texinventarizacija@gmail.com
Згідно з нормами українського законодавства власники квартир мають право на зміну цільового використання житлових приміщень з переводом їх у нежитловий фонд. Ці процедури регулюються Житловим та Цивільним кодексами, будівельними правилами та нормами, а також великою кількістю підзаконних актів.
Переведення квартири в нежитлове приміщення – це комплекс процесів, пов’язаний, як правило, з необхідністю ведення бізнесу. Такий підхід є більш економічним у порівнянні з придбанням комерційної нерухомості. Серед найбільш розповсюджених закладів, що облаштовують в таких приміщеннях:
- стоматології та медичні кабінети;
- кафе та заклади громадського харчування;
- магазини;
- аптеки;
- офіси, перукарні, косметологічні кабінети.
Переведення квартири в нежитловий фонд можливо лише при дотриманні таких вимог:
- наявність права власності на об’єкт;
- відсутність обтяжень, зокрема арештів або застави;
- розташування приміщення на першому поверсі;
- наявність можливості для створення евакуаційного виходу;
- можливість облаштування пандуса;
- відсутність комунікацій в місті знаходження вхідної групи;
Заборонено переводити у статус нежилого приміщення пам’ятки архітектури та аварійні будівлі. Крім того, переведення квартири в нежитлове приміщення неможливе з метою організації:
- промислових підприємств;
- ритуальних служб;
- пунктів прийому вторинної сировини;
- громадських туалетів.
Забороняється облаштування у таких приміщеннях підприємств, що здатні:
- забруднювати територію або повітря;
- викликати понаднормову вібрацію;
- створювати іонізуючі та неіонізуючі випромінювання.
Завдання переведення квартири в нежитлове приміщення – це ціла низка процесів, зі своїми особливостями та нюансами. Для дотримання всіх законодавчих нормативів та термінів важливо заручитися допомогою кваліфікованих фахівців.
Наші фахівці надають послуги з технічного обстеження у Києві та по всій країні , оформлення дозвільної документації в Києві та області. Професійні знання та досвід у цій сфері дозволили сформувати власний поетапний план з переведення квартири в нежитлове приміщення. Індивідуальний підхід до процедури гарантує 100% успіх при мінімальних затратах.
Етап 1. Обстеження
Першим кроком на шляху до переведення квартири в нежитловий фонд є обстеження будівельних конструкцій. На цьому етапі встановлюється:
- реальний технічний стан будівлі та квартири;
- відсутність потреби у реставрації;
- можливість облаштування пандуса для людей з обмеженими можливостями;
- можливість створення евакуаційного виходу.
Результатом обстеження є комплексний звіт – один з основних документів для зміни цільового використання квартири. Важливо розуміти, що право на проведення обстеження та оформлення звіту мають лише експерти з необхідним рівнем кваліфікації та досвідом виконання робіт. В іншому випадку є ризик виникнення питань в дозвільних органах, знаходження помилок, а в крайньому випадку, взагалі, – визнання документу недійсним. Кваліфікація наших фахівців підтверджена атестатами та сертифікатами. Це мінімізує ризики зауважень від дозвільних органів та контролюючих інстанцій.
Етап 2. Дозвіл
Після встановлення технічного стану конструкцій та підтвердження можливості переведення квартири в нежитлове приміщення, пакет документів надається у Департамент містобудування та архітектури. Фахівці дозвільного органу аналізують висновки звіту та видають відповідний документ – Дозвіл на переведення житлового приміщення (квартири) у нежитлове приміщення без визначення його функціонального призначення.
Допомога експертів на даному етапі дає можливість уникнути складнощів з перевіркою, обійти бюрократичні перепони та виключити ризики отримання відмови. Високий рівень кваліфікації фахівців та досвід отримання дозвільної документації – це спосіб пройти всі процедури без ускладнень.
Етап 3. Проектування
Для проведення комерційної діяльності квартиру, переведену у нежитловий фонд, необхідно перебудувати з урахуванням таких законодавчих вимог:
- окремий вхід;
- доступність для маломобільних груп населення;
- евакуаційний вихід.
Для цього необхідно:
- Отримати містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки. Цей документ містить планувальні та архітектурні вимоги для конкретного об’єкту. Його видача відбувається на підставі заяви та повного пакету документів, що надаються до центру надання адміністративних послуг (ЦНАП).
- Розробити технічний висновок про можливість реконструкції. Оформляється на підставі комплексного обстеження споруди. Документ повинен підтвердити несучу здатність конструкцій та їх експлуатаційну придатність.
- Розробити та затвердити проект на реконструкцію житлового приміщення (квартири) під нежитлове приміщення (офіс) з облаштуванням окремої вхідної групи.
Після цього фахівці готують договір та наказ на проведення технічного нагляду під час будівельних робіт.
Етап 4. Будівництво
Для реалізації проектних рішень та облаштування комерційного об’єкту з окремою вхідною групою, фахівці проводять такі етапи:
- Повідомлення про початок будівельних робіт. На цьому етап всі зацікавлені сторони, зокрема контролюючі органи, інстанції та громадськість сповіщаються про діяльність на об’єкті.
- Отримання контрольної картки тимчасового порушення благоустрою. Це виключає будь-які претензії та скарги до будівельників та власників об’єкту нерухомості.
- Контроль за проведенням будівельних робіт. Експерти компанії виконують авторський та технічний нагляд під час процесу. Такий підхід гарантує дотримання проектних норм. Це повністю захищає власника від проблем при подальшій експлуатації приміщення та зауважень при проведенні перевірок контролюючими органами.
- Закриття контрольної картки тимчасового порушення благоустрою. Фінішний етап процесу будівництва.
Супровід будівельних робіт фахівцями – це гарантія дотримання всіх законодавчих вимог та нормативів, виключення штрафних санкцій, а також спокій та впевненість для замовника.
Етап 5. Документація
Документальне оформлення створеного нежитлового приміщення з окремою вхідною групою потребує:
- виготовлення технічного паспорту БТІ;
- заповнення та подачі декларації про готовність до експлуатації нежитлового приміщення;
- реєстрації права власності в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Після цього можна впевнено починати підприємницьку діяльність на об’єкті і не турбуватись щодо проблем з інстанціями чи зауваженнями від громадськості.
За допомогою БТІ Адвокат всі етапи, від документальних до будівничих та заключних, проходять швидко, впевнено і без перепон. Звертайтеся до професіоналів та виводьте свій бізнес на новий рівень зі стовідсотковою впевненістю у майбутньому.