Технічна інвентаризація, технагляд, техобстеження,
реєстрація права власності, експертна оцінка,
дозвільні документи на будівництво,
комплексне обслуговування підприємств.

м.Київ, бул. Л.Українки, 26А, Печерська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
м.Київ, вул. О.Кошиця, 4, Харківська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
btiadvokat@gmail.com

Пояснення Мінрегіону, що стосуються процедури прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, споруджених без дозволу на проведення будівельних робіт

24 квітня 2015 набув чинності новий наказ № 79 «Про затвердження загального Порядку прийняття в експлуатацію та проведення технічного обстеження приватних житлових будинків, садиб, садових, господарських будівель і споруд, дачних будинків, громадських будівель і споруд сільськогосподарського призначення I та II категорій складності, які були побудовані без відповідного дозволу на виконання будівельних робіт ».

Згідно вмісту даного наказу, індивідуальне обстеження будівельних об’єктів: дач, житлових будинків, садових будівель з площею до трьохсот квадратних метрів, а також різного характеру господарських споруд та інших будівель з площею до сотні метрів квадратних, проводитиметься експертами, що спеціалізуються з технічної інвентаризації, виключно за результатами проведеного візуального обстеження. Обов’язковою також є відмітка за відповідною формою у технічному паспорті. Звіт про таке візуальному огляді експертом, викладений в цій формі, не потрібно включати в загальний склад документів, необхідних при подачі заяви про прийняття на баланс міста конкретного будівельного об’єкта.

Другим пунктом в новому указі передбачається безперешкодна можливість використання всіх звітів і даних технічного обстеження, які складалися, починаючи з 29 квітня 2013 і до дня набрання чинності цього закону, тобто до 24 квітня 2015 року. Також дозволяється використовувати технічні паспорти на житлові будівлі та дачні ділянки до 300 квадратних метрів і господарські будівлі площею до 100 квадратних метрів, які були складені у вищевказаний проміжок часу.

Що стосується отримання виконавцем будівельних робіт або власником споруди інформації про відповідність місця розташування і всіх норм будівельних робіт до нього, потрібно відзначити, що новий Порядок відноситься тільки до місця розміщення вводиться в експлуатацію житлового приміщення в межах цілої ділянки та інших прилеглих до нього ділянок, житлових будівель, споруд і будівель. Подібна інформація надається органами містобудування та архітектури, яка попередньо була зібрана фахівцями даного профілю. Отримання документа з цією інформацією не вимагає ніякої оплати і надається на безкоштовній основі. Звернутися за документом, що містить ці відомості, може і виконавець будівельних робіт на даній ділянці, і власник об’єкта.
Для того, щоб якомога швидше оптимізувати роботу нового порядку, Міністерство настійно рекомендує всім містобудівним органам надавати громадянам інформацію без затримок в максимально стислі терміни, а саме до десяти днів. Міністерство вважає, що найбільш оптимальний шлях загального інформування громадян про новий порядок повинен відбуватися співробітниками обласної державної адміністрації.

Дуже важливо підмітити той факт, що декларація буде заповнюватися тепер за новою формою.Крім цього, будь-які помилки: граматичні та орфографічні, різного роду неточності в даних, які будуть присутні при письмовому заповненні документів і самої декларації, можуть стати вагомою причиною для відмови на прийняття вашого житлового об’єкта в експлуатацію. Для того щоб уникнути подібних ситуацій, Міністерство вважає розумним ходом проводити методичні та роз’яснювальні консультації, а також надавати допомогу зацікавленим громадянам у питаннях оформлення документів, які потрібні для процедури введення в експлуатацію будівельних об’єктів.Крім помилок, які можуть бути допущені в процесі заповнення декларації, причиною відмови можуть бути відхилення від встановлених державних будівельних норм. Це насамперед стосується всіх заборон, порушення яких суттєво вплине на безпеку постійної експлуатації конкретного об’єкта будівництва, а також всіх прилеглих до нього ділянок і споруд.

Якщо розглядати новий Порядок, прийнятий у квітні цього року, то його склад дозволяє безперешкодно вводити в експлуатацію нерухоме майно, яке було зведено в попередні роки, набагато швидше.

Неприпустимим є нав’язування посадовими особами будь-яких органів регіональної влади громадянам своїх послуг, які не мають наміру вводити в експлуатацію тієї чи інший об’єкт. Для того щоб постійно аналізувати ефективність реалізації цього закону на практиці, Міністерство буде моніторити статистичні дані, всі звернення і скарги, що надходять від громадян. Якщо в діяльності посадових осіб буде виявлено наявність особистої зацікавленості у виконанні нового порядку і з’являться підстави припускати, що ними вчинялися правонарушающего дії, Міністерством будуть негайно вживати відповідних заходів.

Напишіть нам