Технічна інвентаризація, технагляд, техобстеження,
реєстрація права власності, експертна оцінка,
дозвільні документи на будівництво,
комплексне обслуговування підприємств.

м.Київ, бул. Л.Українки, 26А, Печерська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
м.Київ, вул. О.Кошиця, 4, Харківська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
btiadvokat@gmail.com

Процедура значно спрощена: для перепланування квартири дозвільна документація не є обов’язковою, але не плутаємо перепланування з реконструкцією

Скрипник Сергій Володимирович
Скрипник Сергій Володимирович
+38(067)1794260
+38(050)2044560
btiadvokat@gmail.com
Тимошенко Сергій Леонідович
Тимошенко Сергій Леонідович
+38(068)7109832
+38(050)5342591
btiadvokat@gmail.com

Ще англійці стверджували: мій дім – моя фортеця! Зараз більше хочеться говорити про затишок і комфорт, хоча і захист не відходить на другий план. Але, саме від внутрішнього наповнення нашого житла часто залежить і наш настрій. Тому досить часто люди задумують перепланування квартири. На це бувають різні причини: хтось робить це з метою оптимізації простору, хтось притримується модних тенденцій в інтер’єрі, а комусь банально хочеться змін. Причина не так важлива, ми будемо більше говорити про сам процес.

pereplan_kv

Почнемо з приємного факту – перепланувати квартиру без оформлення дозвільної документації можна! Але ні в якому разі перепланування не варто плутати з реконструкцією квартири, адже на неї слід обов’язково отримати дозвільні документи. Ми роз’яснимо деякі нюанси, щоб убезпечитися від проблемних ситуацій. Адже в кожному правилі, на жаль чи на щастя, є декілька винятків. Для початку, розберемося – що ж таке перепланування і з чим його їдять? 🙂

ДОВІДКА:

Перепланування – це облаштування/заміна/перенесення інженерних мереж, а також переобладнання і монтаж перегородок, дверних прорізів, тамбурів і т. д.

Важливий момент: оформлювати необхідні документи потрібно тільки в тому випадку, якщо Ви плануєте кардинально змінити планування квартири і призначення приміщень. Раніше весь процес був відчутно складнішим. Якщо бути точніше – велика кількість бюрократичних моментів суттєво гальмували дії. Зараз же перепланування помітно спростили. За що потрібно подякувати Кабінету Міністрів України. Всі відповідні зміни внесли ще в кінці 2016 року. Але активно практикувати перепланування квартири без дозвільних документів стали тільки у минулому році.

Щоб не бути упередженими, наведемо слова високопоставлених осіб, які безпосередньо керують профільним Міністерством. Зокрема Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства нашої країни Геннадій Зубко виступав на засіданні Уряду і повідомив про важливі зміни. Він заявив про те, що парламентарії спростили норми використання, які стосуються приміщень житлових будинків а також гуртожитків.

Зміни прописані в відповідній Постанові. З моменту прийняття документа власники квартир, а також жителі гуртожитків можуть виконувати роботи пов’язані із переплануванням або переобладнанням. При цьому отримання дозвільних документів не є обов’язковим. Зауважимо, що введення об’єкта в експлуатацію після виконання такого роду робіт не потрібно. Геннадій Зубко наголосив, що наймачам гуртожитків потрібен дозвіл власників житла. До того ж, роботи не повинні передбачати втручання в інженерні системи загального користування та, зрозуміло, несучі конструкції. Плюс – загальна і житлова площа приміщення (квартири) не повинна після планування помінятися. Звідси, як правило, всі біди: ми думаємо, що зробили перепланування, а самі провели реконструкцію.

Хтось може заявити, що новина про спрощення процедури трохи запізнилася. Відомо, що ще в 2012-му році були скасовані деякі роботи, пов’язані з переплануванням і переобладнанням житла. Але тоді мова йшла лише про внесення деяких пунктів в інструкцію, яку використовували при виконанні багатьох робіт. Хоча, звісно, був легалізований ряд дій. А в 2015 році також вносилися зміни до житлового кодексу. У статтях 100 і 152 чітко вказувалися дії по переобладнанню, для яких не обов’язково отримувати дозвіл. Тому, зі сторони може здатися – нічого-то і не відбулося. Але насправді, було дуже важливо прояснити всі так би мовити «темні моменти». І саме в 2016 році це було, нарешті, зроблено.

Отже, з дозвільною документацією розібралися – при дотриманні всіх важливих моментів вона не буде потрібна. Тобто, звертатися в органи місцевого самоврядування вже не потрібно. Але все ж перепланування квартири передбачає підготовку документів іншого характеру. Якщо Ви зважилися на кардинальні зміни або, можливо, реконструкцію якоїсь частини приміщення, то наші поради вже точно не завадять.

«Мати план в голові» – це, звичайно, круто, але! Краще викласти уявлення про те, якою буде Ваша квартира після перепланування на папері. А якщо бути точнішими, то зробити повноцінний проект. Його можна замовити в організації або фірмі, яка володіє держліцензією від Мінрегіонбуду а також кваліфікаційним сертифікатом виконавця окремих видів робіт.

Щоб уникнути проблем, заздалегідь радьтеся з нашими фахівцями, і ми гарантуємо, – Ви не зробите грубих помилок надалі.

Напишіть нам