації, а лише за будівельним паспортом. Досить ДАБКу направити повідомлення про те, що будівництво розпочато.
- декларацію про приймання в експлуатацію об’єктів потрібно також реєструвати в Єдиному реєстрі тільки за умови, що зведений об’єкт віднесений до 1-3 категорії складності. Якщо будівництво проводилося на підставі будівельного паспорта, то декларацію про приймання ДАБК потрібно також заповнювати і реєструвати.
Якщо на будь-якому з етапів оформлення дозвільних документів на будівництво у вас виникли питання або проблеми, фахівці нашої компанії вас проконсультують і допоможуть швидко і якісно оформити всі необхідні для державної реєстрації паперу (заповнити декларацію, зібрати пакет документів, представляти ваші інтереси в інспекції ДАБК і отримати для вас виписку з реєстру).