Технічна інвентаризація, технагляд, техобстеження,
реєстрація права власності, експертна оцінка,
дозвільні документи на будівництво,
комплексне обслуговування підприємств.

м.Київ, бул. Л.Українки, 26А, Печерська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
м.Київ, вул. О.Кошиця, 4, Харківська
+38(050)7420430 +38(097)1918808
btiadvokat@gmail.com

Обстеження будівель і споруд на предмет доступності для маломобільних груп населення

Рибалка Ілля Сергійович
Рибалка Ілля Сергійович
+38(095)1425434
texinventarizacija@gmail.com
Ананьєв Євген Олександрович
Ананьєв Євген Олександрович
+38(095)1425434
btiadvokat@gmail.com
Соціальний захист інвалідів є складовою діяльності держави щодо забезпечення прав і можливостей інвалідів нарівні з іншими громадянами та полягає в наданні пенсії, державної допомоги, компенсаційних та інших виплат, пільг, соціальних послуг, здійсненні реабілітаційних заходів, встановлення опіки (піклування) або забезпеченні стороннього догляду. Однак, окрім соціальних гарантій і фінансової підтримки від держави, люди з обмеженими фізичними можливостями мають гостру потребу в самостійній реалізації своїх повсякденних потреб, пов’язаних із щоденними побутовими питаннями, такими як відвідування магазину, поліклініки, закладів громадського харчування та ін.

На практиці ж, багато міських споруд соціально-побутової спрямованості, особливо підприємства, що працюють у фінансово-кредитній та освітній сферах, що реалізують лікарські засоби, ведуть лікарську і ветеринарну практику, туроператорську діяльність, здійснюють перевезення пасажирів та ін., виявляються непристосованими до потреб людей з обмеженими фізичними можливостями, що грубо порушує Конвенцію ООН про права інвалідів та Закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

Доступність будівлі для інвалідів стала проблемою. Пересування в реальному світі – багато людей вважають цілком природним. Доступність в будівлю для інвалідів супроводжується перешкодами: сходинки, переходи в метро, неможливість зайти в транспорт. Ми не замислюємося про знаки дорожнього руху, світлофори, які нас оточують і все приймаємо як належне. Доступність будівлі для маломобільних груп населення включає в себе безпеку. Це необхідно для нормального життя.

З 2011 року проводиться моніторинг під гаслом «доступність будівлі для інвалідів». Це дає можливість людям з обмеженими фізичними можливостями відвідувати музеї, виставки, театри. Під категорію «маломобільних груп населення» потрапляють пенсіонери, мами з колясками, вагітні жінки. Створення безбар’єрної зони потребує величезна частина нашого населення.

Виявляючи занепокоєність у питанні реалізації прав людей з обмеженими фізичними можливостями, з метою врегулювання цього питання, а також стимулювання бізнесу до приведення вхідних груп своїх офісів і торгових точок у відповідність до вимог ДБН В.2.2-17: 2006. БН В.2.2-17: 2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення», Кабінет Міністрів України на підставі пропозицій, внесених Держархбудінспекцією, прийняв Постанову № 913 від 07.12.2016 року «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів)». Постанова КМУ закріплює обов’язок суб’єктів господарювання підтвердити доступність належних їм об’єктів для маломобільних груп населення протягом року з дати публікації останнього. На виконання Постанови сертифікований експерт нашого Центру, атестований Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України може здійснити технічне обстеження будинків і споруд, за результатами якого підготувати звіт, що містить висновки про доступність або недоступність такого об’єкта для маломобільних груп населення. Отримати звіт про обстеження об’єкта для Вас не складатиме великих труднощів з нашою допомогою.

Проект доступність в будівлю інвалідам був підтриманий і схвалений Кабінетом Міністрів України в грудні 2016 року.

Основи цього проекту знайшли відображення в наступних постановах:

1. Постанова КМУ 913 від 07.12.16 декларує відкриті умови отримання ліцензії для надання фінансових послуг та робить простіше видачу самих ліцензій. У компанії повинен бути досвід роботи від двох років для її отримання. Постанова КМУ 913 від 07.12.16 визначила термін, за який компанія з ліцензією Нац. ком. фін. послуг повинна відправити документи. Він обчислюється з дня опублікування Постанови і зобов’язує надати документи протягом двох місяців.

2. Постанова КМУ 929 від 30.11.16, яка містить в собі інформацію про отримання ліцензійних умов на виготовлення лікарських препаратів і ввезення в країну ліків. Для всіх дозволів встановлено термін протягом двох місяців з початку дії Постанови. Постанова КМУ 929 від 30.11.16 зобов’язує власника ліцензії створити доступність будівлі для інвалідів і для маломобільних груп населення.

Основні реформи Постанови № 929:

• скасували вимогу про перелік реалізованого асортименту ліків;
• затвердили вимоги до якості;
• ввели вимоги до аптечних баз (площі, санітарних умов).

3. Кабінет Міністрів ввів Постанову КМУ 257 від 12.04.17 про проведення обстеження використовуваних будівель. Під дію даної Постанови не підпадають об’єкти для судово-будівельних експертиз. Постанова КМУ 257 від 12.04.17 свідчить – будови для навчальних, медичних, спортивних закладів повинні обстежитися в обов’язковому порядку.

4. ДБН 2006 Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення введені 01.05.07 року, заміщаючи собою проект середовища життєдіяльності для даних соціальних категорій. У документі йдеться про приписи до планування та реконструкції житлових споруд. У доступність будівлі для інвалідів входять такі вимоги:

• облаштування автостоянок;
• встановлення пандусів;
• обладнання сигналі в ліфтах;
• обладнання пішохідних переходів спеціальними технічними засобами (для людей з вадами слуху та зору).

Перед тим, як приступити до роботи, ми ознайомлюємося з правовою (Договір оренди, Договір купівлі-продажу і т.д.) і технічною (Технічний паспорт БТІ, попередній звіт по технічному обстеженню об’єкта, фотографії приміщень і т.д.) документацією. Вивчивши документи Замовника, і прийнявши позитивне рішення – укладаємо Договір. Далі наш фахівець виїжджає безпосередньо на обстежуваний об’єкт, здійснює фотофіксацію, необхідні заміри ширини дверних прорізів, довжину сходових маршів, кут ухилу пандуса та ін. анкетування об’єкта згідно вимог державних будівельних норм, правил і стандартів. Після чого готується звіт і передається Замовнику разом з висновками експерта, у вигляді інформаційного листка, для розміщення в місці офісу/торгової точки, доступному для візуального сприйняття клієнта Замовника.

Звертаємо Вашу увагу, що відповідальність за складання висновків і оформлення звіту за результатами обстеження будівель і споруд несе сертифікований експерт нашого Центру. Якісно і грамотно складений документ – запорука спокійної роботи Вашого підприємства.

Хочемо нагадати, що звіти по обстеженню будівель і споруд необхідні так само в наступних випадках: при переведенні садового будинку в житловий, при переведенні квартири в нежитлове приміщення з подальшим використанням в якості офісу/торгової точки, для надбудови верхнього поверху, подальшої реконструкції і оформлення самобуду.

Звіт про доступність приміщення для маломобільних груп населення визначає стан об’єктів для зручності громадян. Фахівці нашої компанії можуть підготувати звіт технічного обстеження будівель з обов’язковим наданням копій своїх сертифікатів відповідальних виконавців робіт.

Звіт про доступність приміщень потрібен організаціям, які надають фінансові послуги для осіб з обмеженими фізичними можливостями та зобов’язані забезпечити вільне переміщення в аптеках, медичних установах тощо. Звіт про доступність приміщень також актуальний для тих, хто хоче бути впевнений, що їх будинок придатний для обслуговування людей з особливими потребами.

Звіт про доступність приміщення для маломобільних груп населення включає в себе вивчення вхідної групи і схеми пересування всередині приміщення. Повний висновок містить аналіз: прорізів дверей, сходів, пандусів, освітлення, легкості відкриття дверей. У разі, якщо під час обстеження не вдалося потрапити в інші приміщення, то ця інформація повинна бути внесена до експертного висновку. Правильно складений висновок про доступність приміщення містить ряд показників. Зокрема, грамотний текст наповнений професійними термінами, логічна структура і презентація матеріалів.

Відштовхуючись від звіту про доступність приміщення, складається дозвіл (висновок) про доступність будівлі для інвалідів.

У штаті нашої компанії є сертифікований експерт для складання звіту про доступність будівель для маломобільних груп населення.

Експертиза доступності приміщення потрібна для виявлення недоліків і їх виправлення. Вона проводиться в наступній послідовності:

• перевірка будівель, що включає фотофіксацію;
• висновок про доступність приміщення;
• в кінці здійснюється видача документів.

Нашими сертифікованими фахівцями Вам буде надана грамотна експертиза доступності приміщення.

Запорукою професіоналізму наших співробітників є постійне навчання та підвищення кваліфікації персоналу.

Базова вартість підготовки нашим фахівцем звіту про обстеження будівель і споруд на предмет доступності інвалідів та маломобільних груп населення починається від 2 500 грн. Кінцева вартість визначається в залежності від термінів, висунутих Замовником, а також від місця розташування обстежуваного об’єкта.

Нижче наведені фото декількох об’єктів з позитивними висновками нашого експерта про їх відповідність нормам ДБН В.2.2-17: 2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення».

obsl_2

obsl_1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вхідна група та пандус по вул. Світлицького, буд. №29/18, прим. № 63, № 64 у м. Києві

obsl_4

obsl_3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вхідна група та пандус по вул. 1000-річчя Дубровиці, буд. № 8а (аптека) у м. Дубровиця

Напишіть нам