Технічна інвентаризація, технагляд, техобстеження,
реєстрація права власності, експертна оцінка,
дозвільні документи на будівництво,
комплексне обслуговування підприємств.

м.Київ, бул. Л.Українки, 26А, Печерська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
м.Київ, вул. О.Кошиця, 4, Харківська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
btiadvokat@gmail.com

Житловий будинок

Житловий будинок – це споруда капітального типу. Його технічні характеристики повинні відповідати чинному законодавству україни в частині будівлі. Така споруда має бути повністю придатной для постійного проживання людей.

Житло – це житлові будинки та інші приміщення в будівлях, що призначені для проживання людей. Вони відносяться до житлового фонду. Це поняття з’явилося зовсім недавно, коли в 2003 р. був прийнятий новий Цивільний Кодекс України.

Будинки за будівельними характеристиками поділяються:

  • одноповерхові, двох- або триповерхові будинки, мансардні споруди в тих випадках, коли квартири мають окремі входи в двір;
  • малоповерхові, тобто до 5-ти поверхів і більше 5-ти поверхів – багатоповерхові.

Житловий будинок становить сукупність будь-яких видів та типів житла. В залежності від виду власності житловий фонд поділяється на:

  • приватні будови;
  • державні будови;
  • комунальні будови;
  • споруди, які перебувають у спільній власності.

Варто зауважити, що садиба не відноситься до житлового фонду, адже володіння приватним будинком означає і володіння земельною ділянкою, господарськими будівлями, зеленими насадженнями. Таким чином, поняття житло (житловий будинок) належить до квартир.

Ст. 379, 380 і 382 Цивільного Кодексу України регулюють питання житлового фонду і дають детальні роз’яснення з цього приводу. У них зазначено, що житлом фізичної особи може бути будинок, квартира або інше споруда, призначена для проживання, що відповідає всім нормам і в якому можуть постійно перебувати люди. Це має бути споруда капітальної будови, що відповідає всім вимогам. Окреме приміщення в житловому будинку – це квартира. Житловий будинок – це індивідуальне будівля, що складається з кімнат і додаткових приміщень, які забезпечують проживаючих необхідним. Житло обов’язково повинна мати свій номер та бути зареєстрованим.

Право власності на житловий будинок суттєво відрізняється від права власності на квартиру, адже в останньому випадку житло виступає не тільки об’єктом права власності, яким володіють, але і як об’єкт управління. Адже власникові належить не тільки квартира, але й сходи, дах і фундамент, які обслуговують дану квартиру. Власник є співвласником разом з державою. Саме тому для визначення права власності необхідно точно визначитися з поняттям житла.

Напишіть нам